آشا محرابی | بیوگرافی آشا محرابی

آشا محرابی بدل آنجلینا جولی در ایران | شباهت بی نظیر خانوم بازیگر با آنجلینا جولی

کدخبر : 20045

آشا محرابی بازیگر و دوبلور کشورمان در خانواده هنرمند محرابی متولد شده است.آشا محرابی راه پدرش اسماعیل محرابی را در دنیای هنر ادامه داد اما از حمایت های پدر در این مسیر بی بهره بود.

به گزارش رصد ورزشی: آشا محرابی بازیگر و دوبلور کشورمان در خانواده هنرمند محرابی متولد شده است.آشا محرابی  راه پدرش اسماعیل محرابی را در دنیای هنر ادامه داد اما از حمایت های پدر در این مسیر بی بهره بود. آشا محرابی اولین کار بازیگری اش را با سریال آئینه در سال 64 و در کنار غلامحسین لطیفی به عنوان کارگردان و بازی پدرش اسماعیل محرابی تجربه کرد. بازی در سریال آئینه آغازی برای بازیگری آشا محرابی بود که راه او را برای ورود به دنیای تئاتر و رادیو هموار کرد اما جدایی پدر در دوران نوجوانی از خانواده ضربه سنگینی را به خانم بازیگر وارد کرد و به گفته خودش مدتها طول کشید تا بتواند با این ماجرا کنار بیاید.

اشا محرابی

بیوگرافی آشا محرابی 

بیوگرافی آشا محرابی بازیگر ایرانی و گوینده رادیو در 31 مرداد 1352 در تهران به دنیا آمده و دارای لیسانس رشته مترجمی زبان انگلیسی و مدرک فوق لیسانس در رشته روابط بین الملل می باشد. لازم به ذکر است که وی دختر اسماعیل محرابی از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران میباشد.

اشا محرابی

نحوه ورود به بازیگری

او همچون بازیگران دیگر در کلاس بازیگری استاد سمندریان شرکت کرده و فنون و مهارتهای این حرف را نزد استاد آموخته و همچنین دوره های فیلمنامه نویسی است نظر استاد ناصر تقوایی از کارگردانان برجسته ایرانی گذرانده است. اولین نمایش خود را با نام دایره گچی قفقازی اجرا کرد. در سریال ها و فیلم های زیادی بازی کرده و نقش درخشانی را از خود به نمایش گذاشته است. او در کانادا نیز دوره های فیلمسازی را گذرانده است.

گویندگی در رادیو

آشا بیشترین فعالیت را در نمایش های رادیویی دارد و نمایش های شبانه رادیو اجرای برنامه و گویندگی انجام میدهد. او از دهه ۷۰ و بطور دقیق تر از سال ۱۳۷۴ از طریق آزمون پا به سازمان صدا و سیما گذاشت و وارد رادیو شد.

خانم محرابی یکی از بهترین بازیگران نمایش رادیویی با صدای خاص و مهارت زیاد سالهاست که با رادیو همکاری دارد و از طریق صدا با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنند. ایشان همچنین علاوه بر گویندگی و اجرای نمایش به عنوان نویسنده و کارگردان نیز با نمایش های رادیو همکاری دارد.

اشا محرابی

ماجرای خودکشی

در دهه ۸۰ و بعد از بازی در فیلم تهران من حراج در سال ۸۸ خبری مبنی بر خودکشی آشا محرابی در رسانه‌ها منتشر شد. بیشتر رسانه ها تیتر اول خودشان را به خودکشی این بازیگر اختصاص داده بودند. این خبر بعد از بازی در فیلم سینمایی تهران من حراج بود که پخش آن ممنوع شد و عوامل این فیلم نیز مجازات شدند.خبر خودکشی این هنرمند نیز بعد از ممنوعیت این فیلم منتشر شد که شایعه‌ای بیش نبود و ایشان به دلیل کسالت چند روزی در بیمارستان بستری شدند. او بعد مرخصی هیچ توضیح و مصاحبه ای با خبرنگاران انجام نداد ‌.

همسر آشا محرابی

آشا محرابی چند سالی است که متاهل بوده و ازدواج کرده است اما تاکنون عکسی از همسرش منتشر نشده است.

اشا محرابی

اعترافات تلخ درباره جدایی پدر و مادر و علیه پدر

خانم محرابی درباره پدرش اسماعیل محرابی که از بازیگران پیشکسوت ایرانی است این چنین گفته است : من و پدرم زمانی که کودک بودم با هم قرارداد بستیم که کمک کنند من به عرصه سینما و بازیگری وارد شوم.

اما پدرم در اوج نوجوانی و برنامه ریزی من برای آینده ، من و مادرم را رها کرد و ترجیح داد زندگی جدیدی را در جای دیگر شروع کنند. با رفتن پدرم همه برنامه های من به هم خورد و نه تنها کمکی به من نکرد، بلکه نقش بازدارنده و خراب کننده تمام آرزوها و برنامه ریزی های من بود.

دیدار با پدر بعد از سالها دوری

این هنرمند معروف در ادامه توضیحاتش درباره افشاگری علیه پدرش گفت من بعد از موفقیت در بازیگری و اجرای چندین نمایش بعد از سالیان زیاد پدرم را در سالن تئاتر دیدم که برای تماشا آمده بود. او با دیدن من تعجب کرد و گفت: نمی دانستم که بازیگر شدی! پدر اگر نمی‌رفت و ما را رها نمی کرد شاید من زودتر به مقصودم می رسیدم و موفق تر میشدم.

اشا محرابی

سریال‌ها و فیلم های سینمایی

آئینه (۱۳۶۶–۱۳۶۴)

توی گوش سالمم زمزمه کن (۱۳۸۵)

مرگ تدریجی یک رؤیا (۸۷–۱۳۸۵)

مسافرخانه سعادت (۱۳۸۷)

سرزمین کهن (۱۳۸۷)

آشپزباشی[۱] (۱۳۸۹–۱۳۸۸)

ساختمان ۸۵ (۱۳۸۹)

تاوان (۱۳۸۹)

مهمانان ویژه (۱۳۹۱–۱۳۹۰)

خط (۱۳۹۳–۱۳۹۲)

همه چیز آنجاست (۱۳۹۳)

آمین (۱۳۹۳–۹۴)

چرخ فلک (۱۳۹۵)

هشت و نیم دقیقه (۱۳۹۵)

آرام می‌گیریم (۱۳۹۵)

حبیب

فریدون مهربان است

پنجره‌ای رو به حیاط

بن‌بست یلدا

وارونگی

پاشنه بلند

بچه نشو

حدس بزن چه کسی برای عید می‌آید

مرا بشناس

فیروزه سیاه

آلونک

پلکان

روز یلدا شب جله

جت کات

شاید زود شاید هرگز

روز اردو

کارت به کارت

نیمه روشن

هفت سین

در دنیای من

زمان فرا خواهد رسید

دو لکه ابر (۱۳۹۴)

نیم (۱۳۹۴)

جاده مه آلود (۱۳۹۳)

تهران من حراج (۱۳۸۸)

از رئیس جمهور پاداش نگیرید (۱۳۸۷)

مردی که گیلاسهایش را خورد (۱۳۸۷)

سریال جنایت‌های غیر حرفه‌ای

اشا محرابی

دوبلاژ

سریال جنایت‌های غیر حرفه‌ای (انا)

سریال اوای وحش (اما)

سریال مدیر کل (لیلا)

سینمایی درست مثل بهشت (الیزابت)

انیمیشن شاهزاده و گدا (پرنسس آنالیز)

انیمیشن دوازده پرنسس رقصنده (پرنسس جنی)

انیمیشن در جستجوی نمو (مادر نمو)

انیمیشن دیو و دلبر (پرنسس بل)

انیمیشن جیمی نوترون ۱ (مادر جیمی نوترون)

اشا محرابی

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه