کشتی فرنگی

تیم کشتی فرنگی ایران در نروژ چندم شد؟ | اسامی مدال آوران تیم کشتی فرنگی ایران

کدخبر : 16935

با توجه به امتیازات کسب شده تیم ملی کشتی فرنگی تیم ایران در حالی به نایب قهرمانی جهان دست پیدا کرد که هنوز رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در نروژ ادامه دارد.

به گزارش رصد ورزشی: کشتی فرنگی یکی از سبک‌های ورزش کشتی است که در سدهٔ ۱۹ میلادی در فرانسه ابداع شد. محمدعلی گرایی و پژمان پشتام نمایندگان وزن‌های ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم ایران در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان مدال برنز گرفتند. محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلو و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلو که به فینال راه پیدا کرده بودند، با شکست رقبای خود به مدال طلای مسابقات جهانی کشتی فرنگی دست یافتند. میثم دلخانی در وزن 63 کیلو و محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلو با نمایشی فوق العاده راهی فینال مسابقات کشتی فرنگی جهان شدند.

نتایج تیم ملی کشتی فرنگی

 رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در نروژ امروز (یکشنبه) در حالی به پایان می‌رسد که با توجه به امتیازات کسب شده، نایب قهرمانی تیم ملی قطعی شده و تیم روسیه نیز عنوان نخست را از آن خود کرد.

با توجه به امتیازات کسب شده تیم ملی کشتی فرنگی تیم ایران در حالی به نایب قهرمانی جهان دست پیدا کرد که هنوز رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در نروژ ادامه دارد.

پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان که از ۱۵ مهر ماه آغاز شد، امروز  (یکشنبه) با شناخت تیم‌ها و نفرات برتر به کار خود پایان می‌دهد.

پیش‌تر در پایان مسابقات هفت وزن کشتی فرنگی، محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن ۸۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در سه وزن پایانی نیز میثم دلخانی و محمدرضا گرایی به ترتیب در اوزان ۶۳ و ۶۷ کیلوگرم در دیدار فینال حضور دارند که امروز به مصاف حریفان خود می‌روند.

در پایان مسابقات هفت وزن نخست تیم روسیه با ۱۳۰ امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و تیم های ایران و جمهوری آذربایجان به ترتیب با ۹۶ و ۸۷ امتیاز در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند.

امروز روسیه در وزن ۶۷ کیلوگرم فینالیست دارد و در ۲ وزن دیگر نیز شانس کسب مدال برنز دارند و به نوعی گام بلندی را برای قهرمانی برداشته‌اند.

در طول ۶۰ سال گذشته و از پیکارهای جهانی ۱۹۶۱ یوکوهاما تاکنون سابقه نداشته که تیم ملی در پیکارهای جهانی ۴ فینالیست داشته باشد.

تیم ملی کشتی فرنگی برای نخستین مرتبه در سال ۲۰۱۴ عنوان قهرمانی را بدست آورد و یک نایب قهرمانی در سال ۲۰۰۹ و دو مقام سومی در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ در کارنامه این تیم وجود دارد.

در ادامه نتایج لحظه به لحظه 5 فرنگی کار ایرانی را در روز سوم مسابقات جهانی مشاهده می کنید:

کشتی فرنگی در 63 کیلوگرم

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی که قبلا سابقه حضور در مسابقات جهانی را داشته، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف دنیز منیکسه از آلمان رفت. بعد از گذشت حدود یک دقیقه از کشتی، داوران به کشتی گیر آلمانی اخطار دادند. دلخانی در حالت خاک توانست 4 بارانداز متوالی را اجرا کند و با نتیجه 9 بر صفر در کمتر از دو دقیقه به برتری برسد و به یک چهارم نهایی راه پیدا کند.

میثم دلخانی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل لنور تمیروف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین قرار گرفت و در یک جدال سخت و دشوار با اینکه سه بر یک از حریف عقب افتاده بود، در فاصله یک دقیقه مانده به پایان توانست کشتی گیر اوکراینی را خاک کرده و نتیجه را سه بر سه کند. این نتیجه به معنای پیروزی دلخانی بود چون او امتیاز آخر را به دست آورد و راهی نیمه نهایی شد.

بدین ترتیب دلخانی باید عصر امروز برای رسیدن به فینال به مصاف برنده کشتی گیران آذربایجان و کره جنوبی برود.

در دیدار نیمه نهایی وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی برابر طالح ممدوف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان قرار گرفت. بعد از یک دقیقه داوران به حریف آذربایجانی اخطار دادند تا او در خاک بنشیند. میثم دلخانی در خاک توانست با اجرای دو بارانداز و یک سالتوبارانداز زیبا، کشتی را 9 بر صفر کند و با یک توفان زودهنگام به فینال برسد.

بدین ترتیب فردا میثم دلخانی برای کسب مدال طلا به مصاف لری آبولادزه دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان می رود.

2222

کشتی فرنگی در 67 کیلوگرم

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی، قهرمان المپیک توکیو پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل  تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن قرار گرفت. گرایی که نتوانست از فرصت به وجود آمده در خاک استفاده کند و اسیر فنون حریف شد، 6 بر یک عقب افتاد. او در فاصله یک دقیقه مانده به پایان کشتی حریف را به پل زد و کشتی را 6 بر 5 کرد، اما اجازه نداد کشتی گیر ژاپنی از پل بیرون بیاید و او را ضربه فنی کرد تا از یک شکست غیرمنتظره فرار کند. بدین ترتیب گرایی راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و در این مرحله به مصاف حسرت جعفراف از آذربایجان می رود.

در مرحله یک چهارم نهایی وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی مقابل جعفراف از آذربایجان قرار گرفت. بعد از اخطار داوران به حریف، گرایی توانست در خاک به زیبایی دو بار سالتوبارانداز را اجرا کند و 9 بر صفر پیش بیفتد. اعتراض مربیان حریف هم رد شد تا نتیجه نهایی 10 بر صفر به سود گرایی باشد.

بدین ترتیب محمدرضا گرایی عصر امروز در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی گیران صربستان و گرجستان می رود.

محمدرضا گرایی در مرحله نیمه نهایی مقابل راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان قرار گرفت. گرایی که در ابتدای کشتی توانست از حریف اخطار بگیرد، به شکل عجیبی این فرصت را از دست داد. در ادامه طی یک کش و قوس کشتی گیر گرجستانی سه امتیاز و گرایی یک امتیاز کسب کردند. در حالی که گرایی در تایم دوم برای جبران به تشک آمده بود، از سوی داوران اخطار گرفت، اما او اعتقاد داشت پای حریف بیرون تشک رفته است. اعتراض گرایی قابل قبول نبود تا نتیجه کشتی 5 بر یک شود. گرایی یک دقیقه زمان برای جبران داشت و بعد از بیرون رفتن پای حریف، یک بار هم او بیرون رفت تا کشتی 6 بر 2 شود. در ثانیه های پایانی فرار رو به عقب کشتی گیر گرجستانی کار دست او داد و دو بار از داوران اخطار دریافت کرد و دو امتیاز هم هر بار به گرایی داده شد. بار دوم داوران در حالی دو امتیاز به گرایی دادند که یک ثانیه به پایان کشتی باقی مانده بود. در نهایت اعتراض مربیان گرجستان هم پذیرفته نشد تا گرایی 7 بر 6 برنده این جدال حساس شود.

33333

بدین ترتیب محمدرضا گرایی به فینال مسابقات جهانی صعود کرد و فردا برای کسب مدال طلا باید به مصاف نظیر عبداله یف دارنده مدال نقره اروپا از روسیه می رود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه
تبلیغات متنی