۷ تغییر قطعی پرسپولیس برای فینال آسیا

کدخبر : 13537

نگاهی به لیست جدا شده‌های پرسپولیس که در لیگ نوزدهم برای این تیم به میدان رفته بودند، بیندازید.

نگاهی به لیست جدا شده‌های پرسپولیس که در لیگ نوزدهم برای این تیم به میدان رفته بودند، بیندازید. حسین ماهینی، فرشاد احمدزاده، آدام همتی و محمدامین اسدی در نیم‌فصل لیگ نوزدهم با آمدن یحیی، رفتند و در میانه نیم‌فصل دوم هم استوکس فراری شد. در پایان فصل هم نوبت به ستاره‌های تیم در سال‌های اخیر رسید؛ علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی، شجاع خلیل‌زاده، علی علیپور، کریستین اوساگونا و محمد نادری این تیم را ترک کردند. محمد انصاری و محسن ربیع‌خواه هم که اخراج شدند یعنی ۱۳ نفر از زمان حضور گل‌محمدی تیم را ترک کردند. وقتی یحیی آمد، پرسپولیس رنگ و بوی دیگری داشت اما در حال حاضر با یک تیم جدید روبه‌رو هستیم. تیمی که به فینال آسیا صعود کرده، از بازیکنان ترکیب اصلی فینال سال ۲۰۱۸ فقط ۴ بازیکن را در لیست خود دارد. سیدجلال حسینی، بشار رسن، احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا بازیکنانی هستند که در فینال قبلی هم حضور داشتند و در جمع ۱۱ نفر اصلی قرار گرفتند. البته تغییرات پرسپولیس در همین یک سال هم زیاد بوده و اگر ترکیب ابتدایی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا را با فینال رقابت‌ها مقایسه کنیم ۷ تغییر قطعی خواهیم داشت.

 

۱- علیرضا بیرانوند: در ابتدای لیگ قهرمانان آسیا درون دروازه پرسپولیس ایستاد اما قبل از شروع ادامه رقابت‌های مرحله گروهی به بلژیک رفت و جایش را به حامد لک داد.

۲- شجاع خلیل‌زاده‌: مدافع مورد اعتماد یحیی گل‌محمدی که در تمامی بازی‌ها در ترکیب اصلی حضور داشت و در بازی فینال حضور ندارد و جایش را باید سیدجلال حسینی پر کند.

۳- محمد نادری‌: پرسپولیس آنقدر دست‌دست کرد که فرصت اضافه کردن نادری به لیست آسیایی را از دست داد و این مدافع که دید در فینال آسیا باید تماشاچی باشد، به استقلال رفت.

۴- محسن ربیع‌خواه‌: اخراجی لیست یحیی در ابتدای لیگ قهرمانان آسیا در ترکیب اصلی این تیم قرار می‌گرفت اما نظر سرمربی را جلب نکرد و از تیم کنار گذاشته شد.

۵- مهدی ترابی‌: ستاره بی‌چون و چرای پرسپولیس در لیگ نوزدهم تصمیمش را از ابتدا گرفته بود و تیم را در بازی‌های بعد از قرنطینه کرونا در لیگ قهرمانان آسیا همراهی نکرد.

۶- علی علیپور: بهترین گلزن تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به پرتغال رفت تا مسیر پیشرفت را طی کند. غیبت علیپور در فینال آسیا می‌توانست با حضور آل‌کثیر به چشم نیاید ولی عیسی هم محروم شد تا خط حمله پرسپولیس تغییر مهمی داشته باشد.

۷- وحید امیری‌: وحید بعد از شجاع بیشترین دقایق را برای پرسپولیس در آسیا به میدان رفته بود اما در فینال بازی‌ها به دلیل دوکارته بودن حضور ندارد و یحیی کار سختی برای پر کردن جای وحید دارد.

 

این ۷ بازیکنی که معرفی کردیم، در بازی ابتدایی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ حضور داشتند اما در فینال بازی‌ها نمی‌توانند برای پرسپولیس بازی کنند. از جمع نفرات جدید هم آل‌کثیر و احسان پهلوان محرومند و غایب فینال، پس یحیی باید تیم جدیدی را به زمین بفرستد. البته شیری هم که در بازی اول حضور داشت، دیگر در تیم فیکس نیست و فقط نوراللهی و کنعانی‌زادگان هستند که از ابتدا مورد اعتماد یحیی بودند و در فینال هم می‌توانند به تیم کمک کنند. تغییرات زیاد از ابتدا تا انتهای لیگ قهرمانان آسیا بیش از حد تصور بود و یحیی فقط دو ماه دیگر برای آماده‌سازی این تیم جدید که در ابتدای راه حضور نداشتند، فرصت دارد. تازه غیبت آل‌کثیر و پهلوان هم این وسط قوز بالای قوز شده و امیدهای پرسپولیس را برای قهرمانی کمرنگ کرده است.

خبر ورزشی 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی