ارز

دلار وارد کانال ۲۴ هزار تومان شد | واکنش بازار ارز به توافق احتمالی در وین

کدخبر : 19037

عضو کانون صرافان از تداوم کاهش نرخ‌ها در بازار ارز خبر داد و گفت: اکنون شاهد روند شدید کاهش نرخ ارز و سکه در بازار هستیم‌ و با توجه به باور عموم مردم به کاهشی بودن روند بازار ارز، اکثر هموطنان فروشنده و خریداران بسیار کم هستند.

عضو کانون صرافان از تداوم کاهش نرخ‌ها در بازار ارز خبر داد و گفت: اکنون شاهد روند شدید کاهش نرخ ارز و سکه در بازار هستیم‌ و با توجه به باور عموم مردم به کاهشی بودن روند بازار ارز، اکثر هموطنان فروشنده و خریداران بسیار کم هستند. کامران سلطانی‌زاده خاطرنشان کرد که درهم امارات نیز در بازار آزاد از کانال ۷۰۰۰ تومان با کاهش چشمگیر و بی‌سابقه به کانال ۶۹۰۰ وارد شده که در ماه‌های اخیر بی سابقه بوده است.

کامران سلطانی‌زاده اظهار کرد: در پی برخی اخبار جدید از نهایی شدن توافق هسته‌ای بین ایران و طرف‌های متقابل، خرید ارز و سکه با کم اقبالی مواجه شده و عرضه از تقاضا پس از مدت‌ها پیشی گرفته است. 

وی افزود: از آنجا که همواره در بازار عرضه و تقاضا تعیین کننده روند بازار بود، اکنون شاهد روند شدید کاهش نرخ ارز و سکه در بازار هستیم‌. با توجه به باور عموم مردم به کاهشی بودن روند بازار ارز، اکثر هموطنان فروشنده و خریداران بسیار کم هستند. 

رئیس سابق کانون صرافان ادامه داد: امروز دلار در بازار آزاد از کانال ۲۶ هزار تومان در روز گذشته با کاهش حدود ۱۰۰۰ تومان به کانال ۲۵ هزار تومان وارد شد و دلار در صرافی‌های سراسر کشور از کانال ۲۵ هزارتومان امروز نیز به کانال ۲۴ هزارتومان وارد شده است. 

سلطانی‌زاده گفت: همسو با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد، حرکت مثبت و همسوی عرضه کنندگان عمده در کاهش نرخ فروش در سامانه نیما نیز به حرکت رو به کاهش نرخ کمک کرده است. 

وی در پایان خاطرنشان کرد که درهم امارات نیز در بازار آزاد از کانال ۷۰۰۰ تومان با کاهش چشمگیر و بی‌سابقه به کانال ۶۹۰۰ وارد شده که در ماه‌های اخیر بی سابقه بوده است./ همشهری آنلاین

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه