سود سهام عدالت | واریز سود سهام عدالت

مژده به جاماندگان سود سهام عدالت | جهت دریافت سود سهام عدالت کلیک کنید

کدخبر : 18957

نحوه دریافت سود سهام عدالت مشخص شد

 سود سهام عدالت سوالات زیادی برای دارندگان به وجود آورده است . برخی ها سود سهام عدالت نگرفتند . امروز خبری منتشر شد برای واریز سود سهام عدالت که خبر خوشی برای جاماندگان بود . در ادامه نحوه دریافت سود سهام عدالت را می خوانید . 

 

حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار سهامدار مشمول سهام عدالت نتوانسته‌اند سود سهام سال ۹۸ خود را دریافت کنند.

لحظه بدنیا آمدن فرزند دوم محسن تنابنده در ولنتاین | محسن تنابنده دوباره پدر شد

افرادی که سود سهام عدالت سال ۹۸ را دریافت نکرده اند می‌توانند از دو طریق شماره شبای معتبر خود را ثبت کنند.ثبت نام و احراز هویت در سجام sejam.ir ،درج شماره شبای معتبر در سایت sahamedalat.ir دو روشی است که مشمولان سهام عدالت می‌توانند شماره شبای بانکی خود را اصلاح کنند.

سود سهام عدالت

طبق اعلام شرکت سمات، شماره شبای نامعتبر، مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت مهم‌ترین دلایلی بوده‌اند که برخی از سهامداران نتوانستند سود سال ۱۳۹۸ خود را دریافت کنند.

 

سهامداران سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سجام و یا سایت سهام عدالت از وجود شماره شبا معتبر خود نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اطمینان حاصل نمایند.

 

سود عملکردی سال ۹۸ در دو مرحله پرداخت شد که  ۹۴ درصد به صورت نقدی و مابقی به صورت افزایش سرمایه بوده است.(باشگاه خبرنگاران جوان)

 

سود سهام عدالت چه روزی واریز می‌شود؟

به نقل از فارس، عسکر توکلی، رئیس شرکت تعاونی سهام عدالت گفت: قرار است سود سهام عدالت از ابتدای اسفندماه همانند سال گذشته از طریق شماره حساب‌های اعلام شده در سیستم سهام عدالت پرداخت شود.

 

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ برخی از  سهام‌داران بخشی از سهام خود حدود ۳۰ و برخی نیز در مجموع ۶۰ درصد از سهام عدالت خود را به فروش رسانده‌اند، گفت: سود سهام یک میلیون تومانی، یک‌میلیون و ۲۰۰هزار تومان و سود سهام ۵۳۲ هزار تومان حدود  ۶۰۰ هزار تومان است که این افراد میزان سودشان برابر سهمی است که در تاریخ برگزاری مجمع آن را داشته‌اند؛ بنابر این میزان سود دریافتی افراد به میزان فروش تا تاریخ مجمع شرکت‌ها بستگی دارد.

 

رئیس شرکت تعاونی سهام عدالت با تاکید بر اینکه سهام‌داران باید حواس‌شان جمع باشد، خاطرنشان کرد: برخی افراد سودجو وارد میدان شدند که لازم است سهام‌داران فریب سودجویان را نخورند و از فروش سهام عدالت به‌صورت جدی پرهیز کنند تا بازار تثبیت شود.

 

این مسئول در پایان در ارتباط با انصراف برخی سهام‌داران از بازگرداندن روش سهام عدالت به‌ روش مستقیم، گفت: این مهم از طریق فراکسیون سهام عدالت درحال پیگیری است که امیدواریم محقق شود‌.

 

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، درباره جزییات واریز سود سهام عدالت گفت: بر اساس آخرین محاسبات، سود سهام  منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۹ مشمولان سهام عدالت حدود ۵۵۰ هزار تومان است اما پرداخت این مبلغ منوط به مبالغی که شرکت های سرمایه پذیر به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز می کنند، خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه برخی از شرکت های سرمایه پذیر اقدام به افزایش سرمایه کرده‌اند، افزود: مبالغ افزایش سرمایه از سود تقسیمی کسر خواهد شد اما سهام جدید به سهامداران تعلق خواهد گرفت. اگر شرکت های سرمایه پذیر سود سهام خود را در زمان مقرر به حساب سمات واریز کنند، پرداخت سود در یک مرحله انجام می شود اما در غیر اینصورت، واریز سود بیش از یک مرحله به طول می انجامد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    چرا سهام عدالت ثبت نام نمیکنین ماجاماندگان چه گناهی کردیم نه معیشتی داریم نه سهام عدالت

‍‍‍
روی خط رسانه