شیرازی

بازیگری که 20 سال باید جوانتر شود | چالشی بزرگ در پیش روی بازیگر

کدخبر : 22883

مریم شیرازی که در سریال «برف بی صدا می‌بارد» ایفاگر نقش دختر مثبت (نسرین) این سریال است، درباره‌ی چالش‌های روبه‌رو شدن با این شخصیت و چگونگی شکل‌گیری آن سخن گفت.

شیرازی درباره‌ی دشواری‌های ضبط این سریال ۱۰۰ قسمتی در دوران کرونا گفت: همه چیز در ترسناک‌ترین شکل ممکن پیش می‌رفت. حتی شاید بتوانم بگویم ترسناک‌ترین شکل ممکن در جهان؛ به‌خصوص آن اوایل که هر روز اطلاعات تازه‌ای درباره این بیماری می‌آمد و ما نمی‌دانستیم دقیقاً باید چه برخوردی با آن کنیم و در تمام این مدت هم در معرض آن بودیم.  شیرازی ادامه داد: خصوصا بازیگرها که بعد از گریم نمی‌توانستند ماسک بزنند و شرایط خطرناکی را تجربه می‌کردند. البته این را هم بگویم که گروه تهیه و تولید با ما کاملا همراهی می‌کرد و چند بار شد که بابت ابتلای چند نفر از اعضای گروه، کار تعطیل می‌شد تا به افراد دیگر سرایت نکند؛ شیرازی ادامه داد: در حالی که این تعطیلی‌ها به لحاظ مالی به ضرر تهیه‌کننده بود و خیلی از پروژه ها هم در این مدت این کار را نکردند.  

بازیگر مجموعه‌هایی همچون «سیب خنده»، «سرزمین مادری»، «مسافران»، «نوار زرد» و «صفر بیست و یک» درباره‌ی تجربه همراهی مستمر و هرشب این سریال با مخاطب، اظهار کرد: در ابتدا باید این را بدانیم که سریال‌هایی که به مدت طولانی و به صورت شبانه، روی آنتن می‌روند در بسیاری از موارد موفق می‌شوند و این موفقیت در کشورهای دیگر هم تجربه شده است. چراکه مخاطب با شخصیت‌های این نوع سریال‌ها همذات‌پنداری می‌کند، با آنها زیست می‌کند و در مدت پخش سریال با آنها همراه می‌شود. نظر شخصی من این است که این نوع سریال‌ها ظرفیت بیشتری برای موفقیت دارند.   

این بازیگر درباره دیدگاه‌های مختلف به نحوه‌ی پخش سریال‌ها و اینکه برخی رویکرد اخیر تلویزیون مبنی بر پخش شبانه و فشرده را بهتر می‌دانند و برخی پخش هفتگی، اظهار کرد: هر کدام از این‌ها، مزایا و معایبی دارند. عوامل سریال هایی که شبانه پخش می شوند فشار بیشتری را در حین تولید تحمل می‌کنند اما در عوض مخاطب را هم بیشتر همراه می‌کنند؛ به‌خصوص درباره سریال‌هایی مثل سریال ما که نزدیک به ۱۰۰ قسمت هست، اگر بخواهد به صورت هفتگی پخش شود، دو سال زمان می‌برد، مگر آنکه مانند برخی از سریال‌های پرطرفدار جهان، فصل‌های ۱۲ قسمتی داشته باشد و به صورت سالیانه منتشر شود و مخاطب هم منتظر پخش آن بماند.

شیرازی

چگونگی شکل‌گیری شخصیت نسرین  

بازیگر نقش نسرین در سریال «برف بی صدا می بارد» در پاسخ به اینکه چقدر از شخصیت‌پردازی کاراکتر نسرین ایده او بوده و چه قدر از آن نظر کارگردان؟ اظهار کرد:  یک ویژگی مهم کار کردن با پوریا آذربایجانی این است که ما همیشه فرصت گفت‌وگو داریم. گاهی می‌شد فقط بابت یک دیالوگ به طور مفصل با هم گفتگو می‌کردیم و از این جهت کار کردن با ایشان برای من لذت بخش بود. آقای آذربایجانی نویسنده هم هستند و به همین دلیل ذهن پویایی دارند. من قبلا در سریال «نوار زرد» هم با ایشان همکاری داشتم و همکاری با ایشان برای من تجربه لذت‌بخشی بود که باعث شد دوباره و این بار در سریال «برف بی صدا می بارد» در کنارشان باشم. شخصیت نسرین هم در خلال همین گفت‌وگوها تکمیل شد پیشنهاداتی را من داشتم نکته هایی را هم آقای آذربایجانی می‌گفتند و به مرور با هم به یک نتیجه مشترک می‌رسیدیم.  

شیرازی

نقاط جذاب سریال «برف بی صدا می بارد» 

شیرازی درباره‌ی اینکه یکی از ویژگی‌های داستان «برف بی‌صدا می بارد» روایت از منظر خواهران خانواده است و اختلافات و تفاوت‌های میان آنها به ویژه کاراکتر او و الیکا عبدالرزاقی که پیرنگ اصلی داستان را تشکیل می‌دهد، گفت: اینکه خانم‌ها در این داستان پیش برنده هستند برای من یکی از نقاط جذاب سریال است. خانم عبدالرزاقی که عزیزدل من است و آشنایی ما با هم به ۱۶ سال پیش و همکاری در تئاتر برمی‌گردد؛ بنابراین در تمام سال‌ها و همکاری های مختلف یکدیگر را خوب شناخته‌ایم و همین باعث شد که کنش و واکنش‌های مختلف نقش این دو خواهر را خیلی زود پیدا کنیم و به هماهنگی برسیم. به صورت خاص هم برای من پذیرفتن و بازی کردن این نقش چالش هایی داشت که بسیار درگیر آنها بودم.

شیرازی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
    ارسال نظر:

    ‍‍‍
    روی خط رسانه