شبنم مقدمی | ازدواج شبنم مقدمی | همسر شبنم مقدمی

هوتن شکیبا پاشو از گلیمش دراز تر کرد | خودمانی شدن هوتن شکیبا با شبنم مقدمی

کدخبر : 22223

شبنم مقدمی بازیگر مطرح سینما و تلوزیون که به عنوان مهمان برنامه مهمانی شرکت کرده بود از زبان درازی های هوتن شکیبا ناراحت شد

شبنم مقدمی بازیگر خوشنام ایرانی متولد 3 فروردین 1351در تهران است و تحصیلات خود را تا لیسانس ادبیات فارسی ادامه داده است. شبنم مقدمی ازدواج کرده است و همسرشان جناب آقای علیرضا محمدی ملغب به علیرضا آرا کارگردان سینما است و گفته می شود این زوج یک دختر دارند. شبنم مقدمی فعالیت خود را از رادیو و قبل از گرفتن دیپلمش شروع کرده است.

بیوگرافی کامل شبنم مقدمی

نام اصلی : شبنم مقدمی

متولد : 3 فروردین 1351 تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : لیسانس ادبیات فارسی

سالهای فعالیت : 1376 تاکنون

قد : 173 سانتیمتر

همسر : علیرضا آرا

شبنم مقدمی متولد 3 فروردین 1351 در تهران ، بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است.بیوگرافی شبنم مقدمی بازیگر و همسرش + زندگینامه

فارغ التحصیل رشته ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد کرج است.جالب بدانید دو ترم هم پرستاری خوانده است ولی بدلیل عدم علاقه تغییر رشته داد ، او عاشق شعر و رمان و دستی در نوشتن نیز دارد.

شبنم مقدمی

از کودکی تا دبیرستان

ساکن منطقه بسیار خوش آب و هوایی شمال کرج به نام عظیمیه در پایه کوه بوده ، دبستانش را در همانجا و در مدرسه شهید کرمی ، دوره راهنمایی را در مدرسه جمهوری اسلامی ، و دبیرستان را در دبیرستان شهید باهنر گذرانده است . رشته تحصیلی اش ، علوم تجربی بود.

خانواده

پدر و مادرم آدم های روشنفکر زمانه خودشان و تحصیل کرده بودند مادرم در دانشگاه کشاورزی کار می کرد و پدر مرحومم مهندس برق بود یک برادر هم بنام بهنام دارم.

شروع با رادیو و سینا

هنوز دیپلم نگرفته بود که با گروه کودک رادیو آشنا شد و توانست هر از چندگاهی در برنامه های رادیو حضور داشته باشد ، شبنم مقدمی فعالیت خود در رادیو را در سال 77 با اجرای برنامه خانه ی کاغذی به کارگردانی شهرام کرمی آغاز کرد و سابقه اجرا در برنامه هایی چون هفت شنبه ، خط خطیم ، کبوتری ناگهان و هفت ترانه را داراست.

شبنم مقدمی در سال 1377 کار بازیگری در سینما را با فیلم زخمی کامران قدکچیان آغاز نمود.

شبنم مقدمی

آموزش تئاتر و بازیگری سینما

شبنم مقدمی در مدرسه کارگاهی فیلمنامه نویسی حوزه هنری ، زیر نظر بهترین اساتید فن ، فیلمنامه نویسی آموخت و همزمان ، با گروه تئاتر شایا فعالیت حرفه ای در تئاتر تهران را آغاز کرد و بعد از آن بود که به دوره های آموزشی بازیگری سینما ، در مدرسه بازیگری امین تارخ پیوست.

شهرت

شبنم مقدمی در سال 1376 بعنوان بازیگر مهمان در سریال گل های آفتابگردان برای اولین بار به تلویزیون آمد اما حضور دومش در تلویزیون 10 سال بعد در سال 85 با سریال زیر تیغ بود که چهره اش را شناخته کرد.

در سریال سقوط یک فرشته محبوبیت و شهرت یافت ولی خیلی ها او را با نقش روحی در سریال مدینه به یاد می آورند از سال 79 با بازی در فیلم سینمایی از صمیم قلب فعالیت اش در سینما رو هم آغاز کرد.

وضعیت ازدواج و همسر شبنم مقدمی

شبنم مقدمی در سال 1383 با علیرضا آرا ازدواج کرده است.گفته می شود این زوج یک دختر دارند.

شبنم مقدمی

بیوگرافی علیرضا آرا

علیرضا محمدی ملقب به علیرضا آرا ، بازیگر و کارگردان ایرانی ، متولد سال 1354 در تهران ، تحصیلات خود را در رشته مهندسی عمران به پایان رسانید و دوره بازیگری را در حوزه هنری گذراند.

تفریحات

کتاب خواندن و فیلم دیدن جزو وظایف بازیگران محسوب می شود.

سفر کردن خیلی برایم جذاب و معاشرت با دوستان برایم مهم است دوستان زیادی ندارم؛ ولی معاشرت با آنها را دوست دارم. بازدید از ابنیه های تاریخی یکی از تفریحاتم محسوب می شود.

کافی شاپ

کافی شاپ من و برادرم هم بیزینس نیست و نوعی تفریح به حساب می آید.

برادر من کافی شاپ داری را دوست دارد. سال ها پیش در تئاتر شهر ، کافه چهارسو در اختیار من بود. آن زمان آقای پاکدل مدیر تئاتر شهر بودند و من به ایشان گفتم که کافه را در اختیار من قرار دهند.

آقای پاکدل به من گفتند که نمی توانم آنجا را بگردانم؛ ولی من اصرار کردم و ایشان موافقت کردن و من با بهنام همراه شدم و کافه را راه اندازی کردیم. لذت بسیار عجیبی داشت؛ چون همه دوستانم در تئاتر شهر حضور داشتند و بعد از تمرین به کافه می آمدیم و چای می خوردیم این کافه همچنان که سودی نداشت ضرر هم نداشت.

شبنم مقدمی

جوایز و افتخارات

شبنم مقدمی اولین سیمرغ بلورین خود را برای عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم امروز در جشنواره سی و دوم دریافت کرد کسب این جایزه به حدی غافلگیر کننده بود که هرچند تنها سیمرغ کسب شده توسط فیلم امروز بود ، حتی در پوسترهای فیلم هم لحاظ نشد.

اما مقدمی دو سال بعد توانست این موفقیت را با دریافت دومین سیمرغ بلورین خود از هیئت داوران بخش سودای سیمرغ جشنواره سی و چهارم در همین عنوان ، برای بازی در دو فیلم سینمایی نفس و زاپاس تکرار کند.

بازیگران مورد علاقه

بازی خانم سوسن تسلیمی را خیلی دوست دارم خانم فاطمه معتمد آریا را هم خیلی دوست دارم.

عمل زیبایی

بینی من احتمالا به عمل جراحی نیاز دارد اما این کار را نکرده و نخواهم کرد. من هیچ جراحی زیبایی روی صورتم انجام نداده ام و در این شرایط خوشبختانه کارم را هم به خوبی پیگیری می کنم.

شبنم مقدمی

فیلمشناسی

سینمایی

زنبور کارگر(1398)

شبی که ماه کامل شد(1397)

زهرمار (1397)

کلمبوس(1397)

دختر شیرازی (1397)

درساژ (1396)

خجالت نکش (1396)

آبا جان (1395)

اکسیدان (1395)

شکلاتی (1395)

ابد و یک روز (1394)

زاپاس (1394)

سایه (1394)

یک روز طولانی (1394)

نفس (1394)

آن ها (1394)

امروز (1392)

بلوک9 خروجی2 (1392)

آینه شمعدون (1391)

گس (1391)

آزمایشگاه (1390)

ابرهای ارغوانی (1390)

بوسیدن روی ماه (1390)

تنهایی (1390)

زیر آب (1388)

کودک و فرشته (1387)

خشاب خالی (1386)

فرزند خاک (1386)

همیشه پای یک زن در میان است (1386)

پاداش سکوت (1385)

به نام پدر (1384)

ماجرای من و دوچرخه بابام (1381)

زیستن (1380)

از صمیم قلب (1379)

زخمی (1378)

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
    ارسال نظر:

    ‍‍‍
    روی خط رسانه