یارانه نقدی | واریز یارانه نقدی | پرداخت یارانه نقدی

آخرین خبر از یارانه نقدی | افزایش یارانه نقدی در مرداد ماه قطعی شد

کدخبر : 24534

احتمالا یارانه مرداد ماه ۱۴۰۱ از روز پنجشنبه ۲۰ مرداد به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

یارانه نقدی جدید به زودی محقق می شود. عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس به یارانه نقدی جدید تاکید کرد. یارانه نقدی جدید به زودی قابل برداشت می شود. جزئیات کامل از پرداخت یارانه نقدی جدید را در این صفحه بخوانید .

افزایش یارانه نقدی در مرداد ماه قطعی شد

چندی پیش خبرهایی مبنی بر تغییر قیمت یارانه نقدی یا جایگزینی کالابرگ بجای یارانه نقدی منتشر شد. هنوز برای تغییر یارانه نقدی تصمیم گیری نشده است. وزیر اقتصاد گفت: تا تیرماه خبری از تغییر یارانه نقدی وجود ندارد. یارانه نقدی تیرماه به حساب سرپرستان خانوار بزودی واریز خواهد شد. مشخص نیست چه زمانی مشکل یارانه نقدی حل خواهد شد.

حبیب‌الله آسوده درخصوص تعداد ایتام و محسنین تحت پوشش کمیته امداد اظهار کرد: در حال حاضر ایتام و محسنین تحت پوشش کمیته امداد بدون حامی نیستند، آنچه که اکنون مدنظر ماست افزایش سرانه ایتام و محسنین و همچنین فرزندان جدیدی که وارد چرخه حمایت می‌شوند، است.

وی افزود: اکنون حدود ۴۰۹ هزار فرزند یتیم و محسن تحت پوشش هستند که از این تعداد ۱۴۳ هزار نفر از آنها فرزند یتیم و ۲۷۳ هزار نفر، از فرزندان محسنین هستند؛ در این میان حدود یک میلیون و ۱۹۰ هزار حامی از این فرزندان حمایت می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به متوسط سرانه کمک پرداختی به ایتام و محسنین بیان کرد: متوسط سرانه ایتام ماهانه حدود ۷۳۰ هزار تومان است که البته این رقم در هر استان متغیر است، به طوریکه سرانه پرداختی به ایتام برای برخی از مناطق محروم حدود ۲۵۰ هزار تومان است.

وی یادآور شد: همچنین متوسط سرانه کمک پرداختی به محسنین حدود ۴۰۰ هزار تومان است، لذا باتوجه به شرایط سخت اقتصادی و هزینه‌های بالا در زمینه مسکن، تحصیل و موضوعات معیشتی و درمانی این سرانه‌ها کم است و از این جهت تقاضای کمیته امداد از خیران برای افزایش سرانه ایتام و محسنین است.

آسوده با اشاره به اینکه ماهانه تعداد جدیدی از فرزندان وارد چرخه حمایت و تعدادی از چرخه حمایت خارج می‌شوند، تاکید کرد: حمایت حامیان از ایتام (فرزندان پسر) تا سن ۱۸ سالگی است. سیاست کمیته امداد، حمایت و توانمندسازی ایتام فرزندان پسر در حال تحصیل تا سن ۲۲ سالگی و فرزندان دختر تا سن ۲۵ سالگی است تا شرایطی فراهم شود که این فرزندان بعد از اخذ دیپلم نیز بتوانند تحصیلات خود را تکمیل کنند.

سهام یک و نیم میلیونی به کدام متولدین می رسد؟

سخنگوی دولت از اختصاص سهامی معادل یک میلیون تومان برای متولدان سال ۱۴۰۰ و معادل یک و نیم میلیون تومان برای فرزندان متولد سال ۱۴۰۱ در راستای سیاست حمایت دولت از خانواده‌ها برای فرزندآوری خبر داد.

علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه هیئت دولت به منظور حمایت مؤثر از مسئله حل مشکلات زائران محترم اماکن مقدس کشور، کارگروه ملی زیارت با ارتقای جایگاهش به شورای ملی زیارت تبدیل شد و هیئت دولت مصوب کرد که این شورا به ریاست شخص رئیس‌جمهوری و عضویت برخی از اعضای مرتبط دولت از جمله وزرای ارشاد، میراث، کشور، کار و عضویت تولیت آستان‌های مقدس رضوی، حضرت معصومه(س)، شاهچراغ و عبدالعظیم حسنی‌(ع)، استانداران استان‌هایی که میزبان اصلی زائران هستند تشکیل شود.

وی افزود: دبیر شورا هم استان خراسان رضوی انتخاب شد تا دبیرخانه در این استان که اصلی‌ترین استان زیارتی است، باشد. سخنگوی دولت گفت: هیئت دولت مصوب کرد که با تخصیص منابعی به صندوق بیمه حوادث طبیعی عملاً این صندوق را از امسال احیا کند تا امکان پرداخت خسارات و غرامت ناشی از حوادث طبیعی با محوریت صنعت بیمه فراهم شود. برای سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال، معادل ۲ و نیم هزار میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد به این صندوق که بتواند جبران خسارات را به‌صورت بیمه شده در سال جاری حمایت کند.

بهادری‌جهرمی افزود: صدور مجوز امضای موقت منشور مجمع همکاری سازمان‌های مالیاتی کشورهای عضو اکو که به منظور یکپارچگی کشورهای عضو اکو است، داده شد تا وزیر اقتصاد بتواند مراحل عضویت در مجمع و امضای منشور را طی کند.

 

 

یارانه نقدی

یارانه بعد از تغییر روش تخصیص ارز ترجیحی به برخی از اقلام با یارانه نقدی و معیشتی پیشین ادغام و اصلاح شده و به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

یارانه نقدی

بعد از اولین واریز که برای دو ماه اردیبهشت و خرداد صورت گرفت. با دستور رئیس جمهور ثبت نام از جاماندگان آغاز و به اعتراض حدود 5 میلیون نفر رسیدگی شد.

حجت الاسلام رئیسی، رئیس جمهور در گفت و گوی تلویزیونی اخیر خود اعلام کرده بود تا در مرحله سوم واریز یارانه ها، تمام افراد باید تعیین تکلیف شده و یارانه خود را دریافت کنند.

به موجب جزء ۱ بند ص تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و دستور آیت الله دکتر رئیسی، ریاست محترم جمهور، یارانه ۴۰۰ هزارتومانی برای دهک‌های اول تا سوم و یارانه ۳۰۰ هزارتومانی برای دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر، دوشنبه ۱۹ اردیبهشت به حساب سرپرستان واریز شد.

واریز این مرحله در راستای اجرای سیاست‌های دولت در کاهش و رفع فقر مطلق، بهبود ضریب جینی، کاهش فاصله طبقاتی، تصمیم به هوشمندسازی و بازتوزیع یارانه کالا‌های اساسی و همچنین به موجب جزء ۱ بند ص تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ صورت گرفته است.

یارانه نقدی

در این نوبت، خانوار‌های مشمول دریافت یارانه بر مبنای دهک بندی اعلام شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ۹ دهک تقسیم می‌شود که بر این اساس به مشمولین دهک‌های اول تا سوم به ازای هر نفر ماهبانه مبلغ ۴ میلیون ریال و به دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر ماهیانه مبلغ ۳ میلیون ریال به حساب سرپرستان پرداخت خواهد شد.

آخرین خبر از یارانه نقدی | افزایش یارانه نقدی در مرداد ماه قطعی شد

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه