امیکرون

قرنطینه ۵ روزه امیکرون شامل چه کسانی می‌شود؟

کدخبر : 19050

معاون درمان وزارت بهداشت درباره مدت زمان قرنطینه‌ مبتلایان به کرونای امیکرون توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر سعید کریمی درباره مدت زمان قرنطینه در مبتلایان امیکرون، گفت: اینکه مدت ایزولاسیون مبتلایان امیکرون پنج روز یا بیشتر باشد، این هفته مجددا در کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا به بحث گذاشته شد و به اتفاق آرا موضوع پنج روز به تایید رسید؛ زیرا میزان منتشر کردن ویروس از فرد مبتلا از چند روز قبل از شروع علائم امیکرون تا حدود ۳ روز بعد از شروع علائم امیکرون اتفاق می‌افتد. 

وی افزود: درست است که ممکن است بعد از این مدت ذکر شده هم PCR مثبت باشد، اما لزوما به معنای آن نیست که فرد می‌تواند آلوده کننده باشد. ممکن است تکه‌هایی از ویروس غیرزنده وجود داشته باشد که PCR را مثبت کند.

معاون درمان وزارت بهداشت، اظهار کرد: در دستورالعمل منتشر شده درباره قرنطینه پنج روزه‌ مبتلایان امیکرون ذکر شده است که مدت قرنطینه‌ پنج روزه برای کسانی باشد که پس از این مدت هیچ علامتی نداشته باشند. در غیر این صورت کسی که کارش به بستری رسیده، علائم بیماری را دارد یا پزشک تشخیص می‌دهد، دیگر از دستورالعمل پنج روز خارج شده و بر حسب نظر پزشک می‌تواند بیش از پنج روز استراحت کند و در قرنطینه باشد. در کل دستورالعمل قرنطینه پنج روز کاملا شفاف برای موارد خفیف بیماری است. 

وی گفت: فرد مبتلا با علائم خفیف پس از پنج روز نیز باید با ماسک مناسب تردد داشته باشد. ۵۷ دانشمند علمی برجسته در جلسه ستاد علمی هستند که به اتفاق آرا تایید کردند که پنج روز قرنطینه کفایت می‌کند. در جلسه این هفته، موضوعاتی که از نظر سازمان بهداشت جهانی در این رابطه مطرح بود به بحث گذاشته شد ولی هیچ تغییری در نظر اعضای کمیته علمی ایجاد نشد./ ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه