نقاشی

یک نقاشی رمزآلود از «ون‌ گوگ» کشف شد | نقاشی خودنگاره عجیب

کدخبر : 23005

گالری ملی اسکاتلند از کشف یک نقاشی خودنگاره از «ونسان ون گوگ» هنرمند پست امپرسیونیست هلندی، که در پشت یکی از نقاشی‌های او پنهان شده بود،خبر داد.

نگارخانه ملی اسکاتلند اعلام کرد در حین بررسی نقاشی «سر یک زن روستایی» نقاشی اثر سال ۱۸۸۵ «ون گووگ» با استفاده از اشعه ایکس، به کشف هیجان‌انگیزی دست یافته‌اند و متوجه وجود یک نقاشی سلف پرتره (خودنگاره) در پشت این نقاشی شده اند.

بر اساس تصاویر به دست آمده از اشعه ایکس، این نقاشی نشان دهنده مردی ریشو با کلاه لبه‌دار با دستمالی گردنی شل است که به بیننده خیره شده است، سمت راست صورتش در سایه است و گوش چپش به وضوح قابل مشاهده است و این نقاشی پشت یک مقوا و با چسب پنهان شده بود.

«لسلی استیونسون» مسئول ارشد حفظ آثار نقاشی گالری ملی اسکاتلند در این باره گفت: «وقتی برای اولین بار عکس اشعه ایکس را دیدیم، بسیار هیجان زده شدیم. چنین کشف بزرگی یک یا دو بار در طول زندگی یک کارش حفظ آثار نقاشی اتفاق می افتد... داشتن یک تصویر، به همان اندازه که اکنون دست نیافتنی است، چیزی بسیار بسیار خاص است».

گفته می‌شود «ونسان ون گوگ» به دلیل فقر اغلب اوقات از بوم‌های خود مجددا یا از روی دیگر آنها برای خلق دیگر آثارش استفاده می‌کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
    ارسال نظر:

    ‍‍‍
    روی خط رسانه