مهدی هاشمی رفسنجانی

دیده شدن مهدی هاشمی در فرشته | فرشته به جای زندان

کدخبر : 18711

ادعاها حاکی از دیده شدن مهدی هاشمی در رستورانی در خیابان فرشته است.

به گزارش رصدورزشی: برخی از کاربران فضای مجازی با انتشار این تصویر مدعی شدند که مهدی هاشمی رفسنجانی  در رستورانی در خیابان فرشته دیده شده است. مهدی هاشمی رفسنجانی باید مدت محکومیت خود را در زندان بگذراند.

زندگینامه مهدی هاشمی، پسر آیت الله رفسنجانی

مهدی هاشمی بهرمانی رفسنجانی در سال 1348 در تهران به دنیا آمد. او فرزند چهارم اکبر هاشمی رفسنجانی و عفت مرعشی...

مهدی هاشمی رفسنجانی

مهدی هاشمی بهرمانی رفسنجانی در سال 1348 در تهران به دنیا آمد. او فرزند چهارم اکبر هاشمی رفسنجانی و عفت مرعشی است. مهدی با دخترعموی خود فرشته هاشمی، ازدواج کرد و دو پسر به نام‌های فؤاد و یاسین دارد. آسمونی در این بخش شما را با مهدی هاشمی رفسنجانی بیشتر آشنا می کند. با ما همراه شوید.

از خاطرات روزانه منتشر شده هاشمی رفسنجانی مربوط به سالهای 1360 تا 1365 چنین برمی‌آید که مهدی بیشتر ترجیح می‌داده در کنار پدر باشد و پدر نیز از حضور وی در کنار خود همیشه احساس رضایت داشت. این خصوصیت‌ها در نامه‌ای که اکبر هاشمی در سال 1365 به مهدی هاشمی نوشته است، مشخص می‌شود.

مهدی هاشمی رفسنجانی

«... در دوران کودکی تیزهوشی‌ات مایه اعجاب من بود. مکرر اتفاق افتاد که در خیابان‌های تهران در حال رانندگی، من سرگردان می‌شدم و تو در سه - چهار سالگی راه را نشان می‌دادی و این صحنه، در سفر اروپا هم چند بار پیش آمد. البته آن وقت بزرگ‌تر بودی و یک بار تحت تأثیر هوش‌ات گفتم ابوعلی سینا می‌شود... از آن روزی که به دوران تمیز رسیدی، با همسالان خود مخصوصاً در بین فامیل تفاوت فاحشی داشتی...»

مهدی هاشمی که در قراردادهای نفتی از او به عنوان جونیور یاد می‌شود، در انتخابات ریاست جمهوری سال 1384 رئیس ستاد انتخاباتی پدرش اکبر هاشمی رفسنجانی و در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 نیز از حامیان میرحسین موسوی بود. او در دانشگاه آزاد ستادی را برای کنترل صحت انتخابات ایجاد کرده بود؛ اما پس از انتخابات در دادگاه متهمان پرونده کودتای مخملی اتهاماتی علیه او مطرح شد.

او که در جریان دادگاههای رسیدگی به پرونده متهمان حوادث سال 1388، در شهریورماه 1388 به لندن رفت، در فروردین ماه 1389 حکم بازداشت او صادر و با ورود او به کشور در 2 مهرماه 1391، رسیدگی به پرونده او آغاز شد.

مهدی هاشمی رفسنجانی

مهدی هاشمی تحصیلات راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه نیکان به پایان برد و سپس در رشته‌ی مهندسی مخابرات وارد دانشگاه تهران شده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی گردید. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی سیستمهای انرژی است که با توجه به تصویر مدرک،  "مدرک معادل" بوده و پس از گذراندن یک دوره آموزشی بین دانشگاه صنعتی شریف و سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور اخذ شده است. نکته قابل‌توجه اینکه وی پس از اخذ این مدرک کارشناسی ارشد معادل، مدرک دکترای منابع انرژی را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه
تبلیغات متنی