خبر روز | اخبار حوادث | حوادث قطار مشهد به یزد

جزئیات حادثه قطار مشهد به یزد | دلیل این حادثه چه بود

کدخبر : 20465

قطار مشهد به یزد ساعت ۵:۳۰ صبح در حوالی یزد از ریل خارج شد. تاکنون ۱۷ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش رصد ورزشی: در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هفدهم خردادماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد. بر اساس گزارش دنیای‌اقتصاد، حوالی ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد صبح چهارشنبه با خروج قطار مشهد یزد، در حوالی یزد از ریل و واژگونی واگن‌های مسافری تا به حال ۱۰ نفر از هموطنان مان در این حادثه جان باختند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هفدهم خردادماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد. راه آهن درباره برخورد قطار مسافری مشهد- یزد با بیل مکانیکی طی اطلاعیه‌ای نوشت: سه واگن از قطار مسافری مشهد- یزد در بلاک عباس آباد- ریزو در محدوده اداره کل راه آهن شرق از خط خارج شد.

 

قطار مشهد به یزد

فرماندار طبس  در اینباره گفت:قطار مسافربری مشهد به یزد در محور طبس از خط خارج و باعث فوت 17 نفر شد.

شمار مصدومان حادثه خروج قطار مشهد- یزد از ریل به ۵۰ نفر رسید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تا کنون حادثه خروج از ریل قطار مشهد به یزد۵۰ نفر مصدوم و 17 نفر فوتی داشته است.

محمدرضا رضایی دقایقی قبل در گفتگو با رسانه‌ها اظهارکرد: قطار یزد به مشهد ۴۳۰ مسافر داشته است که سه واگن آن از ریل خارج شده است.

وی با بیان اینکه تا کنون این حادثه ۵۰ نفر مصدوم و ۱۰ فوتی داشته است، گفت: حال ۱۵ نفر از مصدومان وخیم است و به مراکز درمانی اعزام شده اند.

وی عنوان کرد: ۹ تیم اعزامی هلال احمر با ۳۰ امداد گر اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه اسکان و تغذیه مسافرین در حال انجام است، بیان کرد: دو بالگرد به محل حادثه اعزام شده است.

وی با بیان اینکه برای انتقال مصدومان امداد هوایی و زمینی انجام می‌شود، گفت: هماهنگی شده تا مسافران سالم به مقصد مشهد اعزام شوند.

قطار مشهد به یزد

اعلام جزئیات دلیل وقوع سانحه قطار مشهد- یزد

معاون ناوگان مسافری راه‌آهن گفت: در حال حاضر از ایستگاه طبس یک قطار فوق‌العاده به محل اعزام شده است تا مسافران را به ایستگاه طبس منتقل کند و از ایستگاه طبس اتوبوسی برای انتقال مسافران به یزد در نظر گرفته شده‌ است.

سید حسن موسوی در گفت‌وگو با ایلنا درباره جزییات سانحه قطار مشهد- یزد اظهار داشت: براساس اطلاعات اولیه ای که از محل دریافت کردیم، حدود ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح امروز قطار مسافری مشهد به مقصد یزد در پلاک عباس‌آباد- ریزو به دلیل برخورد با بیل مکانیکی دچار این سانحه شد. البته برخورد از رو به رو نبوده و احتمالا بیل مکانیکی از بغل برخورده‌ است .

قطار مشهد به یزد

وی ادامه داد: در پی این برخورد ۵ واگن از خط خارج شده و طبق اعلام اورژانس متاسفانه ۱۰ نفر فوت شدند و ۱۲ نفر هم مصدوم شده‌اند.

معاون ناوگان مسافری راه آهن گفت: این قطار حدود ۳۴۸ مسافر داشته که راه‌آهن اقدامات سریع برای جابجایی این مسافران انجام داده است و تا دقایقی دیگر قطار دیگری به محل سانحه برای جابه جایی مسافران می‌رسد. در حال حاضر از ایستگاه طبس یک قطار فوق‌العاده به محل اعزام شده است تا مسافران را به ایستگاه طبس منتقل کند و از ایستگاه طبس اتوبوسی برای انتقال مسافران به یزد در نظر گرفته شده‌ است.

موسوی در پاسخ به این سوال که ساعت ۵ صبح بیل مکانیکی در حال چه کاری در محل سانحه بوده‌ است، گفت: در این محل احتمالا کارگاهی وجود داشته اما هنوز اطلاعات دقیقی به دست نیامده است و کمیسیون عالی سوانح دقایقی پس از وقوع سانحه به محل اعزام شده که علت دقیق حادثه را مورد بررسی قرار می‌دهد و اطلاعات دقیق پس از بررسی کمیسیون اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد.

قطار مشهد به یزد

علت چیست؟

 میر حسن موسوی معاون مسافری راه آهن، گفت: این قطار ۳۴۸ مسافر داشته که بعد ازوقوع حادثه قطار امدادی به محل حادثه اعزام کرده ایم.

به گفته معاون مسافری راه آهن، از ایستگاه قطار طبس یک قطار فوق العاده به محل حادثه که ایستگاه بلاک عباس آباد است اعزام شده و مسافران این قطار را به ایستگاه طبس اعزام کرده و از آنجا با اتوبوس مسافران به یزد اعزام می شوند.

او می گوید : هم اکنون بلاک عباس آباد به ریزو مسدود است قطار نجات اعزام و کمیسیون عالی سوانح از تهران اعزام شده است. بر این اساس علت دقیق را بررسی و به زودی ریل آزاد می شود.

صبح امروز قطار مسافربری مشهد به یزد از ریل خارج شد. این قطار ۱۷ کشته برجای گذاشت  اما به علت اینکه نیروهای امداد و نجات در حال بررسی قسمتهای دیگر واگن هستند، ممکن است این تعداد افزایش یابد. همچنین تعدادی از مصدومیت ۵۰ نفر خبر دادند. حال ۵ مصدوم وخیم اعلام شد و ۵ نفر هم مفقود هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه