رپرتاژ اگهی

ثمین پلیمر تولیدکننده دانش بنیان کفپوش ورزشی در ایران

کدخبر : 19667

کفپوش ورزشی در انواع مختلف گرانولی پلی یورتان ، پلی اورتان و رولی پی وی سی به واسطه ی ایجاد لایه های یک پارچه ولی منعطف خود معمولا اولین انتخاب برای محیط های ورزشی می باشند. همان طور که می دانید در سالن های ورزشی سطوح کف تحت تاثیر بیشترین نیرو و فشار قرار دارند که به صورت مستمر نیز ادامه دارد.

کفپوش ورزشی در انواع مختلف گرانولی پلی یورتان ، پلی اورتان و رولی پی وی سی به واسطه ی ایجاد لایه های یک پارچه ولی منعطف خود معمولا اولین انتخاب برای محیط های ورزشی می باشند. همان طور که می دانید در سالن های ورزشی سطوح کف تحت تاثیر بیشترین نیرو و فشار قرار دارند که به صورت مستمر نیز ادامه دارد. طبیعتاً اگر سطوح بتنی کف بدون پوشش مناسبی باشند در طولانی مدت دچار تغییر رنگ و خوردگی مقطعی می شوند و ممکن است موجب آسیب دیدگی ورزشکار شود.

ثمین پلیمر مستقر در پارک علم و فناوری البرز به عنوان شرکت دانش در این حوزه شناخته می شود.

در این مقاله سعی می کنیم کلیه مزایا و امتیازاتی که این نوع از کفپوش منحصر به فرد برای سالن های ورزشی مهیا می کند را خدمت شما مشتریان گرامی معرفی کنیم.

 

کفپوش ورزشی یکپارچه پلی یورتان ثمین پلیمر

 

در طول زمان ممکن است سطح بتن دچار ترک های ریز، و تخریب ساختاری در قسمت رویه خود شوند. کفپوش ورزشی دقیقا با همین هدف فرموله و تولید می شوند تا بخش کف محیط های ورزشی را محافظت و از همه مهمتر ظاهر آن ها را از یک رنگ کدر و مات بتن به یک رنگ روشن مسرت بخش تبدیل کند.

 

تنوع رنگ ظاهری کفپوش ورزشی

در قسمت قبل در مورد رنگ کدر و به نوعی خشن بتن صحبت شد که هیچ ورزشکاری تمایلی به انجام فعالیت های ورزشی در اینگونه سطوح ندارند. در واقع این موضوع یک القاء روانشناختی است که در قسمت های بعد به طور مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد. جلوه های بصری زیبایی که کفپوش ورزشی از آن برخوردار است واقعا مثال زدنی می باشد.

تنوع رنگ و گزینه های متعدی که پیش روی شما قرار دارد دایره انتخابی شما را گسترده تر می کند. تصور کنید یک رنگ نارنجی روشن را در کنار یک رنگ آبی با خطوط زرد رنگ موضعی استفاده کنید. این ترکیب رنگ در وهله ی اول روی جذب هرچه بیشتر ورزشکاران به آن محیط تاثیر می گذارد. اگر مدیریت یک مجموعه ورزشی را برعهده دارید حتما در اسرع وقت پروژه اعمال کفپوش ورزشی را در دستور کار خود قرار دهید تا شاهد تغییر شگرف محیط ورزشی خود شوید.

 

اصطکاک کنترل شده کفپوش ورزشی

اگر تصور می کنید کفپوش ورزشی پس از اعمال منجر به کاهش اصطکاک سطح و به نوعی لیز خواهند شد باید این نکته را صریحاً اعلام کنیم که به هیچ عنوان اینگونه نیست. رزین های پلی یورتان به گونه ای فرموله شده اند که پس از خشکی کامل دارای یک اصطکاک کنترل شده هستند. با انجام فعالیت های ورزشی مختلف نظیر دویدن، انجام حرکات دینامیکی و غیره احتمال لیز خوردن شما تا حد امکان کاهش می یابد.

بنابراین کفپوش ورزشی نه تنها سبب کاهش اصطکاک سطح نمیشوند بلکه به واسطه ی محیط بکارگیری قدری آن را افزایش نیز می دهد. نکته جالب توجه دیگر این است که کفپوش پلی یورتان مخصوص سالن های ورزشی در تماس با جنس الاستیکی کفش ها ایجاد صداهای ناهنجار نمی کند که این ویژگی به ماهیت ساختاری این ماده ی رنگی ارزشمند بر میگردد.

کوش

سطح صاف و هموار کفپوش ورزشی

سطوح صاف و هموار یکی از ارکان اصلی سالن های ورزشی می باشد. اگر در معماری اصلی سازه در ناحیه کف تمامیه اصول مهندسی رعایت شود قطعاً فرآیند پوشش دهی کف نیز سهل و آسان خواهد شد. پروژه ی اعمال کفپوش فرصت مناسبی است تا سطح کف را بیش از پیش هموار و مسطح کنید.

 

کفپوش ورزشی به واسطه ی ایجاد لایه های رنگ سخت و مستحکم و البته منعطف پلی یورتان خود معمولا اولین انتخاب برای محیط های ورزشی می باشند. همان طور که می دانید در سالن های ورزشی سطوح کف تحت تاثیر بیشترین نیرو و فشار قرار دارند که به صورت مستمر نیز ادامه دارد. طبیعتاً اگر سطوح بتنی کف بدون پوشش رنگی باشند در طولانی مدت دچار تغییر رنگ و خوردگی مقطعی می شوند.

 

مشخصات و استانداردهای لازم کفپوش ورزشی

 1. پلی یورتان جایگزین مناسبی برای فلز، چوب و دیگر مواد سنتی می باشد و موجب افزایش و مقاومت بتن در برابر فرسایش و تخریب است.
 2. کفپوش ورزشی مانع نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به داخل بتن می باشد.
 3. این روکش صنعتی کفپوش پلی یورتان نام دارد، بسیار کم حجم و سبک است و مانع جذب گرد و غبار میشود.
 4. در رنگ های متنوع قابل اجرا هستند و به سهولت شستشو می‌شوند، این پوشش ها تا ۲۰ سال عمر مفید دارند و با سرعت ترمیم می شوند.
 5. میزان برگشت توپ در سالن های هندبال یا بسکتبال با این پوشش ها راحت تر است.
 6. سطح این کفپوش ها با ضخامت حداکثر سه میلیمتر اجرا می‌گردند و لایه نهایی به صورت پوست پرتقالی اجرا میگردد و دلیل آن عدم بازتاب نور در چشم ورزشکار و عدم لیزی جهت جلوگیری از سر خوردن است.
 7. گواهینامه استاندارد EN 14904 به این کفپوش ها داده شده است به دلایل:
 8. ایمنی، جذب ضربه، اصطکاک سطح کفپوش ورزشی، مقاومت در برابر حریق، مسطح و هموار بودن کفپوش، رفتار توپ و ضریب برگشت، آن مقاومت در برابر ضربه، مقاومت چرخشی کفپوش
 9. یکی از ویژگی های ممتاز این نوع کفپوش آنتی یو وی بودن آن است بنابراین در برابر نور خورشید مقاوم است و میتواند برای فضاهای باز مورد استفاده قرار گیرد.

 

استانداردهای کفپوش ورزشی ثمین پلیمر :

 • آزمایش درصد ازدیاد طولی بر اساس استاندارد ‌ASTM D412
 • مقاومت کششی بر اساس استاندارد ASTM C307
 • سختی بر اساس استاندارد ASTM D2240
 • نفوذ آب بر اساس استاندارد BS EN 12390-8
 • مقاومت خمشی بر اساس استاندارد ASTM C580
 • مقاومت فشاری بر اساس استاندارد ASTM C578

کوش

کفپوش پلی یورتان ورزشی چه تفاوتی با کفپوشهای معمولی دارد؟

در قدیم به جای کفپوشهای پلی یورتان سالن ورزشی از pvc به صورت رول استفاده می‌شد که در برابر این پلی یورتان ها دارای ضعف‌هایی بود مانند:

محدودیت در انتخاب فام، محدود بودن در خط کشی و علامت گذاری، داشتن درز و لبه احتمالی، عدم امکان ترمیم موضعی

و اما در زیر به برتری کفپوشهای پلی یورتان سالن ورزشی ثمین پلیمر نسبت به کفپوش معمولی اشاره می کنیم:

 

 • طول عمر بسیار بالا تا ۱۵ سال
 • قابل شستشو با شوینده های معمول
 • چسبندگی مناسب به سطوح بتنی موزاییک و…
 • ضد لغزش و مقاوم در برابر سایش
 • واکنش مناسب در برابر ضربه توپ
 • تنوع رنگ و قابلیت طراحی
 • مقاوم در برابر نور خورشید
 • حداقل میزان ممکن در آسیب دیدگی ورزشکاران
 • جذب ضربه بسیار بالا در مقایسه با دیگر کفپوش ها

 

ویژگی های رزین پلی یورتان ورزشی ثمین پلیمر

مزیت اصلی رزین های پلی یورتان ورزشی مقاومت در برابر سرخوردگی، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر اصطکاک و مقاومت در برابر بازتابش نور است.

عدم جرم پذیری، خاصیت ضد باکتریایی، طول عمر بالا، تنوع طرح و رنگ، نظافت راحت و عدم ترک خوردگی را نیز باید به آن افزود.

جهت دریافت قیمت کفپوش ورزشی از این لینک وارد شوید.

جهت مشاوره خرید محصولات شرکت ثمین میتوانید از طریق شماره تلفن های 02634904972 و 02634904973 و همچنین وب سایت ثمین پلیمر به نشانی www.saminpolymer.com  با ما در ارتباط باشید.

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری رصدورزشی مسئولیتی بابت آن ندارد . 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ