وزیر علوم: امکان بازگشایی همزمان دانشگاه‌ها وجود ندارد

کدخبر : 17510

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در حال حاضر امکان بازگشایی همزمان همه دانشگاه‌ها وجود ندارد، گفت: در زمینه بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شرایط دانشگاه‌ها یکسان نیست، گفت: بسیاری از دانشگاه‌ها از خوابگاه‌های اجاره‌ای بهره می‌بردند که پس از شیوع پاندمی ویروس کرونا این خوابگاه‌ها تغییر کاربری دادند، با توجه به این وضعیت به دانشگاه‌ها اجازه داده شد با اولویت‌بندی به ترتیب از تحصیلات تکمیلی دکترا و ارشد و سپس کارشناسی، امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود را ارزیابی و نسبت به بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها اقدام کنند.

زلفی‌گل در پاسخ به این سوال که آیا زمانی مشخص برای بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها نمی‌توان تعیین کرد، عنوان کرد: در حال حاضر بخشی از دانشجویان ارشد و دکترا به صورت حضوری در دانشگاه‌ها حضور می‌یابند که این مسئله در حال توسعه است. اما اینکه یک مرتبه بخواهیم همه دانشگاه‌ها به صورت حضوری بازگشایی شود، امکانپذیر نخواهد بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اولویت اصلی وزارت علوم را سلامت دانشجو  عنوان کرد و گفت: در زمینه بازگشایی حضوری، دانشگاه با دانشگاه متفاوت است، برای مثال دانشگاه تربیت مدرس که فقط از دانشجویان ارشد و دکتری بهره می‌برد جمعیت بیشتری را تحت پوشش آموزش حضوری دارد، لذا نمی‌توان یک تصمیم قاطع برای همه دانشگاه‌ها اتخاذ کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: