قیمت طلا | قیمت سکه | قیمت دلار

پیش بینی قیمت سکه و طلا | قیمت سکه زمین می خورد ؟

کدخبر : 19320

​این روزها بازارها به دلیل انتظار مردم برای نتیجه نهایی برجام و اخبار بین‌المللی تقریبا در رکود به سر می‌برند، بازار سکه هم از این قاعده مستثنی نیست.

به گزارش رصدورزشی : قیمت سکه سوالات زیادی برای متقاضیان خرید ایجاد کرده است . در ادامه به پیش بینی قیمت سکه پرداخته ایم .

با توجه به ایام پایانی سال بازار رونق هرسال خود را ندارد. بسیاری از معامله‌‌گران بازار طلا و سکه در این موقعیت حساس چشم به روند قطعی دلار دوخته‌‌اند و در انتظار انتشار اخبار قطعی از مقر مذاکرات هستند. اما مذاکرات چه تاثیری بر قیمت سکه دارد؟

آیت محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، درخصوص وضعیت بازار سکه گفت: هنگامی که نوسان وارد بازار شود مردم رغبتی به فروش محصولات خود نشان نمی‌دهند و بازار برهم می‌ریزد.

او در گفتگو با تجارت‌نیوز افزود: با وجود اینکه روزهای پایانی سال است باید شاهد رونقی باشیم. اما به دلایل مختلف، به‌ویژه مسئله انس جهانی خبری از رونق نیست. بازار در حال حاضر در ثبات به‌سر می‌برد.

محمدولی درباره سرمایه‌گذاری در بازار سکه توضیح داد: فرقی نمی‌کند بازار افزایشی یا کاهشی باشد. برای بلندمدت و میان‌مدت بازار طلا  و سکه بازاز خوبی برای سرمایه‌گذاری است، ولی برای کوتاه‌مدت این بازار را توصیه نمی‌شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درخصوص چشم‌انداز بازار بیان کرد: بازار با شیب ملایمی به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. قبل از مسئله روسیه و اوکراین در یکی دوماه گذشته ثباتی در بازار حاکم بود که با وجود مذاکرات وین نوید این را می‌داد دیگر شاهد افزایش قیمت نباشیم. اکنون نیز اگر مذاکرات وین به نتیجه برسد در ثبات قیمت‌ها موثر خواهد بود.

قیمت سکه

 

قیمت طلا و سکه

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا لحظه تنظیم این گزارش، قیمت سکه ۱۲ میلیون و ۲۱۱ هزار تومان تعیین شد.

در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلا ۱۸ عیار، روی قیمت یک میلیون و ۲۱۷ هزار ۸۰۰ تومان ایستاد.

نیم‌سکه نیز هفت میلیون و ۲۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌‌سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

قیمت اونس طلا که تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ اوکراین و روسیه، کانال ۲۰۰۰ دلاری را تجربه کرد. اکنون با حدود هفت درصد کاهش به ۱,۹۸۶ دلار رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه