مسکن

قیمت نهایی مسکن ملی چقدر تعیین شد

کدخبر : 19027

بیش از 230 هزار میلیارد تومان ارزش ساخت چهار میلیون واحد مسکن ملی میباشد. تا کنون بیش از 3 میلیون و 350 متقاضی در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده اند.

مسکن ملی بیش از 230 هزار میلیارد تومان ارزش ساخت چهار میلیون مسکن ملی میباشد و حدود 70 درصد ساخت مسکن ملی مرتبط با هزینه های مصالحه ساختمانی میباشد. معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد به دنبال تدوین برنامه ساخت 4 میلیون واحد مسکن و نزدیک کردن توان خانوار به قیمت تمام شده راهبرد اصلی دولت است.

 

ساخت یک میلیون واحد نهضت ملی، نویدبخش بازگشت ارزانی‌ها به بازار مسکن است؟

محمود محمودزاده امروز (یکشنبه) در هشتمین همایش سالیانه اقتصاد مقاومتی گفت: در پنج ماه گذشته با ابلاغ قانون جهش تولید و دستور رییس جمهوری، اقداماتی در حوزه مسکن انجام شده است.

وی افزود: اگر در سال یک میلیون واحد مسکن ساخته شود، تامین حداقل هزینه ساخت و خدمات آن بدون هزینه زمین، حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه‌داد: بیش از ۳۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش اقتصادی ساخت چهار میلیون مسکن در این پروژه است.

براین اساس بیش از ۸۰ درصد نقدینگی کل کشور، چرخه مالی این پروژه و محل هزینه است.

محمودزاده اضافه‌کرد: ۷۰ درصد هزینه ساخت مسکن مربوط به مصالح ساختمانی است که در مفهموم غیرمستقیم باعث تقویت تولید و افزایش خطوط تولید و افزایش بهره وری تولید صنعتی کشور است، ۳۰ درصد این عدد نیز در حوزه خدمات است.

وی گفت: اکنون حدود ۵۵۰ هزار مهندس در حوزه ساختمان در کشور داریم که در سازمان نظام مهندسی فعال هستند. کل فعالیت‌های موجود تا قبل از این پروژه برای ۲۰ درصد مهندسان کفایت می‌کرد، بر این اساس اکنون بخش خدمات در ذیل نهضت ملی می‌تواند فعالیت ویژه‌ای داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان ایجاد اشتغال ساخت مسکن گفت: هر واحد مسکونی ۲.۴ اشتغال مستقیم یا غیرمستقیم ایجاد و حفظ می‌کند.

 

قیمت تمام شده مسکن‌ملی چقدر است؟

وی ادامه‌داد: در تدوین برنامه اجرایی ساخت چهار میلیون واحد مسکن، نزدیک کردن توان خانوار به قیمت تمام شده راهبرد اصلی دولت است.

محمودزاده گفت: برای نخستین بار در طرح‌های حمایتی کشور میزان تسهیلات و کامزد تسهیلات متفاوت و بر اساس دهک درامدی است. در این طرح تنوعی در سود تسهیلات و مبلغ که ناشی از کمک دولت به خانوار است در نظر گرفته شده است. مطالعات ما در راستای کمک به دهک‌های پایین و حمایت دولت است که بیشترین کمک به دهک اول تا سوم است.

وی ادامه داد: در مدت کمتر از پنج ماهی که قانون جهش تولید مسکن به وزارت راه ابلاغ شده، ۹۸۰ هزار واحد زمین با کاربری مسکونی برای طرح تامین شده که کلنگ زنی ۳۲۰ هزار واحد آن انجام شده و ۱.۴ دهم میلیون اراضی زمین تعیین و در دست بررسی است. بر این اساس در کمتر از پنج ماه نزدیک به یک میلیون واحد زمین تامین شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: تاکنون بیش از سه میلیون و ۳۵۰ متقاضی در طرح ثبت نام کردند. در همه شهرها ثبت نام در حال انجام است، همچنین ۴۰۰ هزار متقاضی مجرد در این طرح ثبت نام کردند.

این مقام مسوول گفت: بیش از ۹۰ درصد پالایش ها انجام شده و به استان‌ها ارسال شده است تا شرط سکونت بررسی شود. این مهم دزمان کوتاهی انجام خواهد شد و در ابتدای سال آینده نهضت بزرگ ساخت و ساز شروع خواهد شد.تجارت نیوز

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ