تنظیم بازار

توزیع گسترده گوشت در میادین میوه از امروز| عرضه اینترنتی برنج طارم

کدخبر : 19010

علیرضا رضازاده مشاور وزیر جهاد کشاورزی دقایقی پیش درباره تنظیم بازار محصولات گوشت قرمز، برنج، سیب زمینی و نهاده‌های دامی توضیحاتی داد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در راستای تنظیم بازار از توزیع گوشت منجمد تولید داخل در سامانه بازرگام خبر داد و گفت هر کیلوگرم گوشت مخلوط گوساله ۹۹ هزار و ۸۰۰ تومان و گوشت بره کیلویی ۱۰۵ هزار تومان به منظور تنظیم بازار شب عید در سامانه بازرگام در بسته های ۴کیلوگرمی به فروش می رود. هر ساله در اسفند ماه کالاهای اساسی جهت تنظیم بازار شب عید توسط وزارت جهاد کشاورزی عرضه می شود.

 وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی دستور داده که در روزهای آینده گوشت قرمز در بسته های کمتری نیز عرضه شود تا مردم به راحتی بتوانند خریداری کنند.

 رضازاده همچنین گفت: سازوکار توزیع گوشت گرم هم فراهم می شود تا در سامانه بازرگام انجام شود.

 به گفته رضازاده از امروز توزیع گوشت در میادین میوه و تره بار هم آغاز شده است هر کیلو گوساله لاشه ۱۰۰ هزار تومان، گوساله گرم بسته بندی درجه یک 140 هزار تومان، گوساله چرخ کرده درجه یک ۱۲۰ هزار تومان، گوشت منجمد گوساله بسته بندی شده ۱۲۰۰۰۰ تومان و گوشت گوسفندی گرم لاشه‌ای ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی همچنین اعلام کرد که هیچ محدودیتی برای عرضه گوشت در کشور وجود ندارد و توزیع گسترده تا ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

*کاهش قیمت سیب زمینی به کیلویی 8 هزار تومان

 رضازاده همچنین از کاهش قیمت سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر با توزیع گسترده ای که انجام شد قیمت این محصول در میادین میوه و تره بار به کیلویی ۱۰ هزار تومان رسیده است و از امروز سیب زمینی در سامانه بازرگام کیلویی ۸ هزار تومان بارگذاری شده است.

 وی افزود تولید سیب زمینی در کشور سالانه ۵.۲ میلیون تن است و مصرف کشور نیز از این میزان پایین‌تر است به دلیل سیل بخشی از محصولات از بین رفت و البته مهمتر از آن برخی در داخل به این نوسان قیمت دامن زدند و عاملی برای افزایش قیمت شد.

 به گفته مشاور وزیر جهاد کشاورزی از آنجا که سرانه مصرف این محصول در کشور ۴۵ تا ۵۰ کیلوگرم است و سهم زیادی در سبد خانوار دارد وزارت جهاد کشاورزی بلافاصله برای تنظیم بازار این محصول وارد شد.

*برنج طارم به سامانه توزیع بازرگام وارد می شود

 وی همچنین از عرضه برنج طارم با قیمت مناسب در سامانه بازرگام طی روزهای آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر برنج ایرانی شیرودی کیلویی ۴۲ هزار تومان در این سامانه بارگذاری شده و هموطنان می توانند درخواست خود را ثبت کنند.

 رضازاده همچنین از توزیع برنج خارجی تایلندی کیلویی ۱۲۵۰۰ تومان هندی کیلویی 18500 تومان و پاکستانی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان در سامانه بازرگام خبر داد و گفت: ۲۰۰ هزار تن برای توزیع تخصیص یافته و هیچ مشکلی از نظر تأمین وجود ندارد.

 به گفته این مسئول تنها روز پنجشنبه ۵۵ تن برنج ایرانی در تهران توزیع شده است.

 وی در نهاده‌های دامی هم گفت بر اساس مصوبه قرار شده نهاده بهمن ماه با ارز دولتی بارگذاری شده و بنا است نهاده های مورد نیاز تولیدکنندگان کشور در ماه اسفند نیز تامین شود./خبرگزاری فارس

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه