هشدار هواشناسی | سازمان هواشناسی | پیش بینی هواشناسی

هشدار جدی هواشناسی به این استان ها | پیش بینی مهم هواشناسی در آخر هفته

کدخبر : 19316

پیش بینی جدید هواشناسی از بارش برف و باران خبر ساز شد .

هشدار هواشناسی به مردم بابت بارندگی ها منتشر شد . هشدار هواشناسی با مضمون بارندگی در سیزده استان کشور می باشد . هشدار هواشناسی رگبار و رعدبرق را نیز به همراه دارد . طبق هشدار هواشناسی کاهش دما را نیز در پی دارد .

 رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطران وضع هوا از ادامه فعالیت سامانه بارشی طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ اسفند)، رگبار و رعد و برق و وزش باد و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی و همچنین پدیده گرد و خاک در غرب کشور خبر داد.

هشدار هواشناسی

صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطران وضع هوا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: پنجشنبه و جمعه (۱۹ و۲۰ اسفندماه) با ادامه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، بخش‌هایی از استان سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های خوزستان و لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس، همچنین در بخش‌هایی از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و اصفهان، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود. 

وی ادامه داد: بارش در استان‌های چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، ارتفاعات تهران و قزوین شدت بیشتری دارد و طی امروز بارش پراکنده در استان‌های یزد، خراسان جنوبی و ارتفاعات کرمان دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان، به تدریج از بعدازظهر پنجشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارندگی و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطران وضع هوا ضمن اشاره به این‌که شنبه (۲۱ اسفندماه) گستره بارش محدود به نوار شمالی و شمال غرب کشور است، افزود: بارش‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال فارس و در یزد، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و شمالی کرمان به صورت پراکنده خواهد بود.

وی با اشاره به ادامه بارش‌ها در شمال غرب کشور گفت: از یکشنبه (۲۲ اسفندماه) شدت و گستره بارش‌ها کاسته می‌شود و روز دوشنبه (۲۳ اسفندماه) بارش‌ها در غرب، سواحل خزر، اردبیل و قسمت‌های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و به صورت پراکنده در استان‌های خراسان رضوی، ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و شمال فارس پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: پنج‌شنبه (۱۹ اسفندماه)در نوار غربی کشور پدیده گردوخاک باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد و همچنین پنجشنبه وزش باد شدید در مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور و طی روزهای جمعه و شنبه در نواحی جنوب غرب، غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور موجب خیزش گردوخاک در مناطق مستعد خواهد شد.

وی افزود: از روز شنبه (۲۱ اسفندماه) در نیمه شمالی کشور کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. همچنین از بعدازظهر پنجشنبه تا شنبه دریای خزر و نیمه غربی خلیج فارس مواج و متلاطم هستند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ اسفندماه) ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش باران و گاهی وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق با احتمال تگرگ با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۰ و برای روز  شنبه (۲۱ اسفندماه) نیمه ابری و گاهی ابری در بعضی ساعت‌ها بارش باران همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ اسفندماه) بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۱- و۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ