وضعیت آب و هوا

وضعیت آب و هوا امروز 4 دی 1400 | پیش بینی وضعیت آب و هوا در اکثر نقاط کشور

کدخبر : 18491

وضعیت آب و هوای تهران آسمان تهران قسمتی ابری تا نیمه‌ابری، در صبح مه رقیق و در بعدازظهر وزش باد است.

وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده با بارش همراه است. سامانه بارشی جدید که وارد کشور شده بود؛ وضعیت آب و هوای کشور را دچار تغییر کرد. در مازندران، گلستان ، خراسان شمالی و خراسان‌رضوی بارش باران و برف همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در حدود پنج‌ تا هفت درجه پیش‌بینی می‌شود و در نتیجه وضعیت آب و هوای ناپایدار بوجود آورد. تا روز یکشنبه کاهش نسبی دما در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت. وضعیت آب و هوای تهران آسمان تهران قسمتی ابری تا نیمه‌ابری، در صبح مه رقیق و در بعدازظهر وزش باد است.

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور امروز در بیشتر مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان بارش پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش‌ها مربوط به نوار شمالی و زاگرس مرکزی است.

فردا بارش در سواحل دریای خزر، مناطق مرکزی، شمال شرق، و بخش‌هایی از شرق کشور ادامه خواهد داشت.

شنبه هفته آینده سامانه بارشی در شمال شرق، برخی مناطق شرق و مناطقی شرقی دریای خزر فعال بوده و سپس از کشور خارج می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی  از یکشنبه آینده تا اواخر هفته در اکثر مناطق کشور جو آرامی پیش بینی شده که این باعث افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلان شهرها و شهرهای صنعتی خواهد شد.

وضعیت آب و هوا

پیش‌بینی بارش برف و باران در ۲۰ استان

بر اساس نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، البرز، تهران، شمال ایلام و همدان ابرناکی، بارش باران، برف و وزش باد پیش‌بینی شده است.

در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و ارتفاعات کرمان ابرناکی، بارش خفیف باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. فردا شنبه در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، برف، وزش باد و کاهش 5 تا 7 درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود.

در جنوب استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان و برخی مناطق کرمان ابرناکی و وزش باد گاهی همراه با بارش باران و رعدوبرق روی می‌دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی یکشنبه آینده در اکثر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود. روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در جنوب شرق کشور افزایش ابر، وزش باد و در سایر مناطق جو آرام و پایداری پیش‌بینی می‌شود. تا روز یکشنبه هفته آینده کاهش نسبی دما در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی شده است.

بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد آسمان تهران امروز ابری است و احتمال بارش باران در پایتخت 7 درصد است. در زمان حاضر باد جنوبی با میانگین سرعت 7 کیلومتر در حال وزیدن است. دیروز محمد اصغری، کارشناس سازمان هواشناسی گفته بود: با ورود سامانه بارشی جدید دمای هوا تا 12 درجه کاهش پیدا می‌کند و پیش بینی می‌شود به محصولات کشاورزی برخی از استان‌ها مثل هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان خسارت وارد کند.

وی افزود: این سامانه بارشی به تدریج از بعدازظهر امروز استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران را در برمی گیرد و البته با کمی تأخیر به استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران می‌رسد.

وی تصریح کرد : تهران از امشب ابری می‌شود و از فردا صبح (جمعه 3 دی)‌ در پایتخت شاهد بارش برف خواهیم بود.

وضعیت آب و هوا

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور از امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به وضعیت آب و هوایی کشور طی روزهای آینده، گفت: طی امروز و فردا در مناطقی از کشور بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیاییان با اشاره به وضعیت آب و هوایی کشور طی روزهای آینده، گفت: پنجشنبه دوم دی ماه در استان‌های اردبیل، آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، گیلان، مازندران و از اواخر وقت در البرز و تهران و روز جمعه سوم دی ماه نیز علاوه بر این مناطق در گلستان، خراسان شمالی، همدان، مرکزی و شمال ایلام بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه چهارم دی ماه در استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق بارش رخ داده و سامانه بارشی از اواخر این روز از کشور خارج می‌شود. در عین حال تا روز یکشنبه پنجم دی ماه کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت.

ضیاییان گفت: روزهای شنبه و یکشنبه در شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. خلیج فارس نیز تا روز یکشنبه و دریای خزر تا روز شنبه مواج خواهند بود.

وی درباره وضعیت آب و هوایی تهران نیز اظهار کرد: روز شنبه چهارم دی ماه نیز هوای تهران نیمه‌ابری همراه با وزش باد بوده و حداکثر و حداقل دمای هوا نیز شش و صفر درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: فرارو

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه
تبلیغات متنی