چه کسی پروفایل واتساپمان را دیده است ؟

کدخبر : 17561

اگرچه واتساپ هیچ راهی برای مشاهده بازدیدکنندگان نمایه ارائه نمی‌دهد، اما این امکان را خواهد داد که اطلاعات مربوط به افرادی را که وضعیت واتساپ را مشاهده کرده اند، ببینید.

پیام‌رسان واتساپ امروزه یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های پیام رسان در دنیا است. در طول شیوع کرونا نیز بر این محبوبیت افزوده شد. پس از اینکه فیس‌بوک در سال ۲۰۱۴ واتساپ را خرید، شاهد بروزرسانی‌ها و تغییرات زیادی در ویژگی‌های این پلتفرم بوده‌ایم که هنوز هم ادامه دارد. یکی از مواردی که اخیرا بسیاری از مردم به آن توجه می‌کنند یافتن افرادی است که نمایه‌های آن‌ها را مشاهده کرده اند.

در حال حاضر اکثر شبکه‌های اجتماعی هیچ راه مستقیمی برای دیدن این اطلاعات را ندارند. به طور مثال زیرمجموعه فیس بوک، واتساپ نیز از همین سیاست پیروی می‌کند و هیچ راه مستقیمی برای دانستن اینکه چه کسی از نمایه شما بازدید کرده است، وجود ندارد.

متأسفانه واتساپ این قابلیت را ندارد که به شما این امکان را بدهد که ببینید، چه کسی نمایه شما را مشاهده کرده است. با این حال، می‌توانید تنظیم کنید که چه کسی عکس نمایه شما را ببیند.اگرچه واتساپ هیچ راهی برای مشاهده بازدیدکنندگان نمایه ارائه نمی‌دهد، اما این امکان را خواهد داد که اطلاعات مربوط به افرادی را که وضعیت واتساپ را مشاهده کرده اند، ببینید.

ویژگی Status به شما امکان می‌دهد که پست‌های موقت را در قالب تصویر، فیلم، متن، لینک، فایل GIF و ... به اشتراک بگذارید. این به روز رسانی‌ها تا ۲۴ ساعت از زمان انتشار فعال هستند و سپس ناپدید می‌شوند. وضعیت Whatsapp بهترین راه برای این است که افراد در فهرست مخاطبین شما از حال شما آگاه شوند. این ویژگی به شما می‌گوید که چه کسی وضعیت نمایه واتساپ را مشاهده کرده است.

اگر در Play Store یا App Store جستجو کنید، بسیاری از برنامه‌های ردیابی بینندگان نمایه واتساپ را خواهید دید که ادعا می‌کنند اطلاعات بازدیدکنندگان نمایه را به شما نشان می‌دهند. با این حال، هیچ یک از این ادعا‌ها درست نیست، زیرا واتساپ هیچ API برای ردیابی اطلاعات بازدیدکنندگان نمایه ارائه نمی‌دهد.

این برنامه‌ها مخاطبین تصادفی را از دفترچه تلفن شما می‌گیرند و آن‌ها را به عنوان بازدیدکنندگان نمایه نمایش می‌دهند. این برنامه‌ها قابل اعتماد نیستند و می‌توانند اطلاعات گمراه کننده‌ای را در اختیار بگذارند. توصیه می‌کنیم از این نوع برنامه‌ها دوری کنید. نکته قابل توجه این است که به طور کلی، شما باید در استفاده از چنین برنامه‌هایی بسیار مراقب باشید، زیرا آن‌ها اطلاعات شخصی شما را جمع آوری می‌کنند.

اگر کاربر اینستاگرام هستید، ممکن است بدانید که حساب‌های تجاری اینستاگرام می‌توانند اطلاعات بیشتری را در مورد بازدیدکنندگان پروفایل خود ردیابی کنند.

در واتساپ بیزینس یک ویژگی وجود دارد که آمار‌هایی در مورد تعامل و تجربه کاربری مشتری ارائه می‌دهد. اما این آمار‌ها مربوط به گپ‌ها است. با این آمار می‌توانید پیام‌های ارسالی، دریافتی و خوانده شده را پیگیری کنید.

اما درکل یک حساب تجاری واتساپ نیز هیچ اطلاعات اضافی در مورد بازدید‌های نمایه ارائه نمی‌دهد. در نهایت نیز باید بدانید تاکنون هیچ راه قطعی برای یافتن اینکه چه کسی عکس نمایه ما را در واتساپ دیده است وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: