کدخبر : 6721

با حذف السیلیه از لیگ قهرمانان آسیا هیجکس سراغی از کریم انصاریفرد نگرفت

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از ورزش سه: ستاره ایرانی تیم آبی‌پوش قطری که در دیدار پلی آف مقابل نماینده ایران، شهر خودرو، نمایش خوبی از خود نشان داد و به عنوان مهاجم خارجی تلاش زیادی برای فرو ریختن دروازه دوست سابقش، مهدی رحمتی کرد، پس از عدم موفقیت در این ماموریت در ضربات پنالتی یک شلیک حساس را هدر داد تا با وجود تلاش سایر بازیکنان این تیم شهرخودرو باشد که به عنوان آخرین تیم ایرانی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در غرب صعود کند.

کریم انصاری فرد که حالا بعد از اسپانیا و یونان برای ادامه فوتبال به سرزمین جدیدی رفته، بیشترین بار مسئولیت شکست را به دوش کشیده و بنا بر آنچه که در رسانه های قطری مطرح شده است، ده درصد از قرارداد خود را بابت هدر دادن ضربه پنالتی از کف داده است.

لحظه پایانی نبرد 120 دقیقه شهرخودرو و السیلیه که با تلخی برای یاران انصاری فرد به پایان رسید

کریم انصاری فرد بازیکنی کم حاشیه، در خدمت تیم و گلزن است که در ابتدای این فصل با مبلغی بالغ بر ۱.۵ میلیون یورو از تیم ناتینگهام فارست به لیگ ستارگان قطر آمد تا با کمترین فاصله نسبت به ایران فوتبال خود را ادامه بدهد. اما در قطر بازی در تیم هایی جز السد و الدحیل برای ستارگان خارجی دشوار است و به همین جهت عمر فوتبالی بازیکنان شاغل در این لیگ یک فصل یک فصل تمدید می‌شود.

در فصول گذشته ستارگانی مثل رضا قوچان نژاد، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، پژمان منتظری، آندرانیک تیموریان، سروش رفیعی، محمدرضا خلعتبری و... در این کشور به فعالیت حرفه ای مشغول بودند اما با اتمام یک دوره از رقابت به ایران بازگشتند. تازه این در شرایطی است که آن ها بتوانند فصل فوتبال خود را در قطر به پایان برسانند. موضوع مهم فرهنگ غالب بر فوتبال این کشور است که از بازیکنان خارجی نهایت انتظار را دارند. این که قطر به دلیل جمعیت کم فوتبالیست چندانی در چرخه ی تولید قرار نمی‌گیرد و بنابراین سایر بازیکنان حاضر در تیم ها به جز السد و الدحیل و البته شاید الریان از کیفیت لازم برای رقابت برخوردار نیستند.

با این وصف اگرچه حضور در فوتبال قطر و دستمزد سالیانه ی میلیون دلاری از باشگاه های این کشور شیرین و دلچسب است اما میزان مسئولیت استوار شده بر دوش بازیکنان خارجی تیم های قطری نیز آنقدر بالاست که فشار بر بازیکنان به خصوص ایرانی ها را دو چندان می کند و در بسیاری از مواقع پایان ناخوشی را برای آن ها رقم میزند.

البته کریم انصاری‌فرد همچنان در کوران مسابقات قرار دارد و تا پایان فصل فرصت داشته تا عملکرد بهتری از خود به جای گذشته و در کورس گلزنان لیگ ستارگان قطر نیز حاضر باشد اما برای مهاجمی که احتیاج به تغذیه از سوی بازیکنان خطوط پشت سر دارد کم‌ تر موقعیتی مهیا می شود و البته اشتباهی مثل از دست دادن پنالتی در بازی با شهر خودرو نیز در کارنامه ی کریم منظور شده است.

انصاری فرد بعد از دیدار با شهر خودرو با هیچ رسانه ای دیگر صحبت نکرده و با انگیزه همیشگی امیدوار به جبران این ناکامی است.

دوستان کریم می‌گویند با توجه به ریسک این ضربه و البته نوع برخورد قطری ها با موقعیتهایی مثل این انصاریفرد نباید ریسک پنالتی زدن را قبول می کرد

پس از مدت ها در تیم ملی نیز جایگاه خود را پیدا کرده و بدل به یکی بازیکنان مهم تیم ملی در خط حمله با وجود تراکم نفرات شده است، بد حفظ آمادگی در دو بازی آینده تیم ملی مقابل هنگ کنگ و کامبوج از مهم ترین ملی پوشان تیم محسوب می شود. بازیکنی با توانایی دور زدن مدافعان و گریز به عمق و البته بازی سر همانطور که ساید بازیکنان خط حمله مثل مهدی طارمی، سردار آزمون، کاوه رضایی و... نیز چنین‌اند.

البته تیم ملی برای کریم همیشه اهمیت ویژه ای داشته، درست مثل علی دایی که در اوج رقابت های باشگاهی بوندس لیگا با هر شکل و شکل و موقعیتی که بود خود را به ایران می رساند تا در رقابت های ملی حاضر باشد و در جنگ با مدافعان ملی کشورهای آسیایی بدرخشد.

انصاری فرد در جام جهانی پنالتی ایران را در دیدار مقابل پرتغال به زیبایی به ثمر رسانده بود

السیلیه که در حال حاضر در رده هفتم لیگ ستارگان قطر قرار دارد و به نسبت فصل گذشته شانس کمتری برای حضور در جمع تیم های بالانشین خواهد داشت مگر آنکه موتور کریم در انتهای فصل روشن شود و آبی پوشان قطری مثل سال گذشته سال را با موفقیت به اتمام برسانند؛ چیزی که به طور اتوماتیک تمدید قرارداد انصافریفرد را در پی خواهد داشت.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه