کنکور | کنکور 1401 | نتایج کنکور | تقلب کنکور

نفرات برتر کنکور سراسری اعلام شد | اسامی و عکس نفرات برتر کنکور

کدخبر : 24319

رئیس سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ گفت: نتایج اولیه کنکور به صورت کارنامه امشب ۱۱ مردادماه منتشر شود.

به گزارش رصد ورزشی: به نقل از مهر، رئیس سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ گفت: نتایج اولیه کنکور به صورت کارنامه امشب ۱۱ مردادماه منتشر شود. داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ می‌توانند امروز با مراجعه به سایت www.sanjesh.org  مراجعه و نتایج اولیه کنکور سراسری امسال را مشاهده کنند. عبدالرسول پورعباس امروز ۱۱ مرداد در نشست خبری اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱ در سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ نفر در کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کرده اند.

پورعباس گفت: پس از اعلام نتایج اولیه، کارنامه منتشر می‌شود و انتخاب رشته انجام می‌گیرد. نتایج نهایی نیز اواخر شهریورماه اعلام شود.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای چهارشنبه ۸ تیر، پنجشنبه ۹ تیر، جمعه ۱۰ تیر و شنبه ۱۱ تیر سال ۱۴۰۱ برگزار شد.

 

رتبه‌های برتر کنکور سراسری اعلام شد

رتبه‌های برتر گروه زبان های خارجی

نفر اول: کیارش علیزاده از تبریز

نفر دوم: امیر حسن کیوانی از مشهد

نفر سوم: علیرضا ملک حسینی از اراک

رتبه‌های برتر گروه هنر

نفر اول: کیاناز شاطریان از اصفهان

نفر دوم:شایا قنادان ازده از تهران

نفر سوم:صبا سلطانی از تهران

نفر چهارم:ملیکا هادی نیا از تهران

نفر پنجم: علیرضا فصیحی نژاد از تهران

کنکور

رتبه‌های برتر گروه علوم انسانی

نفر اول:محمد بهرامی از کرمانشاه

نفر دوم: مائده ملکی از تبریز

نفر سوم: سیده مهرناز سیدی از مشهد

نفر چهارم: امیر مهدی تبار از تهران

نفر پنجم: پرهام سنکیان از مشهد

کنکور

رتبه‌های برتر گروه علوم ریاضی و فنی

نفر اول: سید حسین سید مهدی جاسبی از تهران

نفر دوم: امیر پارسا بهرامی از تهران

نفر سوم: علیرضا ملک حسینی از اراک

نفر چهارم: امیر هامیون شریفی زاده از گرگان

نفر پنجم: پوریا غفوری از یزد

کنکور

رتبه‌های برتر گروه علوم تجربی

نفر اول: فرناز حسن زاده از کهگلویه و بویر احمد

نفر دوم: علیرضا دهقانی از یزد

نفر سوم: صبا رضایی از بروجن

نفر چهارم: محمد طاها رنجی از ارومیه

نفر پنجم: نگار هاشم زاده از تبریز

کنکور

تعیین ظرفیت پذیرش در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از یک میلیون ۱۵۷هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی شدند، گفت: حدود ۵۳۰ هزار داوطلب در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سال جاری پذیرش می شوند.

فرم انتخاب رشته خود را چگونه تکمیل کنیم؟

همه ی داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور سراسری دارای 150 انتخاب و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد دارای 100 انتخاب می باشند و باید انتخاب های خود را طوری بچینند که شانس قبولی شان افزایش یابد. برگه انتخاب رشته داوطلبان به ترتیب رتبه و تراز آن ها بازرسی می شود و تا زمانی که کل انتخاب ها یک داوطلب ارزیابی نشود ، برگه داوطلب بعدی بررسی نخواهد شد. بنابراین فرم انتخاب رشته شما باید به گونه ای باشد که در هر کد رشته ای که انتخاب شده است ، انتخاب های پایین تر از آن بهتر نباشند.

در واقع باید فرم انتخاب رشته بر اساس شانس قبولی بچینیم و هر چه که به انتخاب های پایین تر نزدیک می شویم ، شانس قبولی در آن ها بیشتر باشد. توجه داشته باشید که شما 150 انتخاب دارید و از لحاظ تعداد هیچ محدودیتی ندارید و با وجود اینکه انتخاب 150 کد رشته ضروری نیست ولی مطمئنا هر چقدر انتخاب های شما بیشتر باشد به همان نسبت شانس قبولی تان نیز افزایش خواهد یافت.

بهترین روشی که برای تکمیل فرم انتخاب رشته وجود دارد این است که انتخاب های خود را به 3 بخش تقسیم کنید ؛ انتخاب های خوش بینانه که 20 الی 30 درصد فرم را شامل است و باید بدون توجه به رتبه و تراز و صرفا به دلیل علاقه انتخاب شوند. انتخاب های منطقی و واقع بینانه که 50 الی 60 درصد از فرم را دربر می گیرد و این انتخاب ها باید کاملا منطبق بر رتبه و تراز کسب شده شما باشد و انتخاب های بدبینانه که 20 درصد آخر فرم شما را شامل می شود و این رشته ها صرفا به دلیل آنکه حتما باید در یک رشته و دانشگاه پذیرفته شوید ، انتخاب می شوند و شانس قبولی شما در این رشته ها بسیار زیاد است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه