گرانی خودرو | قیمت خودرو | افزایش قیمت خودرو

دلیل گرانی خودرو چیست؟

کدخبر : 17668

قیمت برخی از خودروهای وارداتی در بازار از یک ماه گذشته تاکنون ثابت مانده و برخی نیز افزایش یافته است به طور مثال سیتروئن C۳ و پژو ۲۰۰۸ بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان از یک ماه گذشته تاکنون افزایش یافته است.

یک کارشناس صنعت خودرو شروط اصلی در کاهش قیمت خودرو‌های وارداتی را بیان کرد.

مسیح فرزانه کارشناس صنعت خودرو ، با اشاره به علت افزایش قیمت خودرو‌های وارداتی طی یک ماه گذشته تاکنون، گفت: قیمت برخی از خودروهای وارداتی در بازار از یک ماه گذشته تاکنون ثابت مانده و برخی نیز افزایش یافته است به طور مثال سیتروئن C۳ و پژو ۲۰۰۸ بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان از یک ماه گذشته تاکنون افزایش یافته است.

او بیان کرد: تویوتا راو۴ نیز حدودبا افزایش ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی همراه است که اگر بخواهیم قیمت آن را نسبت به اردیبهشت ماه امسال مقایسه کنیم، می توان گفت که این خودرو نزدیک به ۷۰۰ میلیون تومان افزایش نرخ داشته است؛ این روند صعودی قیمت برای تیگوان فولکس واگن ۲۰۰۸ نیز بوده است که نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان گران شده است.

این کارشناس صنعت خودرو تشریح کرد: کیا سورنتو ۲۰۱۸ جی تی لاین حدود ۵۰۰ میلیون تومان، لکسوس ان ایکس هایبرید ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان، ولوو ایکس سی ۹۰، ۲۰۱۷ نزدیک به ۳۵۰ میلیون تومان و بی ام و سری ۷، ۲۰۱۸ وی آی پی حدود ۲۰۰ میلیون تومان از یک ماه گذشته تاکنون افزایش یافته است.

این کارشناس صنعت خودرو تشریح کرد: مشاهده کردیم که پس از انجام برخی مصاحبه که قرار است با آزادسازی  قیمت خودروهای وارداتی کاهش ۸۰ درصدی داشته باشد، سبب بروز شوک در بازار شد.

او تشریح کرد: قیمت خودرویی مانند مرسدس بنز اس ۵۰۰، ۲۰۱۴ که نزدیک به ۹ سال از عمر آن می‌گذرد، در کشور ما با آپشن‌های مختلف بین ۱۴ تا ۱۷ میلیون تومان معامله می‌شود، یا تویوتا لندکروز را در حالی می‌توان بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار درهم خریداری کرد که با تبدیل به ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان می‌شود، در کشور ما بین ۳.۵ تا ۴ میلیارد تومان معامله می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: