پوریا شکیبایی

پوریا شکیبایی کپی از پدر | بازیگریش به انداره پدرش خوب است؟

کدخبر : 23008

پوریا شکیبایی فرزند زنده‌یاد خسرو شکیبایی، سال 99 در اولین تجربه ایفای نقش در یک سریال تلویزیونی، جلوی دوربین «برف بی‌صدا می‌بارد» رفت و با پوریا آذربایجانی همکاری کرد.

پوریا شکیبایی در این مجموعه یکی از نقش‌های اصلی به نام «حبیب» را برعهده دارد که جزو شخصیت های منفی قصه است. احتمالا مهم‌ترین چالش پوریا شکیبایی برای بازی در این سریال، نشان دادن توانایی‌اش به عنوان یک «بازیگر مستقل» نه فرزند «خسرو شکیبایی» بوده است. آیا پوریا شکیبایی با موفقیت از این چالش عبور کرده است؟

 

شخصیت منفی باورپذیر

سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» با ریتم بسیار کُند و خسته‌کننده قصه و داستانی که پیش نمی‌رود، نتوانسته مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد و به مجموعه پرمخاطبی تبدیل شود، اما فارغ از نقاط ضعف‌ سریال، اگر صرفا عملکرد پوریا شکیبایی را در این مجموعه بررسی کنیم متوجه می‌شویم که او به خوبی از پس ایفای نقش خود برآمده است. شخصیت «حبیب» فردی پر از عقده و حسود است که به دلیل کینه از «حاج عطا» صاحب کار پدرش در زمان‌های گذشته وارد زندگی او می‌شود تا اموال‌شان را تصاحب کند. «حبیب» شخصیت حیله‌گری است و باید حس نفرت و خشم مخاطب را برانگیزد.

 

پوریا شکیبایی متناسب با ویژگی‌های این شخصیت توانسته کاملا در جلد شخصی منفور فرو برود. او در برخورد با دشمنان اصلی‌اش «احمد» و «نسرین» رفتار گستاخانه‌ای دارد و هنگام رویارویی با «سیمین» تلاش می‌کند مظلوم، صادق و آرام به نظر برسد. شکیبایی به خوبی هر دو وجه این شخصیت و ویژگی مهم او یعنی آب زیرکاه بودنش را در رفتارهایش به نمایش می‌گذارد. شاید در ابتدای قصه این فرد، شخصیتی معمولی به نظر ‌برسد، اما با پیشرفت داستان و آشکار شدن انگیزه‌هایش، احساس مخاطب به او تغییر کرد و پوریا شکیبایی نیز بیشتر در نقش این شخصیت جا افتاد. نفرت مخاطب از «حبیب» نشان می‌دهد او از سوی مخاطب پذیرفته شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه