قیمت محصولات ایران خودرو | فروش فوق العاده ایران خودرو

قیمت محصولات ایران خودرو نجومی شد | قیمت باونکردنی محصولات ایران خودرو

کدخبر : 18927

جزئیات جدید از قیمت محصولات ایران خودرو منتشر شد .

به گزارش رصدورزشی : قیمت محصولات ایران خودرو دوباره افزایش یافت . در پی افزایش قیمت محصولات ایران خودرو سوالات زادی در ذهن مردم در مورد رفع تحریم و تاثیر آن در بازار خودرو ایجاد می شود . برخی انتظار کاهش قیمت محصولات ایران خودرو را داشتند اما به یکباره قیمت محصولات ایران خودرو افزایش یافت .

قیمت محصولات ایران خودرو

ایران خودرو، لیست جدیدی را از قیمت محصولات خود منتشر کرد. این فهرست، از افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در بهمن ۱۴۰۰ حکایت می‌کند. اما کدام خودروها بیشتر گران شدند؟

فهرست جدید آبی‌پوشان جاده مخصوص از افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در بهمن ۱۴۰۰ حکایت می‌کند.

آنطور که اقتصادآنلاین گزارش داده، ایران خودرو قیمت محصولات خود در بهمن را منتشر کرد؛ بر اساس قیمت‌های اعلامی، دنا پلاس توربو شارژ بیشترین افزایش قیمت را ثبت کرد؛ قیمت این خودرو به بیش از ۳۴۵ میلیون تومان رسید. این در حالی است که در بازار این خودرو ۴۷۸ میلیون تومان قیمت خورده است.

تارا اتوماتیک نیز در این ماه بدون افزایش قیمت بود. در حالی قیمت آن برابر با ۴۱۵ میلیون تومان اعلام شد که در بازار آزاد ۷۱۵ میلیون تومان معامله می‌شود؛ یعنی تفاوت قیمت ۳۰۰ میلیون تومانی!

نمودار زیر قیمت محبوب ترین محصولات ایران خودرو در دی و بهمن ماه نشان می‌دهد:

قیمت محصولات ایران خودرو

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو، دناپلاس توربو شارژ با ۲.۷ درصد بیش ترین افزایش قیمت را ثبت کرد و در نقطه مقابل پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و تارا اتوماتیک، تغییر قیمتی نداشتند.

به طور میانگین، محصولات ایران خودرو در بهمن ماه افزایش قیمت ۱.۳ درصدی را ثبت کرد. نمودار زیر تغییر قیمت محبوب ترین محصولات ایران خودرو را در بهمن ماه نشان می‌دهد:

قیمت محصولات ایران خودرو

 

مالیات جدید خریداران خودرو

در این میان، شرکت ایران‌خودرو برای خریداران خود پیامکی مبنی بر پرداخت مالیاتی به نام مالیات ارزش افزوده ارسال کرده است. ماجرای این پیامک برای خریداران محصولات ایران خودرو چیست؟

با پیگیری‌های تجارت‌نیوز از شرکت ایران‌خودرو مشخص شد که این مالیات خودرو برای همه خودروهای ساخت ایران در نظر گرفته شده است. هر خودرو که آلایندگی بیشتری داشته باشد، مالیات بالاتری نیز به آن تعلق می‌گیرد.

مالیات‌ اضافه شده بر قیمت خودرو افزوده و در فاکتور هنگام تحویل به مشتری داده می‌شود.

مشابه این اتفاق چندی پیش برای محصولات شرکت سایپا نیز رخ داد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

  • محمد
    0


    قیمتها تمام باید نصف بشن تازه میبرن بالاتر بی کیفت ترین خودروهای جهان تولید ایران هست فروش وصادرات ندارن دارن تولید میکنن با بالا ترین قیمت میفروش به بازار داخلی

  • ناشناس
    0

    برین جمع کنین کاسه و کوزتون رو

‍‍‍
روی خط رسانه