بورس

روند کاهش شاخص بورس

کدخبر : 19024

شاخص کل بورس با کاهش هفت هزار واحدی مواجه شد و حدود یک میلیون و 274 واحد رسید.

شاخص کل بورس در بازار امروز با کاهش هفت هزار واحدی مواجه شد. به حدو یک میلیون و 274 هزار واحدی رسید. شاخص فرابورس نیز با افت 36 واحدی به حدود 17 هزار و 476 واحدی رسید و همچنین ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس نیز حدود دو هزار و 490 میلیارد تومن رسید.

 

 امروز شاخص کل بورس افت هفت هزار و ۷۸۵ واحدی داشت و در نهایت به سطح یک میلیون و ۲۷۴ هزار واحد رسید.

نیما میرزایی، کارشناس بازار سرمایه درباره سهام پیشروی بازار می‌گوید: با توجه به اخبار برجامی که در روزهای گذشته منتشر شد، توجه بازار بیشتر به سمت سهام ریالی است. با این وجود چنانچه به ریز توافقاتی که تا امروز اعلام شده و ترکیب تیم مذاکره‌کننده دقت کنیم احتمالا وضعیت برای گروه بانکی بهتر از خودرو خواهد بود.

 

افت شاخص کل هم‌وزن بورس

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۰٫۲۰ درصد افت داشت و به محدوده ۳۲۴ هزار و ۴۳۱ واحد رسید.

معامله‌گران امروز در بازار سرمایه ۳۱۶ هزار و ۵۳۹ معامله به ارزش ۲۶ هزار و ۶۲۲ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای فارس، وغدیر، نوری، شبندر، تاپیکو، شتران، شپنا و شیراز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای وبملت، وتجارت، ونوین، وپست و خودور بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

 

شاخص فرابورس افت کرد

در روز یکشنبه شاخص فرابورس با افت ۳۶ واحدی به محدوده ۱۷ هزار و ۴۷۶ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۲۲ هزار و ۹۹۷ معامله بود.

امروز نمادهای آریا، هرمز، شگویا، زاگرس، صبا و کزغال بیشترین تاثیر منفی و نمادهای فزر، سمگا، غصینو، توسن نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای فزر، تجلی، فرابورس، سدبیر، فولادی، گدنا، کرمان و توسن نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

بیش از سه درصد از نمادها معادل ۸۵ نماد رشد داشتند. ۱۰۸ نماد نیز روند نزولی به خود گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود دو هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان رسید. تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه