کدخبر : 13925

یکشنبه شب انتشار خبر درگذشت الکس تربک قلب هالیوود را شکست و تعداد زیادی از چهره‌های شناخته‌شده به رسانه‌های اجتماعی رفتند تا به این مجری برنامه محبوب اطلاعات عمومی «جِپِردی!» ادای احترام کنند.

یکشنبه شب انتشار خبر درگذشت الکس تربک قلب هالیوود را شکست و تعداد زیادی از چهره‌های شناخته‌شده به رسانه‌های اجتماعی رفتند تا به این مجری برنامه محبوب اطلاعات عمومی «جِپِردی!» ادای احترام کنند.

تربک آمریکایی-کانادایی ششم مارس ۲۰۱۹ اعلام کرده بود سرطان لوزالمعده درجه ۴ دارد اما گفت آن را شکست می‌دهد. برنامه «جپردی!» در بیانیه‌ای اعلام کرد تربک در کنار خانواده و دوستانش از دنیا رفت.

باب آیگر مدیرعامل شرکت دیزنی در بیانیه‌ای تربک را یک «دوست، همکار و نماد» خواند. او نوشت: «او به ما مهربانی، گرما، هوش و وقار خالص داد که به همین دلیل هر شب و هر سال او را داخل خانه‌های‌مان خوش‌آمد می‌گفتیم. او همچنین در حالیکه با وقار و تعهد با سرطان مبارزه می‌کرد به ما نشان داد شجاعت چیست. ما عمیقاً برای همسرش جین، خانواده‌اش و میلیون‌ها هوادار «جپردی» غمگین هستیم.»

سونی پیکچرز در بیانیه‌ای گفت «امروز یک افسانه و عضوی دوست‌داشتنی از خانواده سونی پیکچرز را از دست دادیم. برای ۳۷ سال فوق‌العاده، الکس تربک صدایی آرامش‌بخش و لحظه‌ای از فرار و سرگرمی در پایان یک روز سخت کاری برای میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا بود.»

استیو هاروی که خودش از معروف‌ترین مجری‌های برنامه‌های رقابتی است تربک را «باکلاس‌ترین مجری برنامه‌های رقابتی تاریخ» خواند.

وایولا دیویس بازیگر و کارگردان گفت تربک یک «جنتلمن حقیقی و قهرمانی شجاع» بود. جان لجند آهنگساز و بازیگر نوشت که وقتی در اوهایو بزرگ می‌شد عاشق «جپردی» بود و از زمانی که یادش می‌آید الکس تربک را دوست داشت و به او احترام می‌گذاشت.

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا گفت که دنیا یک شخصیت بزرگ را از دست داده است. او اضافه کرد: «تقریبا هر شب به مدت بیش از سه دهه، الکس تربک میلیون‌ها نفر سراسر دنیا را سرگرم کرد و به آن‌ها آموزش داد. عمیق‌ترین تسلیت را به خانواده، دوستان و تمام افرادی که در سوگ فقدان عظیم او هستند می‌گویم.»

رایان رینولدز ستاره هالیوودی گفت تربک با وجود نبرد با سرطان قبول کرد پارسال حضوری کوتاه در فیلم «مرد آزاد» داشته باشد. رینولدز گفت: «علاوه بر اینکه مشتاق بود، او قدرتمند، بخشنده، اطمینان‌دهنده و البته کانادایی بود. دوست داریم الکس تربک. و همیشه خواهیم داشت.»

ست مایرز، استیون کولبر و الن دجنرس دیگر مجری‌های معروف آمریکایی از او یاد کردند و گفتند او لذت و دانش بسیاری را به مدت چند دهه به خانواده‌های سراسر دنیا داد.

ناسا هم در بیانیه‌ای گفت شنیدن خبر درگذشت او غم انگیز بود. این سازمان نوشت: «اوایل امسال او به ما کمک کرد نسل آینده فضانوردان را استخدام کنیم که نمایانگر تعهد او به چالش کشیدن و گسترش دانش‌مان بود.»

 

 

منبع: مهر

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه