وام 100 میلیونی بدون ضامن

جهت دریافت وام 100 میلیونی بدون ضامن کلیک کنید

کدخبر : 19218

همه چیز در مورد اما و اگر های دریافت وام 100 میلیونی بدون ضامن مشخص شد .

 به گزارش رصدورزشیوام 100 میلیونی بدون ضامن حرف و حدیث های زیادی داشته است . وام 100 میلیونی بدون ضامن تاکنون به چندین نفر پرداخت شده است . اما خیلی از مردم نتوانستند وام 100 میلیونی بدون ضامن بگیرند . در ادامه جزئیات کامل از نحوه دریافت وام 100 میلیونی بدون ضامن را می خوانید .

وزیر اقتصاد گفته ظرف سه هفته ۶۵ هزار نفر وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن را دریافت کرده‌اند. یعنی روزی ۳ هزار نفر! این ادعا در حالی است که اظهارات رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها نشان می‌دهد آیین‌نامه پرداخت این وام هنوز به بانک‌ها ابلاغ نشده است.

به دستور رئیس جمهوری قرار شد بانک‌ها وام ۱۰۰ میلیونی را بدون ضامن به مردم پرداخت کنند. وزیر اقتصاد از ابتدای بهمن ماه دستور پرداخت وام بدون ضامن را به بانک‌ها داد.

گزارش‌های مردمی حاکی است که مردم با وجود مراجعه به بانک‌های معرفی شده، به در بسته خورده‌اند و نتوانسته‌اند وام بدون ضامن را دریافت کنند. گزارش‌ها می‌گوید برخی از بانک‌ها از قفل بودن منابع خود خبر داده‌ و گفته‌اند وام پرداخت نمی‌‌کنند. برخی دیگر می‌‌گویند بانک‌ها ضامن رسمی می‌خواهند و برخی گفته‌اند شرط بانک‌ها برای پرداخت این وام، سپرده‌گذاری چند ماهه در بانک‌ است.

ما حالا وزیر اقتصاد در توییتی ادعا کرده «براساس گزارش بانک‌های دولتی طی سه هفته اخیر بیش از ۶۵ هزار نفر بدون ضامن از وام‌های خرد استفاده کرده‌اند. بر اساس ادعای خاندوزی روزی ۲٫۵ تا ۳ هزار نفر توانسته‌اند وام بدون ضامن دریافت کنند. نکته دیگر اینکه وریر گفته این تعداد از وام خرد استفاده کرده‌اند.

جمله‌ای که نشان می‌دهد بر اساس ادعای خاندوزی این تعداد، وام خرد را دریافت کرده‌اند. یعنی روند درخواست و دریافت وام بدون ضامن، کمتر از یک ماه طول کشیده است و متقاضیان ظرف چند روز توانسته‌اند وام بدون ضامن بگیرند.

وام 100 میلیونی بدون ضامن

دریافت وام ۱۰۰ میلیونی در یک هفته!

این ادعای خاندوزی در حالی است که پرداخت نشدن وام بدون ضامن انتقادات زیادی را به همراه داشت و حتی یکی از نمایندگان مجلس درخواست کرد که مدعی‌العموم به ماجرای پرداخت نشدن وام‌ها وارد شود.

۱۳ بهمن محمدرضا فرزین، رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها اعلام کرد دلیل مقاومت بانک‌ها برای پرداخت وام خرد ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن این است که آیین‌نامه پرداخت این وام هنوز به بانک‌ها اعلام نشده است. فرزین وعده داده بود که این آیین‌نامه به زودی به بانک‌ها ابلاغ می‌شود.

با این حساب حتی اگر چند روز بعد از این گفته فرزین، آیین‌نامه به بانک‌ها ارسال شده باشد، بانک‌ها فقط یک هفته فرصت داشتند که ۶۵ هزار تقاضای دریافت وام بدون ضامن را بررسی کنند. متقاضیان را اعتبارسنجی کنند و این وام را به حساب متقاضیان واریز کنند!

 

تجربه مردم از دریافت وام ۱۰۰ میلیونی

آنچه در ادامه می‌آید تجربه برخی از کاربران تجارت‌نیوز از مراجعه به بانک‌ها و درخواست وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن است.

«در روز ۱۲ بهمن بعد یک هفته از اعلام بخشنامه به بانک رفاه شعبه استاد شهریار تبریز مراجعه کردیم با وجودیکه بخشنامه به دستشان رسیده بود به بهانه اینکه درخواست شما مربوط به قبل از بخشنامه است، برای وام ۱۰۰ میلیونی یک نامه ضمانت از شخص وام گیرنده و دو ضامن دیگر (جمعآ ۳ نفر ضامن) و بعلاوه یک فقره چک در وجه بانک از ما گرفتند.»

«رفتم بانک شرایط وام ۱۰۰ میلیونی رو پرسیدم طرف با حالت طلبکار میگه ۲۳ میلیون باید بزاری ۶ ماه بمونه بانک بهت ۵۰ میلیون وام بدیم بعد ۶ ماه اگه ۱۰۰ میلیون میخوای باید ۴۳ میلیون بزاری.»

«برای درخواست وام ۱۰۰ میلیونی به بانک رفتم. رییس شعبه به من گفت رییس جمهور دستور پرداخت وام ۱۰۰ مییونی رو به بانک نداده به تلویزیون داده.شما هم بروید از تلویریون وام بگیرید.»

«من در ۱۲ بهمن به بانک رفاه شعبه شهر صنعتی البرز برای دریافت وام بدون ضامن مراجعه کردم که گفتند باید سپرده گذاری کنید و شرط دریافت حقوق از بانک رفاه مطرح نیست و فقط ضامن نمی خواهند و تمامی پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن به بازنشستگان شعاری بیش نیست.»

«برای گرفتن وام ۱۰۰ میلیونی به یکی از شعب بانک رفاه مراجعه کردیم و گفتن وامی که میدیم ۵۰ میلیونه. شرایطش هم اینجوره که بایستی ۷۵ میلیون به مدت دوماه در حساب بخوابونی تا ۵۰ میلیون بهت وام بدیم.»

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه