کدخبر : 12838

مدیر امور بین الملل پرسپولیس به ابهامات درباره محرومیت این باشگاه از پنجره نقل‌وانتقالات توضیحاتی ارائه کرد.

 

 

کودک آزاری دختر بچه 10 ساله با خوردن فلفل!

 

 
مدیر امور بین الملل پرسپولیس به ابهامات درباره محرومیت این باشگاه از پنجره نقل‌وانتقالات توضیحاتی ارائه کرد. امیرعلی حسینی مدیر امور بین الملل باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با رسانه این باشگاه توضیح کاملی را درباره ابهام‌های پیش‌آمده درباره قرارداد بازیکنان جدید و موضوع شکایت باشگاه النصرعربستان ارائه کرد. وی در این رابطه اظهار داشت: قبل از هر چیز باید بگویم تا همین لحظه که بنده با شما صحبت می‌کنم، هیچ نامه، ایمیل و تماسی از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشته‌ایم که درباره طرح شکایت مطلبی را اعلام کنند یا توضیحی بخواهند. طبعاً اگر ابهامی وجود داشته باشد باید از طرف مقابل هم لایحه یا توضیح بخواهند.

 

وی افزود: در مرحله بعد باید بگویم حکمی که کمیته انضباطی فیفا در پرونده آقای برانکو ابلاغ کرد، چه در فدراسیون فوتبال و چه درباشگاه برای چند بار مورد بررسی قرار گرفت و در خبرها هم دیدیم که فعالان حقوقی فوتبال کشور نیز به این موضوع ورود کرده‌اند و تا اینجا تردید و ابهامی مطرح نشده است.

 

مدیر امور بین الملل پرسپولیس ادامه داد: همه چیز کاملاً شفاف است و تاکنون چند بار هم اعلام شده است، اما با توجه به تماس‌های رسانه‌ای و نگرانی‌های هواداران، روال کاری که طی شد را توضیح می‌دهم، هر چند فدراسیون فوتبال یازدهم مهر ماه، بیانیه کاملی را در این باره صادر کرد. رأی کمیته انضباطی فیفا در تاریخ ششم آگوست (۱۶ مرداد) صادر، اما در تاریخ ۱۲ آگوست (۲۲ مرداد) ابلاغ شد. طبق مقررات فیفا، تاریخ ابلاغ ملاک عمل قرار می‌گیرد. بند سه این رأی به صراحت می‌گوید: «به باشگاه بدهکار ۳۰ روز از تاریخ ابلاغ، فرصت داده می‌شود که کل بدهی خود به طلبکار را پرداخت کند. چنانچه این وجوه در این مدت قانونی پرداخت نشود، پنجره نقل‌وانتقالات بازیکنان تا روز پرداخت بسته باقی خواهد ماند». پس در نتیجه باشگاه قبل از بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات، در مهلت قانونی که داشته است، نسبت به جذب و ثبت بازیکنان جدید اقدام کرد.

 

حسینی خاطرنشان کرد: برای این امر از سوی فدراسیون فوتبال ایران و فیفا هیچ منعی وجود نداشته است. باشگاه پرسپولیس طبق ضوابط و دستورالعمل‌ها و با استفاده از حقوق قانونی خود بازیکنان جدید را به خدمت گرفت و تمام اقدام‌ها چند روز مانده به پایان ۳۰ روز انجام شده بود. تیم پرسپولیس، یک روز قبل از ۲۲ شهریور با تمام بازیکنان در قطر حضور داشت. حتی مراحل ثبت‌نام بازیکنان در سامانه لیگ قهرمانان آسیا را قبل از پایان سفر از طریق فدراسیون فوتبال و پس از تأیید آنها انجام داده بودیم.

 

وی تصریح کرد: کوچک‌ترین ابهامی وجود ندارد که تا ۲۱ شهریور هیچ منع و محرومیتی از سوی فیفا برای پرسپولیس، وجود نداشت. هیچ بازیکنی هم بعد از این تاریخ به لیست تیم اضافه نشد. هیچ فعالیت نقل‌وانتقالاتی، بعد از این تاریخ صورت نگرفت. همان‌طور که در بیانیه فدراسیون فوتبال ایران هم به این موارد اشاره شد. در این موارد، هر آنچه غیر از این مطرح شده باشد، کذب محض است. شروع محرومیت پرسپولیس و همچنین تاریخ معرفی بازیکنا

ن به کنفدراسیون هم معلوم است.

 

مدیر امور بین الملل پرسپولیس در مورد مباحث مطرح شده درباره بند چهار حکم صادره از سوی فیفا در مورد مطالبات برانکو، گفت: تمام محدودیت‌هایی که در این حکم آمده است از ۳۰ روز بعد از ابلاغ آن یعنی از همان ۲۲ شهریور آغاز می‌شود. در بند چهار هم غیر از این نیست. در این بند تأکید می‌شود که چنانچه در مهلت قانونی، پرداخت به طلبکار انجام نشود یا سندهای مربوط به پرداخت برای فدراسیون فوتبال و دبیرخانه و کمیته انضباطی فیفا ارسال نشود محرومیت از ثبت بازیکنان ملی و بین المللی به صورت اتوماتیک از پایان این مهلت، توسط فدراسیون فوتبال ایران اعمال خواهد شد و به رأی آتی نیاز نخواهد داشت. همچنین امکان نادیده گرفتن محرومیت با دستور موقت را سلب کرده است.

 

منبع: جام نیوز

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه