قیمت موبایل

آیا قیمت موبایل تحت تاثیر طرح صیانت است؟

کدخبر : 19168

اینکه قیمت موبایل تا چه میزان تحت تاثیر تصویب طرح صیانت است، درگیری ذهنی این روزهای واردکنندگان این کالا است.

قیمت موبایل این روزها تحت تاثیر عوامل مختلفی ست. اینکه نرخ دلار چقدر بر قیمت موبایل در بازار اثر می گذارد یا قیمت موبایل تا چه میزان تحت تاثیر تصویب طرح صیانت است، درگیری های ذهنی این روزهای واردکنندگان این کالا است. در ادامه می خوانید طرح صیانت تا چه حد در تعیین قیمت موبایل در بازار نقش دارد.

در روزهای اخیر بازارهای مالی با شوک حمله روسیه به اوکراین مواجه شدند و نوسانات شدیدی را تجربه کردند. بازار موبایل در مقایسه با طلا، بورس و ارزهای دیجیتال واکنش کمتری به این رویداد سیاسی نشان داد اما خبری فعالان بازار تلفن همراه ایران را شوکه کرده است. خبری که نتیجه یکی از بندهای پرحاشیه طرح صیانت است. بر اساس بند ح ماده ۲ طرح صیانت طراحان قصد دارند، برندهای معتبر گوشی را تشویق به نصب برنامه‌های ایرانی به جای نمونه‌های خارجی کنند. اگر برندها راضی به این کار نشوند، با تعرفه سنگین حدود ۳۵ درصدی روبه‌رو خواهند شد. حسین میرزایی، عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت نیز این موضوع را تائید کرده است و در گفتگو با رسانه‌ها گفت: اگر گوگل با ایران همکاری نکند، گوشی‌هایی که برنامه گوگل پلی دارند، ۳۵ درصد بیشتر عوارض ورود پرداخت خواهند کرد. حتی ممکن گوشی اندروید وارد نکنیم. این دو موضوع سؤالات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است. برای بررسی بیشتر گفتگویی با سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل داشتیم. در ادامه همراه ما باشید.

تاثیر احتمالی طرح صیانت بر بازار موبایل

رضا عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل گفت: تا به امروز جزئیات طرح صیانت مشخص نشده است. در نتیجه نمی‌توانیم وضعیت بازار بعد از اجرای این طرح را پیش‌بینی کنیم. باید جزئیات منتشر شود تا ببینیم گوشی‌های اندرویدی و پلتفرم گوگل پلی مسدود می‌شوند یا خیر. هر ممنوعیت و محدودیتی بخش بزرگی از بازار را دچار مشکل می‌کند./ گسترش نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه