کی روش | کی روش و تیم ملی | سرمربی تیم ملی

زخم کاری کی‌روش بر تن جلال حسینی خوب نمی‌شود!

کدخبر : 30969

چرا جلال حسینی حق دارد از دست کارلوس کی‌روش ناراحت باشد؟

روزنامه همشهری نوشت: «حذف نام حسینی از فهرست نهایی تیم ملی ایران در جام‌ جهانی ۲۰۱۸ در حالی اتفاق افتاد که تا آخرین ساعات، حتی کسی تصور اتخاذ این تصمیم را هم نداشت. حسینی در اغلب مسابقات مرحله انتخابی بازیکن فیکس تیم ملی بود و حتی در دیدار منتهی به صعود در برابر ازبکستان هم در ترکیب اصلی به میدان رفت. در نتیجه عجیب بود که کی‌روش او را با خودش به روسیه نبرد. در آن زمان شاید برخی تصور کردند فوتبال حسینی تمام‌ شده و او بنیه لازم برای ادامه کار در سطح بالا را ندارد. با این حال گذر زمان نشان داد چنین نیست. حسینی در لیگ برتر همچنان کیفیت بسیار بالای خودش را نشان داد و در قامت کاپیتان پرسپولیس سه جام قهرمانی لیگ را بالای سر برد. او به تیمش کمک کرد تا در هر سه سال مزبور کمترین آمار گل خورده را در لیگ برتر به ثبت برساند. در لیگ بیستم کاپیتان سرخ‌ها علاوه بر درخشش در امور دفاعی با چهار گل زده بهترین فصل فوتبالی‌اش را از این نظر تجربه کرد. در چنین شرایطی واضح است که جلال دست‌ کم به‌ عنوان یک ذخیره مطمئن می‌توانست در فهرست تیم ملی برای جام‌ جهانی بماند اما کی‌روش دیدگاه دیگری داشت.

از خانزاده دعوت کن!

با وجود همه اینها برخی عقیده دارند خوب بود جلال حسینی دعوت اخیر کارلوس را می‌پذیرفت و با کنارگذاشتن اختلافات، سری به اردوی تیم ملی می‌زد اما او آزرده‌خاطرتر از اینهاست. حسینی در حالی از فهرست نهایی تیم ملی خط خورد که کی‌روش در پست او از محمد خانزاده برای سفر به روسیه دعوت کرد. به این ترتیب خانزاده در عین ناباوری راهی دومین جام‌ جهانی پیاپی خود شد؛ بی‌آنکه فرصتی برای بازی پیدا کند. حالا هم خوب است اگر کی‌روش دنبال افزایش روحیه بازیکنان تیم ملی می‌گردد، از خود خانزاده برای ملاقات با شاگردانش دعوت به عمل بیاورد. بعید است مدافع پیشین تراکتور که بعد از چند ماه بدون تیم ماندن به لیگ بنگلادش ترانسفر شد، دعوت کی‌روش را رد کند!

در روزهای پایانی تمرین تیم ملی ایران در تهران و پیش از اعزام بازیکنان به قطر برای حضور در جام‌ جهانی ۲۰۲۲ برخی پیشکسوتان نامدار کشور با دعوت شخص کارلوس کی‌روش راهی اردو شدند تا با بازیکنان ملاقات کنند و باعث افزایش روحیه آنها شوند. در بین نام‌های شاخص، اسم مهدی رحمتی و آندرانیک تیموریان به چشم می‌خورد اما شاید جنجالی‌ترین داستان مربوط به مهمانی بود که این دعوت را نپذیرفت: جلال حسینی.

کاپیتان پیشین و مربی فعلی پرسپولیس در حالی «مشغله‌کاری» را دلیل نپذیرفتن پیشنهاد کی‌روش عنوان کرد که در دوران تعطیلات طولانی و کسالت‌بار لیگ برتر به‌ سر می‌بریم و قاعدتا حضور در اردوی تیم ملی نمی‌توانست کار چندانی سختی برای حسینی باشد. با این حال او به سرمربی سابقش جواب منفی داد تا روشن شود ناراحتی‌اش به‌ خاطر اتفاقات چهار سال پیش است؛ زمانی که در آستانه اعزام تیم ملی به جام‌ جهانی ۲۰۱۸ روسیه، حسینی به‌ طور ناگهانی از فهرست خط خورد و ناباورانه حضور در این مسابقات را از دست داد. تصمیم جنجالی کی‌روش یک زخم‌کاری در وجود جلال بود که به‌ نظر می‌رسد هرگز هم با آن کنار نیامد.»

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ