پرسپولیس

کاپیتان پرسپولیس به سرطان مبتلا شد | پرسپولیسی‌ها جویای حال کاپیتان پرسپولیس

کدخبر : 18435

بازیکن سال‌های نزدیک پرسپولیس که برای چند بازی بازوبند کاپیتانی قرمزها را هم در دوران علی دایی به بازو می بست، به بیماری سرطان مبتلا شده است.

باشگاه فوتبال پرسپولیس یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران پایه‌گذاری شد. باشگاه پرسپولیس از باشگاه‌های زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس است و مالکش وزارت ورزش و جوانان است. پرسپولیس پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است.

پرسپولیس

کاپیتان 6 سال پیش پرسپولیس به سرطان مبتلا شد 

بازیکن سال‌های نزدیک پرسپولیس که برای چند بازی بازوبند کاپیتانی قرمزها را هم در دوران علی دایی به بازو می بست، به بیماری سرطان مبتلا شده است.

مهرداد کفشگری که سه فصل پیراهن پرسپولیس را پوشیده است و از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ در این تیم توپ می‌زد، صبح امروز در بیمارستان امام‌خمینی(ره) مورد عمل جراحی قرار گرفت و خبر می رسد هم‌اکنون در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

هافبک سابق پرسپولیس پس از عمل جراحی یک ساعت در بخش آی‌سی‌یو قرار داشت و پس از به هوش آمدن به بخش منتقل شد.

علی دایی که از ابتدا پیگیر وضعیت سلامت شاگرد سابق خود بود با پزشک معالج کفشگری در خصوص آخرین وضعیت وی صحبت کرد.

بیماری کفشگری سرطان تیروئید است. تابناک برای این بازیکن با اخلاق و قائمشهری فوتبال ایران آرزوی سلامتی و شفای عاجل دارد.

پرسپولیسی‌ها جویای حال کفشگری

مهرداد کفشگری به علت ابتلا به سرطان تیروئید صبح یک‌شنبه در بیمارستان امام‌خمینی بستری و مورد عمل جراحی قرار گرفت.

با اعلام رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، دکتر میری، پزشک معالج بازیکن سابق پرسپولیس می‌گوید عمل جراحی مهرداد موفقیت‌آمیز بوده است.

از اهالی فوتبال، علی دایی که از ابتدا پیگیر مراحل درمانی کفشگری بوده و همچنین فرشاد فرجی نیز در این چند روز میزبان هافبک سابق پرسپولیس در منزل خود بوده است.

یحیی گل‌محمدی و امید عالیشاه نیز تلفنی جویای حال کفشگری بوده‌اند‌. سرمربی پرسپولیس قرار است پس از بازی برابر ویستاتوربین به عیادت او برود.

پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس و تاریخچه آن

پرسپولیس پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است. این باشگاه یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران و آسیا است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهم‌ترین بازی باشگاهی در ایران است. همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به‌عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده‌است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند. شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاه‌های پرهوادار آسیا، این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاه‌های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.

پرسپولیس از آغاز تاریخ خود، چهارده بار در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده و از این جهت پرافتخارترین تیم است. شش قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران، چهار قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران پرافتخارترین در این جام شش قهرمانی در جام باشگاه‌های تهران، دو قهرمانی در جام حذفی تهران، یک قهرمانی در جام شهیداسپندی یک قهرمانی در مسابقات انتخابی اسیا  یک قهرمانی در جام برندگان جام آسیا یک عنوان نایب قهرمانی در جام برندگان جام آسیا، دو عنوان نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا، سه عنوان سومی در جام باشگاه‌های آسیا، مهم‌ترین قهرمانی‌ها و افتخارات باشگاه پرسپولیس هستند.

علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی سه تن از بازیکنان پرسپولیسی هستند که تاکنون بازیکن فوتبال سال آسیا شده‌اند. باشگاه پرسپولیس از ابتدای تاسیس خود تاکنون موفق به کسب ۳۵ جام رسمی و استانی شده است. باشگاه پرسپولیس، به‌عنوان نخستین باشگاه ایرانی موفق به کسب پنج قهرمانی متوالی در لیگ برتر ایران شده‌است.

تیم پرسپولیس چهار بار در فینال تورنمنت‌های مختلف آسیایی (دو بار فینال لیگ قهرمانان آسیا، دو بار فینال جام برندگان جام آسیا) حضور داشته‌است. پرسپولیس دو بار در دهه هفتاد و نود موفق به کسب قهرمانی همزمان (لیگ و جام حذفی) در طول یک فصل در فوتبال ایران شده‌است.

باشگاه پرسپولیس ۹ بار در نیمه نهایی تورنمنت‌های مختلف آسیایی (سه بار لیگ قهرمانان آسیا، چهار بار لیگ قهرمانان آسیا، دو بار جام برندگان جام آسیا) حضور داشته‌است. باشگاه پرسپولیس هفت قهرمانی را در لیگ برتر ایران دارد. باشگاه پرسپولیس موفق به کسب پنج قهرمانی متوالی در جام باشگاه‌های تهران شده‌است. تیم پرسپولیس چهار قهرمانی متوالی در سوپر جام ایران به‌دست آورده‌است. باشگاه پرسپولیس با کسب یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی، پرافتخارترین تیم ایرانی و سومین تیم پر افتخار در جام برندگان جام آسیا محسوب می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه
تبلیغات متنی