کدخبر : 10872

دروازه‌بان ملی‌پوش و سرشناس کشورمان به خبرورزشی گفت: داستان من و پرسپولیس تمام شده، اما مثل آن‌هایی است که هنوز درگیر عشق سابق‌شان هستند.

به گزارش رصد ورزشی : جای یک بازیکن در جشن شادی پرسپولیس پس از پیروزی مقابل فولاد خوزستان در رختکن خیلی خالی بود. در فیلم‌هایی که منتشر شد شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان رهبری ارکستر و جشن پرسپولیس را برعهده داشتند و خلاصه همه‌کاره آن وسط بودند! اما کیست که نداند اگر علیرضا بیرانوند هم در پرسپولیس بود با شوخی و خنده‌هایش فضای رختکن تیم را شاد و پرانرژی‌تر هم می‌کرد و به‌نوعی او مجلس‌گرم‌کن می‌شد! او این روز‌ها در شهر آنتورپ به‌سر می‌برد و حق تمرین هم ندارد. خودتان تازه‌ترین گپ‌وگفت ما با دروازه‌بان ملی‌پوش و سرشناس کشورمان را بخوانید.

گل سیامک نعمتی به فولاد خوزستان را در بلژیک دیدی؟
چند بار دیدم و خدا را شکر کردم. این گل در واقع سند قهرمانی پرسپولیس را امضا کرد.

فیلم جشن رختکن پرسپولیسی‌ها را چطور؟
دیدم و حس کردم کنار بچه‌ها هستم. خیلی خیلی به مربیان، بازیکنان و هواداران پرسپولیس تبریک می‌گویم. این قهرمانی زودهنگام دلچسب و فراموش‌نشدنی است.

هنوز هم به پرسپولیس فکر می‌کنی یا داستان تو و پرسپولیس تمام شده است؟
داستان من و پرسپولیس که تمام شده، اما مثل آن‌هایی است که هنوز درگیر عشق سابق‌شان هستند!

عجب مثال جالبی زدی! این جمله تو من را یاد جدایی غم‌انگیز کاسیاس از رئال‌مادرید انداخت؟
چطور؟!

پس از ۲۵ سال حضور در رئال‌مادرید، ۱۶ فصل بازی در جمع کهکشانی‌ها و انجام ۷۲۵ بازی برای سفیدپوشان پایتخت اسپانیا و ده‌ها جام معتبر از لالیگا، کوپا دل‌ری و لیگ قهرمانان، ایکر کاسیاس ۵ سال پیش با یک خداحافظی احساسی با هواداران رئال‌مادرید رسماً به دوران بازیگری خود در سانتیاگو برنابئو پایان داد تا حرفه‌اش را در پورتوی پرتغال ادامه دهد.

ولی آن زمان کرونایی در کار نبود وگرنه من هم یک نشست خبری با حضور دوستان عکاس و خبرنگار می‌گذاشتم. البته از شوخی گذشته واقعاً از همه اهالی رسانه، عکاسان و خبرنگاران زحمتکش ورزشی تشکر می‌کنم که در این سال‌ها از علیرضا بیرانوند حمایت کردند.

دوست داری هواداران پرسپولیس از تو چگونه یاد کنند؟
اول یک دروازه‌بان خوب و بعد انسانی صادق و روراست که همیشه آن‌ها را یاد خاطرات خوب می‌اندازد.

و عشقی دو طرفه؟
قطعاً همین‌طور است. من با پرسپولیس ۴ سال زندگی کردم. جام‌های زیادی بردم و هنوز هم صدای تشویق تماشاگران این تیم در گوشم است. هرچند الان دیگر بازیکن آنتورپ هستم و هر کاری از دستم ساخته باشد انجام می‌دهم تا نگذارم که مربیان و مسئولان این تیم سرافکنده شوند و تا جای ممکن می‌جنگم تا بیشترین تعداد جام ممکن را با این تیم کسب کنم.

در بلژیک رقیبان زیادی دارید. اف‌سی بروژ به هیچ تیمی اجازه خودنمایی نمی‌دهد!
آنتورپ قدیمی‌ترین تیم بلژیک است. من با هدف قهرمانی و کسب جام به اینجا آمدم.

هنوز که در تمرینات شرکت نکردی؟
نه، متأسفانه به دلیل طی نشدن کامل دوران قرنطینه حق حضور در تمرینات را ندارم. تمرین اختصاصی انجام می‌دهم، اما دوست دارم هرچه زودتر به تمرینات گروهی اضافه شوم.

لابد می‌دانی برای فیکس شدن رقیب سرسختی از فرانسه داری. ژان بوته، دروازه‌بانی که سابقه حضور در تیم‌های جوانان و بزرگسالان لیگ فرانسه را دارد و طی سه فصل اخیر در رویال ماسکرون بلژیک عضویت داشته، از رقابت که واهمه‌ای نداری؟
نه، من عاشق رقابت هستم. در سایه رقابت است که یک بازیکن یا ورزشکار پیشرفت می‌کند. من اگر از رقابت می‌ترسیدم هرگز فوتبالیست حرفه‌ای نمی‌شدم و به پیراهن شماره یک تیم ملی ایران نمی‌رسیدم.

بوته فصل گذشته در لیگ ناتمام فرانسه در ۱۶ مسابقه ۳ کلین‌شیت داشت!
در هرحال من به رقیبانم احترام می‌گذارم.

مثل رادوشویچ؟
صد درصد، من و رادو رابطه خوبی داشته و داریم. او دروازه‌بان خوبی است که ۴ سال روی نیمکت نشست و به من کمک کرد. الان هم حقش است که فیکس پرسپولیس باشد.

یک شوخی هم با تو در برنامه تلویزیونی کرد و گفت: «خدا را شکر رفتی علیرضا»!
رابطه من با همه بچه‌ها دوستانه و صمیمی است. همان شوخی هم نشان‌دهنده دوستی م

سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده هم جای تو را در جشن قهرمانی پرسپولیس خالی خواندند؟
بچه‌های پرسپولیس همه بامعرفت و قهرمان هستند. من هم دوست داشتم کنار آن‌ها باشم، اما نمی‌شد. در حال حاضر تحت قرارداد آنتورپ هستم و باید به موفقیت تیم جدیدم فکر کنم. ما ۴ سال فوق العاده در پرسپولیس کنار هم داشتیم و هرگز خاطرات آن را فراموش نخواهم کرد.

راستی بشار رسن التماس دعا دارد! منتظر است آنتورپ پول قرارداد تو را به باشگاه پرسپولیس بدهد که...
(به شوخی) اینجا هم بشار دست از سر من برنمی‌دارد؟! او هم پسر خوبی است. امیدوارم زودتر به پولش برسد. همه این بچه‌ها حق دارند. دستمزد زحمات خودشان را می‌خواهند و باشگاه باید آن را پرداخت کند.

فکر می‌کنی چند درصد از این بازیکنان فصل آینده در پرسپولیس بمانند؟
من خیلی نمی‌خواهم حرف بزنم یا چیزی بگویم که فردا به کسی بربخورد، اما اگر برخی اجازه دهند همین پرسپولیس سال آینده هم پنجمین قهرمانی متوالی خودش در لیگ برتر جشن خواهد گرفت اما...

اما چه؟!
خیلی حرف‌ها در این، اما وجود دارد که ترجیح می‌دهم فعلاً چیزی نگویم.

راستی در نظرسنجی جدید AFC بهترین گلر لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ آسیا شدی! با ۸۹ درصد آرا!
مدیون و ممنون همبازیانم و فوتبال‌دوستان ایرانی و هواداران پرسپولیس هستم. دست همه این عزیزان درد نکند.

در پایان حرف ناگفته‌ای نداری؟
نه، بار دیگر به هواداران پرسپولیس تبریک می‌گویم. امیدوارم این قهرمانی‌ها در پرسپولیس سال‌ها تداوم داشته باشد.

 

 

منبع : خبر ورزشی

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه