از دست رفتن شانزده امتیاز در تقابل با آبی‌های سابق

اتحاد بی‌سابقه مربیان استقلالی علیه گل‌محمدی!

کدخبر : 19399

سرمربیان تیم های لیگ برتری که سابقه بازی در استقلال را دارند، تاکنون 16 امتیاز از پرسپولیس گرفته اند.

توقف برابر هوادار بدترین خبر ممکن برای پرسپولیس بود. در روزی که سرخپوشان امیدوار بودند دست پر از زمین مسابقه خارج شوند و در صورت توقف احتمالی استقلال، اختلاف امتیازی با این تیم را جبران کنند، اما این تیم برابر هوادار متوقف شد تا بهترین فرصت برای تیم مجیدی آماده شود و آنها در پی افزایش اختلاف امتیازی خود با رقیب دیرینه باشند.

رضا عنایتی که امسال هوادار را از دسته یک به لیگ برتر رساند، در هر دو بازی رفت و برگشت توانست شاگردان یحیی گل محمدی را متوقف کند و پرسپولیس هیچ پیروزی برابر هوادار کسب نکرد. مسئله ای که در جا ماندن این تیم و افزایش فاصله امتیازی با استقلال تأثیر فراوانی داشت.

این مسئله زمانی نمود بیشتری پیدا می کند که بفهمیم استقلال برابر هوادار توانست هر 6 امتیاز کامل را از آن خود کند ولی پرسپولیس مقابل تیم رضا عنایتی 4 امتیاز از دست داد که شاید توقف روز گذشته این تیم، منجر به از دست رفتن عنوان قهرمانی برای پرسپولیس شود.

البته عنایتی تنها سرمربی استقلالی نیست که توانسته است در لیگ بیست و یکم از پرسپولیس امتیاز بگیرد. امیر قلعه نویی که پرافتخارترین سرمربی ایرانی تاریخ لیگ برتر به شمار می رود و هر 3 قهرمانی استقلال با حضور او روی نیمکت آبی پوشان حاصل شده، امسال سرنوشتی مشابه عنایتی داشت. او هر دو بازی رفت و برگشت را به تیم مجیدی باخت اما برابر پرسپولیس به دو نتیجه تساوی رسید تا او نیز از یحیی گل محمدی 4 امتیاز گرفته باشد.

علیرضا منصوریان دیگر سرمربی استقلالی است که توانست از سد پرسپولیس عبور کند. هر چند که او دیدار رفت را به سرخپوشان واگذار کرد اما در آبادان دست به کار بزرگی زد و با 2 گل توانست پرسپولیس را شکست دهد تا داشعلی آبی ها نیز 3 امتیاز از رقیب مستقیم آبی ها برای کسب عنوان قهرمانی گرفته باشد.

چنانچه رسول خطیبی را به دلیل حضور کوتاه مدت در استقلال و پوشیدن پیراهن این تیم در زمره مربیان استقلالی به حساب بیاوریم، او نیز امسال توانست نخستین شکست پرسپولیس در لیگ برتر را رقم بزند و به همراه آلومینیوم در بازی رفت از سد تیم یحیی گل محمدی عبور کرد.

 
 

و بالاخره اینکه داوود سیدعباسی دیگر بازیکن سابق استقلال به همراه تیم قعرنشین شهرخودرو، یکی از غیرمنتظره ترین نتایج لیگ را رقم زد و در مشهد برابر پرسپولیس به نتیجه تساوی یک – یک رسید. اتفاقی که سبب شد تا گل محمدی 2 امتیاز را نیز در مشهد به جا بگذارد.

به هر شکل پرسپولیس در حالی امروز 5 امتیاز از استقلال عقب افتاده که اگر آبی پوشان امشب موفق به شکست پیکان شوند، این اختلاف به عدد 8 می رسد. سرمربیان لیگ برتری که سابقه بازی در استقلال را دارند، در لیگ بیست و یکم و در مجموع 16 امتیاز از پرسپولیس گرفتند و تیم یحیی گل محمدی در این 9 تقابل، تنها 11 امتیاز به دست آورد که این مسئله یکی از دلایل اصلی واگذاری صدر جدول به تیم فرهاد مجیدی بوده است.

 
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه