امیر علی اکبری | مسابقات امیر علی اکبری | امیر علی اکبری در رینگ

تقابل امیر علی اکبری با حریف فیلیپینی در MMA | پیروزی امیر علی اکبری حتمی است!

کدخبر : 31262

مبارزه آسان امیرعلی اکبری فایتر ایرانی حاضر در مسابقات MMA سازمان وان چمپیون شیپ قرار است 12 آذرماه با براندون ورا فیلیپینی در سنگاپور برگزار شود.

سازمان "وان چمپیون شیپ" در جدیدترین خبر خود، زمان برگزاری دومین مبارزه امیرعلی‌ اکبری فایتر کشورمان در این سازمان را  12 آذرماه سال جاری در کشور سنگاپور برابر "براندون ورا" اهل کشور فیلیپین اعلام کرده است،  اما حریف علی اکبری کیست؟

"راندون ورا" 45 سال، یک ماه و سه هفته و دو روز است که به دنیا آمده ، او حالا با 190 سانتی متر قد و  101 کیلوگرم وزن قرار است به مصاف امیر علی اکبری 35 ساله برود. علی اکبری با 192سانتی متر قد و 114 کیلوگرم  وزن قرار است دومین مبارزه خود را در این سازمان به نمایش بگذارد. در واقع علی اکبری فایتر ایرانی کشورمان قرار است با حریفی مبارزه کند که نزدیک به 10 سال از خودش جوان تر است و در واقع این طور به نظر میر سد که از لحاظ نیروی جوانی این فایتر فیلیپینی ضعیف تر از  علی اکبری است و در واقع فایتر کشورمان 12 آذرماه کار آسانی را در قفس سنگاپور خواهد داشت. 

"راندون ورا" ساکن کشور آمریکا است که در نور فولک‌ ویرجینیا بزرگ شده و در واقع یک کشتی گیر در سطح دانشگاهی است. وی در سال 1999 پس از مصدومیت از ناحیه بازو کشتی را کنار می گذارد و پس از بهبودی مصدومیت خود شروع به یادگیری هنر گرپیلینگ میکند و پس از مدتی وارد هنرهای رزمی ترکیبی می شود.

امیر علی اکبری

"راندون ورا" 20 سال پیش و در جولای سال 2002 MMA اولین مسابقه  خود را با پیروزی آغاز می کند و پس از آن به مدت 12 در سازمان های مختلف MMA  در آمریکای شمالی به رقابت می پردازد. او اولین مسابقه ی خود در سازمان وان چمپیون را در سال 2014 انجام داد، جایی که در راند اول "ایگور سوبورا" را متوقف کرد.

در هر حال با توجه به سن بالای حریف امیر علی اکبری و اینکه در اجرای فنون درگیری ‌‌کشتی کاملا حریفی مبتدی و دست و پا بسته ای است، پیش بینی بازی بسیار راحت و یک برد شیرین برای امیر علی اکبری است. بر اساس نظرسنجی که این سازمان  برای مبارزه این دو فایتر انجام داده، شانس بردن در این مبارزه برای امیرعلی اکبری 87 درصد و برای " راندون ورا" 13 درصد تخمین زده شده است.

ضمن اینکه "براندون ورا" کلا در 16 بازی برنده شده و  11 بازی را با ناک اوت کردن حریفان خود و 4 بازی را هم با کسب امتیاز پیروز شده است و در 9 بازی هم بازنده بوده  و 6 بازی را ناک اوت شده است و 3 بازی را هم با اختلاف امتیازی واگذار کرده است.

لازم به ذکر است، امیر علی‌اکبری فایتر ایرانی شاغل در MMA شهریور ماه سال جاری در نخستین مبارزه خود به مصاف "مائورو سریلی" ایتالیایی رفت و پس از مدت های طولانی، موفق شد این بار پیروز از قفس بیرون بیاید.  

منبع : فارس

شناسنامه امیر علی اکبری

سن : متولد سال ۱۳۶۶

قد : ۱۹۲ سانتی متر

وزن : ۱۱۵کیلوگرم

ملیت : ایرانی

شهر محل تولد : شهریار

فعالیت مبارزاتی : فعال

رکورد : ۶ طلا، ۱ برنز (۶ مدال جهان – ۱ مدال آسیایی)

رشته فعلی : هنرهای رزمی ترکیبی MMA – Mixed Martial Arts

علی اکبری برادر بزرگتر خود را عامل آشنایی او با کشتی معرفی می‌کند . وی الگوی خود را علی ابن ابیطالب امام اول شیعیان معرفی کرده است

امیر علی‌ اکبری در حال حاضر در باشگاهی در تایلند تمرین می‌کند تا به زودی در لیگ آمریکا شرکت کند.

امیر علی اکبری در ورزش کشتی

علی اکبری در سال ۱۳۹۰ با شایعات استفاده از مواد نیروزا و دو سال محرومیت از شرکت در مسابقات مواجه شده بود، اما برای دومین بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ در نمونه خون وی ماده ممنوعه استروئید آنابولیک دیده شده و به همین‌ دلیل فیلا او را به علت تکرار دوپینگ مادام‌ العمر محروم کرد. اما خود او معتقد بود که اگر از او تست بگیرند موادی در خون او نیست و همه را شایعه و پاپوش می‌ دانست.

امیر علی اکبری در ورزش MMA

روزی که امیر علی اکبری برای دیدن مسابقه نماینده ایران در بازی‌های کشتی ساحلی آسیا روی سکوی تماشاگران نشست، تشخیص دادن چهره او کمی سخت بود. علی اکبری ریش گذاشته و چهره‌اش کمی با آن کشتی‌گیری که در تهران حضور داشت متفاوت شده؛همان‌طور که رشته ورزشی او هم عوض شده است.

امیر علی‌ اکبری که دومین دوپینگ او هم رسما اعلام شد و اجبارا کشتی فرنگی را کنار گذاشت، رشته خود را عوض کرده و با شرکتی قرارداد بسته که می‌خواهد او را در مسابقات قفس مرگ شرکت دهد.

این رشته که نام آن MMA (میکس مارشال آرت – مجموعه هنرهای رزمی ترکیبی) است، جزو خشن‌ترین رشته‌های ورزشی دنیا شناخته می‌شود. در این رشته دو ورزشکار داخل قفسی می‌روند و به مدت ۲۵ دقیقه با هم مبارزه می‌کنند، مبارزه‌ای واقعی که در آن هیچ حفاظی برای بدن ورزشکاران وجود ندارد و زدن فن کشتی، مشت، لگد و حتی خفه کردن حریف هم در آن آزاد است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ