سهام عدالت

ارزش سهام عدالت امروز چهارشنبه ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱|سهامداران بخوانید

کدخبر : 19940

سهام عدالت در هفته اول خرداد ماه رشد قابل قبولی داشت.

افزایش سهام عدالت رکورد زد. سهام عدالت نوسان زیادی را در اردیبهشت ماه تحمیل شد. سهام عدالت یک دارایی با ارزش است و سال ۹۹ یکی از بهترین سال ها برای شرکت های حاضر در سبد سهام عدالت بوده است. 

سهام عدالت

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، ۰.۱درصد کاهش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی، یک میلیون تومانی و ۴۹۲هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۴ میلیون و ۵۷۳هزار تومان، ۲۷ میلیون و ۴۵۱هزار تومان و ۱۳ میلیون و ۵۰۹هزار تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰درصد قابل فروش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۱۰۵هزار تومان رسیده است.

معاون فناوری‌های شرکت سپرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری گفت: سهامداران عدالت که سود سهام خود را دریافت نکرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند تا پایان اردیبهشت‌ماه فرصت دارند شماره شبای خود را در سامانه ثبت کنند. تعدادی از سهامداران عدالت به دلیل اینکه شماره شبای حساب بانکی آنها مشکل داشته و یا مسدود بوده یا اینکه اصولا شماره شبایی به سامانه سهام عدالت اعلام نکرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، نتوانستند سود مربوط به سهام عدالت خود را در اسفند‌ماه ۱۴۰۰ دریافت کنند.

 

سهام عدالت

در این زمینه محمود حسنلو معاون فناوری‌های شرکت سپرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری مرکزی گفت: کسانی که شماره شبا خود را اعلام نکرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه سجام و یا سامانه سهام عدالت شماره شبای حساب بانکی خود را برای واریز سود سهام عدالت اعلام کنند.  وی همچنین در مورد اینکه چگونه ممکن است افرادی در سال‌های قبل سود سهام عدالت گرفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، اما در اسفند‌ماه سال‌گذشته نتوانستند سود دریافت کنند، گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برخی از این حساب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها از طرف بانک به‌عنوان حساب راکد، مسدود شده یا برخی از بانک‌های ادغامی در بانک سپه مربوط به مشمولان سهام عدالت بوده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند که شماره شبای جدید معرفی نشده است، به هر حال همه کسانی که نتوانستند سود سهام عدالت خود را دریافت کنند، با ثبت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام و یا از طریق سامانه سهام عدالت نسبت به معرفی شماره شبای حساب خود اقدام کنند.

سهام عدالت

 معاون فناوری‌های سمات این را هم گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مهلت ارائه شماره شبا و یا ویرایش شبای جدید تا آخر اردیبهشت‌ماه سال‌جاری است و سودهای باقی‌مانده سهامداران بعد از اعلام شماره شبا واریز می‌شود.  حسنلو همچنین در مورد اینکه اگر سهامداران عدالت نتوانند در مهلت مقرر شماره شبا اعلام کنند، آیا سود آنها به‌جای خود محفوظ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ماند گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بله، سود سهامداران عدالت نزد شرکت سپرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری مرکزی محفوظ است و در بازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف که اعلام می‌شود، به محض معرفی شماره شبای حساب بانکی فرد دارنده سهام عدالت سود آنها واریز می‌شود.  وی همچنین در مورد سود سهام مشمولان فوت‌شده عدالت گفت: کسانی که فوت می‌کنند شماره حساب آنها نیز بلافاصله مسدود می‌شود و امکان واریزی وجه وجود ندارد. قرار است با کمک قوه‌قضائیه وارثان فوت‌شدگان سهام عدالت شناسایی شوند و هم خود سهام عدالت و هم سودهای متعلقه بین وراث تقسیم و توزیع شود، هنوز سامانه مربوطه راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازی نشده است، اما فعلا وراث سهام عدالت باید صبر کنند تا این مساله به‌صورت جمعی حل شود.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه