ایران خودرو

اعلام نتایج قرعه کشی ایران خودرو | هر ۲هزار نفر یک خودرو

کدخبر : 27150

سومین مرحله از فروش خودرو در سامانه یکپارچه به پایان رسید. بر اساس آمارها اعلامی بیش از ۶میلیون و ۶۸۵هزار نفر در این مرحله شرکت کرده بودند که از این تعداد ۹۷ درصد متقاضی محصولات ایران خودرو بودند

زمان اعلام نتایج قرعه کشی ایران خودرو در سامانه یکپارچه مشخص شد. شانس متقاضیان در سامانه ایران خودرو برای پژو پارس؛ هر ۲هزار نفر یک خودرو است.با پایان یافتن مرحله سوم فروش ایران خودرو در سامانه یکپارچه، امروز مراسم قرعه کشی ایران خودرو برگزار و زمان اعلام نتایج آن اعلام شد. پیش تر اعلام شده بود که محصولات سایپا به جز ساینا اس از فرآیند قرعه کشی خارج شدند.

اعلام نتایج قرعه کشی ایران خودرو

سومین مرحله از فروش خودرو در سامانه یکپارچه به پایان رسید. بر اساس آمارها اعلامی بیش از ۶میلیون و ۶۸۵هزار نفر در این مرحله شرکت کرده بودند که از این تعداد ۹۷ درصد متقاضی محصولات ایران خودرو بودند و تنها ۱.۲ درصد از افراد، متقاضی خودروهای سایپا بودند.

ایران خودرو در سومین مرحله از تخصیص خودرو از طریق سامانه یکپارچه در فروش فوق العاده خود ۶ محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲، رانا پلاس سقف شیشه ای و گیربکس ۶ سرعته، سورن پلاس جدید، پارس سال با موتور XUTP ، پارس TUS و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک و در پیش فروش ۴ محصول تارا دستی، تارا اتوماتیک، دنا پلاس توربور شارژ دستی و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک عرضه کرده است.

گروه خودروسازی سایپا، فروش فوق‌العاده ۵ محصول کوییک.اس، ساینا. اس، کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک، کوییک.آر و کوییک.آر با گیربکس اتوماتیک با موعد تحویل ۹۰ روزه را آغاز می‌کند و این ثبت‌نام تا تکمیل ظرفیت محصولات از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ادامه خواهد داشت.

چند نفر برای لاماری ایما ثبت نام کرده بودند

در این مرحله از فروش خودرو برای محصول لاماری ایما ۷۳ هزار و ۴۹۹ نفر، برای ۱۵۳ دستگاه خودرو و پژو ۲۶ تیپ دو یک میلیون و ۵۶۶ هزار و ۲۴۶ نفر برای ظرفیت ۵۰۰ دستگاه خودرو اقدام به ثبت نام کرده اند.

برندگان قرعه کشی پژو پارس؛ خوش شانس ترین افراد هستند

در محصول پژو پارس  ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۱۶۱ نفر برای ظرفیت یک هزار دستگاه، پارس سال یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۳۹۸ نفر برای ظرفیت ۴ هزار دستگاه، دنا پلاس اتوماتیک ۲۷۷ هزار و ۷۹۳ نفر برای ظرفیت ۵۰۰ دستگاه، سورن پلاس ۲۴۸ هزار و ۹۹۱ نفر برای ظرفیت ۳ هزار و ۲۵۰ دستگاه، رانا پلاس ۲۶۲ هزار و ۷۷۳ نفر برای ظرفیت ۲۵۰ دستگاه و ساینا ۷۱ هزار و ۵۷۵ نفر برای ظرفیت ۹ هزار و ۱۰۸ دستگاهی در سامانه فروش ثبت نام کرده بودند.

آنگونه که اعلام شده است، فردا نتایج قرعه کشی مشروط به آمدن جواب استعلام ها از مراجع ذی صلاح اعلام خواهد شد. برندگان طرح خودروهای فرسوده نیاز به استعلام از  ستاد  مدیریت حمل و نقل و سوخت دارند و اطلاعات برندگان طرح جوانی جمعیت از طریق استعلام از سازمان ثبت احوال راستی آزمایی می شود.

قرعه کشی ایران خودرو؛ چیزی شبیه معجزه

همانطور که قبلا گفته شد ۵۰ درصد از این تعداد مختص متقاضیان طرح جوانی و ۲۰ درصد هم مختص طرح جایگزینی خودروهای فرسوده است. همه این اعداد یعنی تنها ۳۰ درصد از این ۳۰ هزار دستگاه یعنی ۹ هزار دستگاه برای متقاضیان معمولی در نظر گرفته شده است. به همین ترتیب ۱۵ هزار خودرو برای طرح جوانی جمعیت و ۶ هزار دستگاه هم به طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اختصاص داده شده است.

با توجه به آمار اعلامی و تخمینی سرانگشتی متقاضیان طرح جوانی جمعیت ایران خودرو حدود ۳۵۰ هزار نفر و همچنین برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده حدود ۷۸ هزار متقاضی وجود خواهد داشت. در این صورت به عددی حدود ۶ میلیون و ۵۷ هزار متقاضی برای خودروهای عرضه شده در طرح فروش عادی می رسیم.

در این صورت متوجه می شویم برای هر خودروی عرضه شده در طرح جوانی ۲۳ متقاضی وجود دارد و برای هر ۱۳ متقاضی طرح جایگزینی خودروهای فرسوده یک خودرو در نظر گرفته شده است.

اما وضعیت برای متقاضیان طرح عادی بغرنج تر است. در حالی حدود ۶ میلیون و ۵۷ هزار متقاضی برای ثبت نام در این طرح وجود داشت که ۹ هزار دستگاه در این طرح عرضه شده بود. همین تعداد بالای متقاضی و همزمان تعداد کم خودروی عرضه شده به معنی اختصاص ۱ خودرو به ازای هر ۶۷۳ متقاضی است! عددی که شانس برنده شدن متقاضیان را ۱۵ صدم درصد نشان می دهد. البته باید توجه داشت که در برخی از مدل ها به دلیل تقاضای بالا، شانس افراد حتی به شدت پایین تر خواهد بود. تمام این اعداد و ارقام نشان می دهد که برنده شدن در این مرحله برای افراد عادی چیزی شبیه معجزه است

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه