هشدار هواشناسی | سازمان هواشناسی | پیش بینی هواشناسی

هشدار جدی هواشناسی به این استان ها | پیش بینی مهم هواشناسی در آخر هفته

کدخبر : 19316

پیش بینی جدید هواشناسی از بارش برف و باران خبر ساز شد .

هشدار هواشناسی به مردم بابت بارندگی ها منتشر شد . هشدار هواشناسی با مضمون بارندگی در سیزده استان کشور می باشد . هشدار هواشناسی رگبار و رعدبرق را نیز به همراه دارد . طبق هشدار هواشناسی کاهش دما را نیز در پی دارد .

 رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطران وضع هوا از ادامه فعالیت سامانه بارشی طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ اسفند)، رگبار و رعد و برق و وزش باد و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی و همچنین پدیده گرد و خاک در غرب کشور خبر داد.

هشدار هواشناسی

صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطران وضع هوا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: پنجشنبه و جمعه (۱۹ و۲۰ اسفندماه) با ادامه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، بخش‌هایی از استان سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های خوزستان و لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس، همچنین در بخش‌هایی از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و اصفهان، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود. 

وی ادامه داد: بارش در استان‌های چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، ارتفاعات تهران و قزوین شدت بیشتری دارد و طی امروز بارش پراکنده در استان‌های یزد، خراسان جنوبی و ارتفاعات کرمان دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان، به تدریج از بعدازظهر پنجشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارندگی و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطران وضع هوا ضمن اشاره به این‌که شنبه (۲۱ اسفندماه) گستره بارش محدود به نوار شمالی و شمال غرب کشور است، افزود: بارش‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال فارس و در یزد، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و شمالی کرمان به صورت پراکنده خواهد بود.

وی با اشاره به ادامه بارش‌ها در شمال غرب کشور گفت: از یکشنبه (۲۲ اسفندماه) شدت و گستره بارش‌ها کاسته می‌شود و روز دوشنبه (۲۳ اسفندماه) بارش‌ها در غرب، سواحل خزر، اردبیل و قسمت‌های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و به صورت پراکنده در استان‌های خراسان رضوی، ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و شمال فارس پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: پنج‌شنبه (۱۹ اسفندماه)در نوار غربی کشور پدیده گردوخاک باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد و همچنین پنجشنبه وزش باد شدید در مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور و طی روزهای جمعه و شنبه در نواحی جنوب غرب، غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور موجب خیزش گردوخاک در مناطق مستعد خواهد شد.

وی افزود: از روز شنبه (۲۱ اسفندماه) در نیمه شمالی کشور کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. همچنین از بعدازظهر پنجشنبه تا شنبه دریای خزر و نیمه غربی خلیج فارس مواج و متلاطم هستند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ اسفندماه) ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش باران و گاهی وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق با احتمال تگرگ با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۰ و برای روز  شنبه (۲۱ اسفندماه) نیمه ابری و گاهی ابری در بعضی ساعت‌ها بارش باران همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ اسفندماه) بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۱- و۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه