نیوشا ضیغمی

خبری جدید و جنجالی از نیوشا ضیغمی | خانم سلبریتی مهریه اش را لو داد

کدخبر : 21380

سریال بی نشان با بازی نیوشا ضیغمی از آنتن شبکه سه پخش خواهد شد.

نیوشا ضیغمی در ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد. نیوشا ضیغمی فرزند محسن ضیغمی و فهیمه رستم پور اسـت. نیوشا ضیغمی با شرکت در کلاس‌های آزاد بازیگری کانون سینماگران جوان بازیگری را فراگرفت و نیوشا ضیغمی در نخستین تجربه سینمایی خود در فیلم تردست به کارگردانی محمدعلی سجادی ایفای نقش کرد.

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی بازیگر سریال «بی‌نشان» درباره نقش خود در این سریال گفت: بعد از سال‌ها به تلویزیون برگشتم و دلیل آن هم فیلمنامه خوب آن است. نقشی است که از شخصیت‌هایی که بازی کرده‌ام دور است و نقش زنی متفاوت است که در زندگی شخصی با چالش‌های زیادی روبه‌رو است و در بحبوبه اتفاقات زندگی‌اش به شخصیت شهاب برمی‌خورد.

 

بیوگرافی نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی در ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد. وی فرزند محسن ضیغمی و فهیمه رستم پور اسـت. او و خانواده‌اش در خیابان میرداماد زندگی می کردند و اصالتاً اهل استان کرمانشاه اسـت. نیوشا ضیغمی بعد از اتمام دبیرستان، لیسانس خودرا در رشته روانشناسی کودک از دانشگاه شهید بهشتی تهران گرفت.

نیوشا ضیغمی

او با شرکت در کلاس‌های آزاد بازیگری کانون سینماگران جوان بازیگری را فراگرفت و توسط این مؤسسه به مسعود جعفری جوزانی معرفی شد. بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی از این کلاس‌ها در مجموعه تاریخی در چشم باد که در شهر تاریخی ماسوله فیلمبرداری شده بود نقش یک دختر روستایی شمالی را ایفا کرد.

او سپس در نخستین تجربه سینمایی خود در فیلم تردست به کارگردانی محمدعلی سجادی ایفای نقش کرد و همین فیلم سبب همکاری دوباره ضیغمی و محمد علی سجادی در فیلم شوریده گشت و برای بازی دراین فیلم نامزد دریافت سیمرغ بلورین از بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر شد و با بازیگرانی چون هدیه تهرانی رقابت کرد. البته اکران فیلم شوریده با چند سال تأخیر باعث شد که از این فیلم استقبال زیادی نشود.

وی سپس در فیلم‌های مواجهه و گناه مـن بازی کرد که این دو فیلم هم با چند سال تأخیر و به صورت محدود اکران شدند. سال 1385 سال نسبتاً خوبی برای ضیغمی که تا آن زمان هیچ‌کدام از فیلم‌هایش اکران نشده بودند، بود. با اکران فیلم‌های پارک وی و اخراجی‌ها؛ بالاخره طلسم اکران نشدن فیلم‌های وی شکست.

نیوشا ضیغمی در همین سال حس پنهان را بازی کرد که در بیست ششمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. ضیغمی بعد از اکران اخراجی‌ها ودر سال‌های ۸۶ و ۸۷ با فیلم‌های قرنطینه، تلافی و توفیق اجباری جای خودرا در سینما تثبیت کرد.

بعد از اکران این فیلم‌ها ضیغمی حدود یک سالی در هیچ فیلمی بازی نکرد؛ در عوض دفتر سینمایی را گشود تا دراین دفتر از فیلم‌های خوب سینمایی حمایت شود. ضیغمی سپس در فیلم‌هایی مثل؛ اخراجی‌های ۲، زمهریر، دموکراسی تـو روز روشن، پرستوهای عاشق، پرتقال خونی، دختر شاه پریون، سرخابی، چارسو، آدم باش و … ایفای نقش کرد.

مخالفت پدر و مادر نیوشا ضیغمی برای بازیگری

وقتی می‌خواستم وارد بازیگری شوم مادرم مخالفت نمیکرد ولی آن دید مادرانه نسبت به آینده مـن را درنظر میگرفت اما پدرم با بازیگر شدن مـن زیاد موافق نبود. پدرم اصولا کارهای علمی را دوست داشته و دارد و ترجیح می‌داد مـن دکتر یا مهندس شوم تا بازیگر.

وقتی وارد این عرصه شدم و با کار آقای جوزانی شروع کردم و پس ازآن هم بلافاصله وارد سینما شدم. در همان سال اول نتیجه خوبی حاصل شد. پدرم تغییر موضع داد و با کار مـن موافقت کرد.

روشا ضیغمی خواهر نیوشا ضیغمی

روشا ضیغمی متولد 29 دی ماه 1369 از بازیگران سینما میباشد. روشا ضیغمی دانشجوی رشته مترجمی زبان انگلیسی و کار هنری رابا گرافیک آغاز کرده اسـت. نخستین تجربهٔ وی در عرصه بازیگری؛ بازی در فیلم کوتاه چهار به کارگردانی پیمان عباسی اسـت و هم چنین او در فیلمی به نام چهارسو با خواهرش همبازی شد.

او هم چنین در سریال ماتادور که از شبکه اول سیما پخش میشد درکنار پوریا پور سرخ، شقایق فراهانی، لیندا کیانی، سام درخشانی و پولاد کیمیایی ایفای نقش کرده اسـت. آرش پولاد خان همسر نیوشا ضیغمی متولد شهر اصفهان اسـت و شغل او تجارت نقره می باشد.

نحوه آشنایی و چگونگی ازدواج نیوشا ضیغمی

حکایت آشنایی مـن و آرش در نوع خودش بسیار جالب اسـت. چون او مـن را قبل از آشنایی‌مان به شکل رسمی به واسطه فیلم‌هایم می‌شناخت و همین قضیه باعث شد که از قبل، پیش فرض‌هایی نسبت به مـن داشته باشد. در هرحال آشنایی و ازدواج با او یکی از بهترین اتفاق‌های زندگی‌ام بود.

نیوشا ضیغمی

آرش پولادخان همسر نیوشا ضیغمی

 حق با نیوشاست. مـن مدت‌ها قبل از این که با نیوشا آشنا شوم؛ دوست داشتم با او ازدواج کنم و یک جورایی وی را همسر آینده خودم میدیدم. اما تنها دلشوره‌ام این بود که نیوشا با تصویری که از او در کارهایش می بینم فاصله داشته باشد. از طرفی دوست نداشتم که صرفاً به او به عنوان یک هوادار نزدیک شوم.

به همین خاطر کلی دودوتا چهارتا کردم تا بالاخره به این نتیجه رسیدم تا از طریق سرمایه گذاری در فیلمی به او نزدیک شوم که خوشبختانه این اتفاق افتاد. اما نکته مهم در مورد او این بود که به مراتب ازآن چه که فکر می کردم صادق و مهربان‌تر بود.

ملاک ازدواج نیوشا ضیغمی

راستش را بخواهید مهمترین ملاک مـن برای ازدواج شخصیت و ادب و احترام بود. مـن در بدترین شرایط نمی توانم بی‌ادب باشم و نمی‌توانستم با مردی که احترام نگذارد و بددهن باشد، ازدواج کنم.

مهریه نیوشا ضیغمی

آرش این ویژگی خوب را دارد که با احترام برخورد می کند و همراه و دوست واقعی مـن اسـت. خیلی طول کشید که وی را انتخاب کردم اما شرط و شروطی نگذاشتم که به زور آن‌ها رابطه را حفظ کنم. مهریه‌ام یک سکه اسـت. نمی توانم درک کنم که 2 خانواده سر تعداد سکه باهم چانه می زنند.

نیوشا ضیغمی

مادر شدن نیوشا ضیغمی

پدر و مادر شدن تصمیم بسیار بزرگی اسـت و شـما برای رسیدن به این تصمیم باید از هر جهت آمادگی داشته باشید. تا به امروز مـن هنوز این آمادگی را در خودم حس نکردم. به همین جهت این موضوع را به زمان دیگری موکول کردیم. هرچند که مدتی قبل شایعه شده بود که مـن در انتظار بچه‌دار شدن هستم و به زودی صاحب فرزند دختری می‌شوم. شنیدن این شایعات بی‌اساس در نوع خودش واقعاً ناراحت کننده اسـت.

در زندگی شخصی‌ام زمانی که درگیر کار خاصی نباشم؛ گاهی درست عین یک زن خانه‌دار رفتار می کنم و درگیر کارهای خانه نظیر طبخ غذا، شستن لباس و اتوکشی و گردگیری خانه هستم. البته اگر پای تعریف از خود نگذارید باید بگویم دست‌پختم هم به نسبت خوب اسـت.

نیوشا ضیغمی از سفر حج می‌گوید

نکته‌ای که برای مـن بسیار جالب بود این اسـت که خانه خدا شبیه به هیچ جایی از دنیا نیست. مـن روز اولی که وارد مکه شدم در شوک بودم. مانند یک قیامت واقعی اسـت؛ ولی شـما زنده آنرا تجربه میکنید. شاید شنیده باشید که در قیامت هیچکس به فکر کسی نیست و مادر بچه‌اش را نمی‌شناسد. همه ی ی ی از کنار هم رد می شوند و هم را نمی‌بینند و همه ی ی ی یکسان هستند. 

نیوشا ضیغمی میگوید: خسرو شکیبایی و اکبر عبدی همیشه از اسطوره‌های مـن بودند و هستند. نیوشا ضیغمی و گربه نازش خیلی وابسته به هم هستند. این گربه ملوس یکی از بهترین و گران‌ترین نژادهای گربه می باشد. این گربه از نژاد پرشین اسـت که یک نژاد سلطنتی محسوب میشود.

نیوشا ضیغمی

کلینیک زیبایی نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی و همسرش به تازگی در مراسمی یک کلینیک زیبایی به نام نیوشا ضیغمی و یک گالری نقره جات به نام پولاد خان رابا حضور بازیگران معروف افتتاح کردند. دراین مراسم که در خیابان پاسداران تهران برگزار شد، چهره‌های هنری و رسانه‌ای حضور داشتند که از میان آن‌ها می توان به محمدرضا شریفی نیا، سید علی ضیا، آنا نعمتی، بهنوش بختیاری، رضا رویگری، دانیال عبادی و… اشاره کرد.

نیوشا ضیغمی در مورد علت افتتاح این کلینیک زیبایی میگوید: «مـن پیش از این، یک کلینیک زیبایی و سلامت پوست تاسیس کرده بودم که متاسفانه به دلیل بی درایتی و عدم مسولیت پذیری دکتری که دراین کلینیک با مـا همکاری داشت، ترجیح دادم این مرکز را تعطیل کنم. در هر صورت به دلایل اتفاقاتی که افتاد آن مرکز تعطیل شد و بعد از وقفه‌ای که دراین میان ایجاد شد، تصمیم گرفتم کلینیک جدیدی را راه اندازی کنم.»

سینمایی

نام فیلم کارگردان سال ساخت توضیحات

ما خیلی باحالیم بهمن گودرزی ۱۳۹۶ –

دخترعمو و پسرعمو روح‌انگیز شمس ۱۳۹۵ –

شام عاشقانه سه نفره جواد مزد آبادی ۱۳۹۵ –

هشتگ رحیم بهبودی‌فر ۱۳۹۵ –

خوب، بد، جلف پیمان قاسم‌خانی ۱۳۹۵ –

ثبت با سند برابر است بهمن گودرزی ۱۳۹۴

آدم باش مجید جوانمرد ۱۳۹۳ –

ایران برگر مسعود جعفری جوزانی ۱۳۹۳ –

دریا و ماهی پرنده مهرداد غفارزاده ۱۳۹۳ –

آینه شمعدون بهرام بهرامیان ۱۳۹۱ –

فیتیله و ماه پیشونی آرش معیریان ۱۳۹۰ فیلم کودک

گشت ارشاد سعید سهیلی ۱۳۹۰

ما همه گناهکاریم حسن ناظر ۱۳۸۹

چارسو فرهاد نجفی ۱۳۸۹

دختر شاه پریون کامران قدکچیان ۱۳۸۹ –

یکی برای همه محمد آهنگرانی ۱۳۸۹ –

پرتقال خونی سیروس الوند ۱۳۸۹ اولین تجربه سرمایه‌گذاری نیوشا ضیغمی

پرستوهای عاشق فریال بهزاد ۱۳۸۹ –

زمهریر علی روئین‌تن ۱۳۸۹ –

دموکراسی تو روز روشن علی عطشانی ۱۳۸۹ –

اخراجی‌ها ۲ مسعود ده‌نمکی ۱۳۸۷ –

تلافی سعید اسدی ۱۳۸۶ –

توفیق اجباری محمدحسین لطیفی ۱۳۸۶ –

قرنطینه منوچهر هادی ۱۳۸۶ –

اخراجی‌ها مسعود ده‌نمکی ۱۳۸۵

پارک‌وی فریدون جیرانی ۱۳۸۵ –

حس پنهان مصطفی رزاق‌کریمی ۱۳۸۵ –

گناه من مهرشاد کارخانی ۱۳۸۵ –

تردست محمدعلی سجادی ۱۳۸۳ –

شوریده محمدعلی سجادی ۱۳۸۳ –

مواجهه سعید ابراهیمی‌فر ١٣٨٣ –

مجموعه تلویزیونی

رالی ایرانی۲ (آرش معیریان،۱۳۹۷)شبکه نمایش خانگی

راستش را بگو (محمدرضا آهنج، ۱۳۹۰)شبکه یک سیما

در چشم باد (مسعود جعفری‌جوزانی، ۱۳۸۲)شبکه یک سیما

جشنواره‌ها و جوایزها

کاندیدای نقش اول زن برای فیلم شوریده در بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه