گرشاسبی علیه مدیران باشگاه پرسپولیس افشاگری کرد!

کدخبر : 12461

کنار رفتن حمید گرشاسبی از مدیرعاملی باشگاه پیکان آن‌هم به بهانه بازنشستگی سوژه و بهانه خوبی بود تا به‌سراغ مدیرعامل اسبق پرسپولیس برویم و با او درمورد اتفاقات رخ‌داده همکلام شویم.

کنار رفتن حمید گرشاسبی از مدیرعاملی باشگاه پیکان آن‌هم به بهانه بازنشستگی سوژه و بهانه خوبی بود تا به‌سراغ مدیرعامل اسبق پرسپولیس برویم و با او درمورد اتفاقات رخ‌داده همکلام شویم. شایعه شده بود قرار است گرشاسبی بار دیگر با پرسپولیس همکاری‌هایی داشته باشد. همه این موارد را کنار هم قرار دادیم تا با این مدیر قدیمی ورزش همکلام شویم. گرشاسبی سعی کرد پاسخ‌های لازم را به سوالات مطرح‌شده بدهد. هرچند احتیاط هم در کلامش مشخص بود! متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

مستقیم برویم سراغ سوال اصلی! علت قطع همکاری شما با پیکان چه بود؟

شرایط کارمان دیگر به هم نمی‌خورد!

ممکن است واضح‌تر بگویید؟

صحبت از بحث بودجه و تشکیلات بود. دیدم هیچ‌کدام به یک تیم لیگ برتری نمی‌خورد. تصمیم گرفتم به همکاری پایان بدهم.

اما شما داشتید کار می‌کردید. آیا اعتراضی از جانب شما مطرح شد؟

نه، من اعتراضی نکردم. دیدم با آن شرایط موجود نمی‌توانم کار کنم، توافقی از جمع پیکانی‌ها جدا شدم.

برخی شایعات این بود که به‌خاطر موافقت شما با انتقال ۲ بازیکن به تیم استقلال و یک تیم پرتغالی شما را برکنار کردند!

وقتی شما جایی می‌روید و می‌بینید شرایط لازم برای انجام کار وجود ندارد قطعا به همکاری ادامه نمی‌دهید. فعلا نمی‌خواهم درمورد ریز اتفاقات صحبت کنم. زمانش برسد در این مورد صحبت خواهم کرد.

مسئولان باشگاه پیکان علت جدایی شما را بازنشستگی اعلام کردند. درحالی که شما قبل‌تر به همین دلیل از پرسپولیس جدا شدید. چرا این‌قدر دیر به این نتیجه رسیدند؟

الان واژه بازنشستگی تبدیل به یک چماق شده که از آن برای تخریب مدیران قدیمی استفاده می‌کنند وگرنه شما در هیچ جای دنیا چنین قانونی را در ورزش نمی‌بینید. این قانون برای بخش‌های دولتی است نه خصوصی. هرچند در دولت هم شاهد ادامه کار بازنشسته‌ها هستیم. این کارها ثمری جز نارضایتی و بی‌اعتمادی مردم ندارد. اینها قوانین عجیبی است که فقط در ورزش ما دیده می‌شود. مثل قانون ۲۷ساله‌ها که همه می‌دانند یک قانون عجیب بود.

یعنی فکر می‌کنید در بدنه ورزش مشکلی با شما وجود دارد؟

نمی‌دانم! خودم هم دوست دارم ببینم دقیقا موضوع چیست.

بخشی از هواداران پرسپولیس خواستار بازگشت شما شدند و شایعه شد برمی‌گردید!

هواداران پرسپولیس همیشه به من لطف داشته و دارند و از آنها ممنونم اما حقیقتش چنین بحثی اصلا مطرح نبود.

مذاکره‌ای هم نشد؟

اصلا، کسی با من در این مورد صحبت نکرده است.

شرایط پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

الحمدلله تیم دارد خوب پیش می‌رود. اگر بتوانند سریع‌‌تر بحث‌های مالی‌شان را مدیریت کنند و همه اعضا بدانند پرداختی‌ها سر موعد انجام می‌شود روند خوب حرکتی این تیم ثابت خواهد شد و بازهم می‌توانیم شاهد موفقیت‌های بیشتر این تیم و باشگاه مردمی باشیم.

یادمان است آخرین تمدید قرارداد با برانکو در زمان مدیریت شما انجام شد اما الان می‌گویند به‌خاطر شکایت برانکو پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس بسته شده است.

البته می‌گویند پنجره بسته نشده! با این حال با شناختی که از برانکو دارم می‌توانستند با او توافق کنند. نمی‌دانم چرا این کار را انجام ندادند.

فکر می کنید چرا کار پرسپولیس و برانکو به اینجا رسید؟

به‌نظر من علتش فقط لجاجت و بدسلیقگی است.

لجاجت چه کسی؟!

کاملا مشخص است. نیازی به گفتن من نیست!

به هر حال چندبار با برانکو مذاکره شد اما نتیجه‌ای نداشت.

این به‌خاطر بی‌اعتمادی است که به وجود آمده. مگر اینها در ترکیه با برانکو نشست نداشتند؟ در آنجا به توافقاتی هم رسیدند. حتی درصد خوبی هم برانکو به پرسپولیس تخفیف داد. چرا به وعده‌ها عمل نکردند؟ به‌نظرم می‌توانستند راحت با برانکو توافق کنند.

هنوز هم می‌پرسند پاداش آسیایی چه شد و چرا با این پول با برانکو تسویه نکردند.

این پول بعد از مدیریت من به باشگاه رسید. حقیقتا می‌توانستند با این پول با برانکو و دستیارانش تسویه کنند؛ اما نمی‌دانم چرا این اتفاق رخ نداد.

می‌گویند یکی از دلایل تسویه‌نکردن با برانکو دخالت‌های وزارت ورزش بوده. مثل این بحث که گفتند وزیر خواستار شکایت‌کردن پرسپولیس از برانکو شده. زمان مدیریت شما در پرسپولیس چنین توصیه‌هایی از جانب وزیر صورت می‌گرفت؟

من کار خودم را می‌کردم. اصلا نمی‌گذاشتم به جایی برسد که وزیر یا اطرافیانش بخواهند توصیه‌ای کنند. سریع در هیات‌مدیره مصوب و اجرایی می‌کردیم. به همین شکل قرارداد برانکو را تمدید کردم. سریع به این جمع‌بندی رسیدیم که برانکو باید بماند و بلافاصله با او وارد مذاکره شدیم و توافق کردیم.

واقعا فکر می‌کنید دلیل این همه مشکلات پرسپولیس چیست؟

دولتی‌بودنش مشکل ایجاد کرده. می‌گویند باشگاه دولتی است اما دولت یک‌ریال به این باشگاه کمک مالی نمی‌کند. با اسم دولت واقعا نمی‌توانی برای پرسپولیس کاری انجام دهی. هر کاری هم انجام بدهی آخرش تو را دادگاهی می‌کنند. نه پول می‌دهند نه امکانات. خودت باید دنبال اسپانسر باشی.

اما می‌گویند اسپانسر کنونی باشگاه را وزارت ورزش تعیین کرده!

زمان ما خبری از این چیزها نبود. ایرانسل اسپانسر ما بود که با آنها مذاکره کردیم و توانستیم کمک‌های خوبی از آنها برای بسته‌شدن ۴۰، ۵۰ پرونده خطرناک بگیریم. همه مذاکرات را هم مستقیم خودمان انجام می‌دادیم.

در پایان بگویید درحال حاضر به چه کاری مشغول هستید؟

فعلا در مرخصی هستم. مدتی بگذرد تا ببینیم قرار است چه کاری انجام دهیم.

منبع: فرهیختگان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی