کدخبر : 14815

رضا سخندان ،کمک داور پیشین و بین المللی ایران : عبدالرحمان جاسم ، داور بازی پرسپولیس و اولسان کره جنوبی ، اصالتی ایرانی دارد

کنفدراسیون فوتبال آسیا عبدالرحمن جاسم، داور قطری به عنوان داور فینال لیگ قهرمانان آسیا در این فصل – که قرار است روز شنبه بین دو تیم فوتبال پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره‌جنوبی در دوحه قطر برگزار شود – انتخاب شده است.

 

رضا سخندان، داور بین‌المللی سابق ایران که سابقه همکاری با این‌داور را دارد اظهار کرد:

این داور اصلیتی ایرانی دارد و ریشه خانواده پدری او به بندرعباس و جنوب ایران برمی‌گردد. او در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در لیست داوران چهارم و VAR بود، اما با پیشرفت قابل توجهش، در جام جهانی قطر در لیست داوران اصلی قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد:

او فاصله زیادی با علیرضا فغانی دارد، اما از نظر کیفیتی می‌توان او را دومین داور برتر آسیا در سال‌های اخیر دانست. او چند جام بین‌المللی بیرون قاره‌ای را سوت زده و یکی از امید‌های کنفدراسیون آسیا برای جام جهانی بعدی است و به همین دلیل نیز این بازی به او داده شده است.

 

 

سخندان در خصوص ویژگی‌های داوری او گفت:

عبدالرحمن جاسم داور پر کارتی نیست و معمولا ابتدا به تذکر بسنده کرده و در مراحل بعد از کارت‌های خود استفاده می‌کند. او عادت ندارد که در طول بازی ارتباط زبانی با بازیکنان برقرار کند و سعی می‌کند تمرکزش را روی صحنه‌ها بگذارد و هر جا که لازم باشد به بازبکنان اخطار دهد. به نظرم او گزینه مناسبی برای قضاوت فینال بود و امیدوارم داوری بی‌حاشیه‌ای را پشت سر بگذارد.

 

منبع: پارس فوتبال 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    چه ربطی به لطف ای اف سی داشت انشاا.. قهرمانی آسیا

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه