کدخبر : 9428

​علیرضا جهانبش در روزهایی که فوتبال انگلیس به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل است تمرینات اختصاصی و جدی‌اش را خانه، پارک و باشگاه برایتون انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی: وینگر تیم ملی ایران خیلی آرام خودش را به ترکیب اصلی برایتون نزدیک کرده و جهانبخش قرار بود یکی از بازیکنان ثابت تیم در بازی برابر آرسنال باشد که مسابقات به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد. با این وجود علیرضا که از شانس خوبی که داشت پدر و مادرش قبل از شیوع ویروس کرونا به دیدنش رفتند، در ایام تعطیلات دوران کرونا توانست با روحیه خوب تمریناتش را ادامه بدهد تا آنچه پیش از کرونا به دست آورده در آغاز مجدد مسابقات داشته باشد.

او درباره شرایطش در این روز‌ها می‌گوید علاوه بر تمرینات جدی در رقابت‌های پلی استیشن آنلاین با دوستان و همبازیان ایرانی اش شرکت می‌کند: «در مسابقات پلی استیشن یک کتانی به سعید عزت اللهی باختم و در اولین فرصت برایش می‌خرم. با کریم انصاری فرد و یکی دو تا دیگر از دوستانم هم کال آف دیوتی بازی می‌کنیم.» او، اما در این مدت فرصت پیدا کرد که ورزش‌های دیگری مثل والیبال، پینگ پنگ و بدمینتون را هم تجربه کند.

جهانبخش روز دوشنبه در باشگاه برایتون تست کرونا داد تا برای تمرینات چند مرحله‌ای آماده شود: «اگر جواب آزمایش همه منفی باشد، آن‌وقت به گروه‌های پنج نفره تقسیم می‌شویم و زیر نظر شش مربی کارمان را انجام می‌دهیم. البته باید فاصله را رعایت کنیم، تکل نزنیم و فقط به همدیگر پاس بدهیم. ما در باشگاه و برای هر پست چند مربی داریم. به عنوان نمونه چند بدنساز، چهار پنج آنالیزور، شش هفت فیزیوتراپ و دو تا پزشک در تیم حضور دارند. باشگاه به همه مربیان اجازه نمی‌دهد تا در تمرین حاضر شوند و فکر می‌کنم حضور آن‌ها هم نوبتی باشد. یا مثلاً از کادر فنی قرار است سرمربی در تمرینات باشد و یکی از کمک‌ها تا ازدحام به وجود نیاید. دو هفته با این شرایط تمرین می‌کنیم و البته هر هفته دوشنبه و جمعه تست می‌دهیم. اگر مشکل خاصی در هیچ تیمی به وجود نیامد، شاید از هفته سوم ژوئن (۲۵ تا ۳۰ خرداد) بازی‌ها آغاز شود.»

او درباره قوانین احتمالی در صورت آغاز مجدد بازی‌های لیگ برتر انگلیس گفت: «من شنیده‌ام که بازیکنان روی نیمکت باید با فاصله بنشینند، شاید تعویض‌ها بیشتر شود و پرتاب آب دهان یا بینی هم کارت زرد دارد.»

او در بخش دیگری از صحبت هایش درباره اینکه خبر ابتلای سه بازیکن برایتون به کرونا موجب نگرانی علاقمندانش در ایران شده بود گفت: «باشگاه برایتون هدفش این بود که اعلام کند سه بازیکن تیم به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، اما نام آن‌ها رسانه‌ای نشود. متأسفانه روی هم سه بازیکن تیم ما به کرونا مبتلا شدند که البته دوران ریکاوری را پشت سر گذاشتند و خوب شدند. خدا را شکر من نبودم و نگران نباشید.»

جهانبخش در بخش دیگری صحبت هایش با اشاره به شرایط تیم ملی و دیدار با دراگان اسکوچیچ هم گفت: «دل همه برای تیم ملی تنگ شده و ما باید کمک کنیم تا کادر فنی جدید بتواند به موفقیت برسد. البته شرایط که صد در صد سخت شده و امتیاز‌هایی از دست داده‌ایم، اما هنوز جای جبران وجود دارد. سه بازی خانگی پیش‌رو داریم و حواشی نباید تمرکز بازیکنان و کادر فنی را به هم بریزد. همه باید به تیم ملی احترام بگذارند تا بتوانیم برای سومین دوره متوالی به جام جهانی صعود کنیم.»

او افزود: «وقتی داشتم به انگلیس برمی‌گشتم، در فرودگاه اسکوچیچ را دیدم که می‌خواست برای تماشای بازی استقلال به کویت برود. حدود ۲۰ دقیقه با هم حرف زدیم و بعد‌ها هم از طریق پیامک وضعیت مرا پیگیری کرده است.»

 

منبع: ایران ورزشی

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه