پلیس

هدیه ای که پلیس برای رانندگان بدون تخلف در نظر دارد

کدخبر : 19363

پلیس در سال جدید، برای رانندگانی که تخلف و تصادفی نداشته باشند هدیه ویژه می دهد

پلیس در راستای خدمت به مردم هدیه ای ویژه در نظر گرفته است. پلیس برای رانندگانی که تاکنون تخلفی نداشته و یا تصادفی نداشته باشند از تاریخ 26 اسفند 1400 تا 16 فروردین 1401 این دسته از افراد را شرکت می دهد.پلیس در نشستی که با  همیاران راهور ناجا داشته این موضوع را مطرح کرد.سردار هادیان فر رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در  قرعه کشی 6 خودرو (تارا و شاهین) 30 موتور سیکلت شرکت داده می شوند.

رئیس پلیس راهور فرمانده انتظامی کشور با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در تصادفات بحث انضباط و نظم در عبور و مرور است، گفت: ۸۵ میلیون نفر جمعیت در کشور داریم که همگی آنان کاربر ترافیک و به نوعی راننده یا سرنشین خودرو‌ها هستند اگر بتوانیم انضباط را به کمک همیاران پلیس در میان جامعه آموزش دهیم بخش اعظم تصادفات کاهش می‌یابد.

سردار هادیان فر با بین اینکه نقش همیاران پلیس نزدیک ۲۰ درصد است افزود: سالی که طرح همیاران پلیس را شروع کردیم آن نسل اکنون جوان شده اند و قوانین را در جامعه خود اجرا می‌کنند، همیاران پلیس هم امروز به والدین خود نکات رانندگی را گوشزد و حتی از آنان جریمه بگیرند تا به جای اینکه والدین جریمه به پلیس بدهند همین پول را به عنوان عیدی به شما همیاران پلیس بدهند.

رئیس پلیس راهور کشور با تاکید بر اینکه کودکان در تصادفات بیشتر از بزرگسالان آسیب پذیرند، خاطرنشان کرد: در سفر‌ها حتی باشد کمربند بستن کودکان در صندلی عقب خودرو هم جدی گرفته شود. شما همیاران پلیس آینده سازان ایران هستید و با این اقدامی که وزارت آموزش و پرورش و وزیر آن در طرح همیاران پلیس داشتند به نوعی شما در جامعه مسئولیت پذیر می‌شوید.

به گفته وی، این طرح به دو جهت حائز اهمیت است. یکی آن که انضباط رانندگی بیشتر می‌شود و نکته دیگر این است که تصادفات رانندگی کم می‌شود.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۷ هزار نفر جان خود را در تصادفات رانندگی از دست می‌دهند، گفت: ۳۶۰ هزار نفر مجروح می‌شوند. کسانی که سرعت غیرمجاز داشتند یا از کمربند استفاده نکردند. تعداد زیادی از این افراد از خردسالان هستند که به جهت کم وزن بودن و سبکی، بیشتر آسیب پذیرند.

رئیس پلیس راهور اضافه کرد: باید تلاش کنیم و با تمام قوا و به کمک همیاران پلیس برای برقراری و افزایش انضباط ترافیکی روز به روز تلاش خود را توسعه داده و تصادفات کشور را دهیم.

سردار هادیانفر با بیان اینکه دولت با تمام قوا از طرح همیاران پلیس حمایت می‌کند، گفت: چند روز قبل در جلسه‌ای که با رئیس جمهور داشتیم، بر حمایت از طرح همیاران پلیس تاکید کردند و بر این طرح به عنوان یکی از راه‌های افزایش فرهنگ ترافیکی تاکید دارند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: از بیست و ششم اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه رانندگانی که هیچ گونه تخلف و تصادفی از آنان در سیستم ثبت نشود، به قید قرعه برگزیده می‌شود.

وی افزود: همچنین در صورتی که طبق بررسی‌ها مشخص شود همیاران پلیس نقشی جدی در کاهش تصادفات داشته باشند قول می‌دهیم در سال آینده به آن دسته از همیاران پلیسی که بیشترین تأثیر را در کاهش تصادف رانندگی داشته باشند، جوایز بسیار نفیسی تقدیم خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه