کدخبر : 6808

کمتر کسی توقع داشت که منچسترسیتی دو فصل از حضور در مسابقات اروپایی محروم شود. یک تنبیه بسیار شدید که دنیای فوتبال را تحت تاثیر قرار داد. اما شاید کمتر کسی به یاد داشته باشد که پرونده غول فوتبال انگلیس چگونه و توسط چه کسی باز شد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از فوتبالی، روی پینتو، هکری است که اطلاعات باشگاه منچسترسیتی را در اختیار رسانه ها قرار داد و در حال حاضر در پرتغال دستگیر شده و منتظر جلسه دادگاهش است. پینتو از مارس 2019 به 90 اتهام مختلف بازداشت شده است : 68 اتهام در مورد دسترسی بی اجازه، 14 اتهام در مورد تجاوز به حریم خصوصی، شش اتهام در مورد دسترسی غیرقانونی، یک اتهام در مورد خرابکاری اطلاعاتی و یک اتهام دیگر در مورد تلاش برای اخاذی از شرکت دوین اسپورت (شرکت وکالت بازیکنان که در حال حاضر در فیفا پرونده دارد). البته پینتو اتهام آخر را رد کرده است و گفته است که هرگز قصد دریافت پول را نداشته است.

 

روی پینتو یکی از عوامل اطلاعاتی اصلی فوتبال لیکس بود، سایتی که اطلاعات زیادی را در مورد شخصیت های مختلف فوتبال دنیا افشا کرد و بیش از 70 میلیون سند را در اختیار بیش از هزار رسانه دنیا قرار داد. برخی از پرونده های وی نظیر پرونده مالیاتی کریستیانو رونالدو و مورینیو و همچنین اختلاف بنیاد خیریه مسی و بارسلونا به شدت جنجالی بود.

 

اما حالا یک بحث مهم وجود دارد: آیا روی پینتو که دست مجرمان و خلافکاران را رو کرده باید خودش مورد اتهام قرار بگیرد و در دادگاه باشد؟ وکیل وی می گوید که بدون کارهایی که روی پینتو انجام داده ، نمی شد دست خلافکاران و سازمان های فاسد را ررو کرد. از سویی ادوی پلنل، رئیس شبکه رسانه ای فرانسوی مدیاپارت می گوید که باید با روی پینتو به عنوان یک قهرمان برخورد شود و نه یک مجرم.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه