حسن یزدانی

نقشه آمریکا برای حسن یزدانی | دعوت از حسن یزدانی فقط برای تیلور

کدخبر : 16898

بروس بومگارتنر رئیس کنونی فدراسیون کشتی آمریکا برای شکست حسن یزدانی نقشه کشیده و دعوتنامه رسمی به فدارسیون کشتی ارائه کرده است.

به گزارش رصد ورزشیحسن یزدانی از سوی طرفداران به عنوان محبوب‌ترین آزادکار جهان انتخاب شد. حسن یزدانی یکی از نوابغ کشتی جهان محسوب می شود. حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم ایران با پیروزی شش بر دو برابر دیوید تیلور آمریکایی ضمن جبران شکست در دیدار نهایی بازی‌های المپیک توکیو به مقام قهرمانی رقابت‌های جهان دست یافت. رقابت حسن یزدانی و دیوید تیلور  نقل محافل ورزشی شده و حاشیه های جذابی نیز به ورزش کشتی افزوده است.

حسن یزدانی

بروس بومگارتنر رئیس کنونی فدراسیون کشتی آمریکا برای شکست حسن یزدانی نقشه کشیده  و دعوتنامه رسمی به فدارسیون کشتی ارائه کرده است.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که بروس بومگارتنر رقیب قدیمی زنده یاد علیرضا سلیمانی و رئیس کنونی فدراسیون کشتی آمریکا برای شکست حسن یزدانی نقشه کشیده است!

در خبرها داشتیم در جریان رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و بروس بومگارتنر رئیس فدراسیون کشتی آمریکا با یکدیگر دیدار کردند.

رئیس فدراسیون کشتی آمریکا طی دعوتنامه رسمی که به علیرضا دبیر ارائه داد از تیم کشتی آزاد ایران دعوت کرد تا مقابل تیم آمریکا قرار گیرد.

بر این اساس دیدار ایران و آمریکا قرار است اسفندماه سال جاری در شهر دالاس برگزار شود.

یکی از همراهان تیم ملی کشتی در مسابقات جهانی نروژ به خبرورزشی گفت: شکست دیوید تیلور مقابل حسن یزدانی برای آمریکایی ها خیلی گران تمام شده است. برهمین اساس قصد دارند پیش از مسابقات قهرمانی ۲۰۲۲ جهان (بلگراد صربستان) در آمریکا اسباب پیروزی مجدد دیوید تیلور برابر حسن یزدانی را فراهم کنند.

البته با روشی که حسن یزدانی برابر دیوید تیلور کشتی گرفت بعید است قهرمان ۸۶ کیلوگرم آمریکایی بتواند حتی در خاک کشور خود پهلوان ایرانی را شکست دهد.

حسن یزدانی

اولین تقابل حسن یزدانی با دیوید تیلور 

اولین کشتی حسن یزدانی با دیوید آمریکایی در فینال جهانی 2017 کشتی آزاد در کرمانشاه بود. در این رقابت ابتدا حسن یزدانی با 3 امتیاز از حریف خود پیشی گرفت اما در ثانیه های آخر دیوید تیلور با زیرگیری توانست حسن یزدانی را به خاک ببرد و 2 امتیاز کسب کند. در وقت دوم این رقابت‌ها حسن یزدانی با یک امتیاز دیگر نتیجه را 4 بر 2 به نفع خود کرد اما در یک غافلگیری دیوید تیلور حسن یزدانی را به خاک برد و نتیجه 4 بر 4 مساوی شد. 2 امتیاز بعدی را هم تیلور با فن خاک به دست آورد و با استفاده از خستگی حسن یزدانی، توانست قهرمان المپیک را ضربه فنی کند و پیروز این میدان شود.

حسن یزدانی

دومین مسابقه حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور | قهرمانی جهان - بوداپست

رویایی حسن یزدانی و دیوید تیلور در رقابت‌های جهانی بوداپست این امید را بوجود آورده بود که این بار حسن یزدانی بتواند از سد حریف قدرتمند خود فائق آمده و پیروز میدان شود، در تقابل قبلی حسن با تیلور در کرمانشاه چون یزدانی یک وزن بالاتر آمده بود و در  وزن 86 کیلوگرم به رقابت می‌پرداخت آمادگی المپیک ریو 2016 را نداشت. در این رقابت مشابه کشتی قبل حسن یزدانی از حریف خود با نتیجه 3 بر 0 پیش افتاد. اما تیلور شروع به فن زدن به حسن یزدانی کرد و توانست 2 امتیاز از حسن بگیرد. اما دلاور ایران با جنگندگی تمام حریف خود را کنترل کرد و 2 امتیاز از تیلور پیشی بگیرد. وقت اول با پیروزی 5 بر 2حسن یزدانی به پایان رسید و هردو ورزشکار بعد استراحت شروع به رقابت در وقت دوم کردند که تیلور 4 امتیاز کسب کرد اما حسن یزدانی به رقابت خود و حرکات تاکنیکی زد و توانست نتیجه را مساوی کند. اما پیروز این نبرد در آخر کسی نیست جز دیوید تیلور آمریکایی و نتیجه را 9 بر 6 به نفع خود تمام کند و پیروز این رقابت باشد.

حسن یزدانی

حسن یزدانی به تیلور باخت/ طلا در ثانیه‌های پایانی پرید

دارنده مدال های طلای جهان و المپیک با شکست مقابل حریف آمریکایی در ثانیه‌های پایانی از رسیدن به مدال طلای المپیک بازماند.

در جریان حساس‌ترین مبارزه کشتی آزاد در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از ایران و دیوید تیلور دارنده مدال طلای جهان از آمریکا در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف هم رفتند که این مبارزه حساس و دیدنی در پایان با نتیجه ۴ بر ۳ به سود دیوید تیلور به پایان رسید. این نتیجه در حالی بدست آمد که یزدانی تا ثانیه‌های پایانی ۳ بر ۲ پیش بود اما با زیرگیری تیلور در ۱۷ ثانیه به پایان مسابقه، در خاک نشست و ۲ امتیاز از دست داد تا ناباورانه مدال طلای المپیک را از دست بدهد و برای سومین مرتبه مغلوب حریف آمریکایی شود. تایم نخست این مبارزه با نتیجه یک بر صفر به سود یزدانی به پایان رسید.

مدال نقره یزدانی پنجمین مدال کاروان ایران در بازیهای المپیک توکیو است.

یزدانی پیش از این در دور مقدماتی وزن ۸۶ کیلوگرم که روز گذشته(چهارشنبه) برگزار شد، در دور نخست مقابل جاورایل شاپیف از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر ۲ به برتری رسید و در دومین مبارزه نیز مقابل استفان ریچموت از سوییس در مدت زمان یک دقیقه و ۴۸ ثانیه با نتیجه ۱۲ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در نیمه نهایی نیز در یک مبارزه سخت با نتیجه ۷ بر یک برابر آرتور نایفونوف دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۹ از روسیه به برتری رسید و راهی فینال شد. و در دیدار فینال مقابل دیوید تیلور آمریکایی قرار گرفت و توانست طلسم شکست ناپذیری اش را بشکند و پیروز میدان شود و به مدال طلای جهانی دست پیدا کند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه