غیبت عجیب مسی و رونالدو در سه رتبه برتر جدول کفش طلا

کدخبر : 6030

چیره ایموبیله ستاره لاتزیو در این فصل با 25 گل و 50 امتیاز در صدر جدول کفش طلا جای گرفته و امید زیادی است تا پس از سالها جایزه بهترین گلزن فصل اروپا را به لیگ ایتالیا ببرد.

به گزارش  رصد ورزشی و به نقل از فوتبالی؛ چیرو ایموبیله که در سال 2018 در کنار ایکاردی به آقای گل لیگ ایتالیا تبدیل شده بود، امید زیادی دارد تا امسال هم آقای گل لیگ شود و هم کفش طلا ببرد. مهاجم لاتزیو در این فصل 25 گل زده است. این مهاجم با ادامه این روند و این میانگین می تواند فصل را با بیش از 36 گل به پایان برساند و از رکورد هیگواین در سال 2016 عبور کند.

ایموبیله با دبل مقابل اسپال به بهترین گلزن دهه اخیر لیگ ایتالیا با 123 گل تبدیل شد و از ال پیپیتا سبقت گرفت.

چیرو که به زودی 30 ساله می شود در اوج پختگی فوتبالی خود بسر می برد. این بازیکن که متاهل است و سه فرزند دارد، در این فصل 9 گل از روی نقطه پنالتی، ده گل  با پای راست، چهار گل با پای راست و دو گل با ضربه سر در لیگ ایتالیا زده است. لاتزیو در حال حاضر در رده سوم لیگ ایتالیا قرار دارد و امیدوار است که پس از دوازده سال به مرحله گروهی چمپیونزلیگ برسد.

در رده بندی کفش طلا، لواندوفسکی با 22 گل و 44 امتیاز و ورنر از لایپزیش با 20 گل و 40 امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند. کریستیانو رونالدو از یوونتوس با 19 گل و 38 امتیاز و همچنین هالند با 16 گل در سالزبورگ (24 امتیاز) و 7 گل در دورتموند (14 امتیاز) هر دو در رده چهارم قرار دارند.

واردی با 17 گل و 34 امتیاز در لستر در رده ششم جای گرفته، آگوئرو و لوکاکو با 16 گل و 32 امتیاز هفتم هستند، بن یدر از موناکو با 30 امتیاز نهم است و مسی با 28 امتیاز در رده دهم جای گرفته است.البته صلاح، امباپه، اوبامیانگ، رشفورد، ایلیچیچ، اینگس و ژائو پدرو نیز مثل مسی 28 امتیازی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی