قیمت طلا و سکه در بازار | قیمت طلا امروز | قیمت سکه | قیمت طلا

قیمت طلا و سکه در بازار امروز ( ۱۰ آذر)

کدخبر : 17498

به دنبال اینکه شنیده می‌شود آغاز مذاکرت، روند اقتصاد کشور را به سمت صعودی شدن کشانده و سکه و طلا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و منجر به افزایش قیمت‌ها در این بازار شده است، ابراهیم محمدولی اظهار کرد: در معاملات بازار، باتوجه به کاهش حدودا دو دلاری اونس جهانی که به ۱۷۹۷ دلار رسیده است و احتمالا کاهش نرخ ارز در بازار، قیمت‌ها امروز (سه‌شنبه) نسبت به روز گذشته کاهشی بوده است.

این روزها با توجه به نزدیک شدن زمان مذاکرات قیمت طلا و سکه در بازار با ثبات تر است. در بازار های جهانی کشف گونه جدید کرونا باعث افزایش قیمت دلار شده که  بر روی قیمت سکه و طلا در بازار  اثر گذاشته است.در شرایطی که بازار ریسک زیادی دارد سرمایه گذاری روی طلا بیشتر می شود و این موجب افزایش قیمت طلا و سکه در بازار  می شود.در ادامه پیش بینی قیمت طلا و سکه در بازار تهران را می خوانیم.

قیمت طلا و سکه در بازار

در پی برخی اظهار نظرها مبنی بر افزایش قیمت سکه و طلا در نتیجه آغاز مذاکرت، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران این موضوع را رد کرده و ضمن تاکید براینکه در حال حاضر بازار در شرایط آرامی به سر می‌برد و تقاضای کاذب و هیجانی در بازار سکه و طلا دیده نمی‌شود، از ریزش قیمت انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا در معاملات امروز (سه‌شنبه) نسبت به روز گذشته خبر داد.

به دنبال اینکه  شنیده می‌شود آغاز مذاکرت، روند اقتصاد کشور را به سمت صعودی شدن کشانده و سکه و طلا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و منجر به افزایش قیمت‌ها در این بازار شده است، ابراهیم محمدولی اظهار کرد: در معاملات بازار، باتوجه به کاهش حدودا دو دلاری اونس جهانی که به ۱۷۹۷ دلار رسیده است و احتمالا کاهش نرخ ارز در بازار، قیمت‌ها امروز (سه‌شنبه) نسبت به روز گذشته کاهشی بوده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار که در محدوده پنج میلیون و ۴۵۰ هزار تومان قرار داشت، امروز کاهش حدودا ۶۲ دلاری نسبت به روز گذشته را تجربه کرده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ریزش ۱۴ هزار تومانی نسبت به روز گذشته، امروز  یک میلیون و ۲۵۲ هزار تومان تعیین قیمت شد.

وی افزود: هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۲۰۰ هزار تومان کاهش در معاملات امروز  به ۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسیده و سکه تمام قدیم نیز با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی امروز  ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. نیم سکه و سکه‌های یک گرمی اما بدون تغییر ادامه مسیر داده‌اند. امروز (سه‌شنبه) به ترتیب هر قطعه نیم سکه شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارند. ربع سکه نیز با کاهش ۵۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته امروز سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت دارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: همه این‌ ریزش ها نشان می‌دهد که قیمت‌ها نسبت به روز گذشته، نه‌تنها افزایش نداشته‌اند بلکه کاهش قیمت هم دیده شده و قیمت‌ سکه و طلا رو به کاهش بوده است. 

این مقام صنفی در رابطه با وضعیت میزان تقاضا در بازار نیز گفت: در اینگونه موارد که نوسان بر بازار وجود دارد، به‌ویژه زمانیکه نوسان‌ها کاهشی هستند، چندان انتظار تقاضا و دادوستد بالا وجود ندارد؛ چراکه در مسیر نوسان کاهشی، مشتریان و مصرف‌کنندگان برای رسیدن قیمت‌ها به قیمت‌های نزدیک به واقعیت دست نگه می‌دارند. اما بطور کلی طی چند ماهه اخیر آن تقاضایی که برای بازار سکه و طلا انتظار همیشه مرسوم بوده است، وجود ندارد. البته صفر نیست اما تقاضای قابل توجهی که سال‌های گذشته دیده می‌شد، وجود ندارد. در حال حاضر حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد دادو ستد در بازار انجام می‌شود. 

محمدولی تصریح کرد: در حال حاضر نسبت به برخی مواقع همچون چند ماه پیش یا نسبت به اواخر سال گذشته که بازار با التهابات زیاد روبرو شده بود، اکنون آن التهاب‌ها وجود ندارد و بازار با نوسان‌های آرام پیش می‌رود و آرامش بر بازار سکه و طلا حاکم است.

قیمت طلا و سکه در بازار

رمز ارز‌ها مانع افزایش قیمت طلا شدند

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شد، قیمت انس جهانی طلا قبل از سال ۲۰۲۲ به ۲۰۰۰ دلار برسد، اما بر خلاف انتظار‌ها در کانال ۱۷۰۰ دلار ماند و یکی از عوامل عقب ماندن قیمت انس جهانی طلا وجود رمز ارز‌ها است. بسیاری از فعالین اقتصادی ترجیح می‌دهند، بر روی رمز ارز‌ها به جای طلا سرمایه‌گذاری کنند.

کشتی آرای خاطرنشان کرد: به صورت کلی قیمت طلا و سکه در همه جای دنیا از دو شاخص اقتصادی پیروی می‌کند. یک مورد قیمت انس جهانی طلا است و دیگری قیمت ارز است. در ایران دلار بر قیمت طلا اثرگذار است.

وی ضمن اشاره به قیمت طلا در روز‌های بعد از نشسته‌ای برجامی گفت: به هیچ عنوان نمی‌توانیم، سقف یا کف قیمت برای طلا مشخص کنیم. عوامل دیگری وجود دارد، اما تمامی عوامل به صورت غیرمستقیم بر قیمت انس جهانی طلا و قیمت ارز تأثیر می‌گذارند. به طور مثال در امریکا افزایش نرخ بیکاری و ارزش سهام بر قیمت انس جهانی طلا تأثیر می‌گزارد. در نهایت دو عامل ذکر شده، تعیین‌کننده قیمت خواهند بود.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان اظهار کرد: مردم همه اقتصاددان شده‌اند و به نوعی دانش و اطلاعات کافی را دارند. در نتیجه توصیه به مردم کار آسانی نیست و معمولاً اشخاص با داده‌های فکری و تجربیات شخصی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

کرونای آفریقایی بلای جان بازار‌های مالی خواهد شد؟

روز گذشته خبر شیوع کرونای آفریقایی موسوم به «اومیکرون» نه تنها منجر به نگرانی مردم شد، بلکه بازار‌های مالی را حسابی مضطرب کرد. بازار ارز‌های دیجیتال یک پارچه قرمز شدند و نوسانات در بازار دلار و طلا نیز افزایش پیدا کرد. 

آیا این خبر مفید بود؟

پرسش و پاسخ

  • قیمت طلا و سکه در افغانستان چند است؟
    قیمت سکه بر روی 12 میلیون و 650 هزار تومان قرار گرفت
  • قیمت سکه و طلا در ایران چند شده است؟
    چهارشنبه شنبه شب بر روی 12 میلیون و 695 هزار تومان قرار داشت
ارسال نظر: