کارلوس کی‌روش

بازیکنان تیم ملی کماکان عاشق کی‌روش هستند | عکس

کدخبر : 16691

روز گذشته کارلوس کی‌روش یه عنوان سرمربی تیم ملی مصر انتخاب شد.

به گزارش رصد ورزشی: سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران هدایت تیم ملی مصر را برعهده گرفت. قرار است کارلوس کی روش 3 مربی خارجی به همراه 3 مربی مصری را به عنوان اعضای کادرفنی تیمش به همراه داشته باشد.

کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی کشورمان، پس از ترک ایران به کلمبیا رفت و در آنجا سرمربیگری کرد که پس از کسب نتایج نامطلوب از هدایت تیم ملی این کشور برکنار شد. شب گذشته با اعلام فدراسیون فوتبال مصر، کی روش به عنوان سرمربی جدید مصر معرفی شد.

بازیکنان تیم ملی کشورمان که اکثرشان سابقه بازی زیر نظر کارلوس کی روش را دارند، پس از اعلام این خبر با ارسال کامنت هایی زیر آخرین پست کارلوس کی روش، برای او در تیم ملی مصر، آرزوی موفقیت کردند.

کارلوس کی‌روش

فدراسیون فوتبال مصر دقایقی قبل در خبری فوری اعلام نمود کارلوس کی‌روش پرتغالی را به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور معرفی کرده و در ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی با هدایت او و سه دستیار مصری و سه کمکی که قرار ا ست با کی‌روش بیایند، به کارش ادامه می‌دهد.

کی‌روش نخستین بار در رده‌های پایه و امید پرتغال سرمربیگری را تجربه کرد و پس از آن هم در امارات، هدایت یک تیم ملی را عهده‌دار شد ولی پس از پیوستن به آفریقای جنوبی در اکتبر ۲۰۰۰ دوران تازه‌ای آغاز کرد که او را به جام جهانی ۲۰۰۲ هم رساند.

این سرمربی پرتغالی که در نخستین و تنها تجربه سرمربیگری در قاره آفریقا توانست سهمیه جام جهانی را برای تیم ملی آفریقای جنوبی کسب کند و تا مارس ۲۰۰۲ در این کشور باشد، حالا پس از حدود ۱۹ سال دوباره هدایت یک تیم آفریقایی را عهده‌دار شده و باز هم مثل گذشته هدف مشخصی دارد.

کارلوس کی‌روش که بنابر اعلام احمد مجاهد، رئیس فدراسیون فوتبال مصر به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور انتخاب شده، از سه روز دیگر کارش در این تیم را به‌صورت رسمی آغاز خواهد کرد و آنها امیدوار هستند با سرمربیگری این مرد پرتغالی به جام جهانی ۲۰۲۲ راه پیدا کنند.

سرمربی سابق رئال مادرید و تیم ملی پرتغال که دو بار پیاپی تیم ملی ایران را به جام جهانی بُرده، حالا فرصت کمی برای خودنمایی دوباره در فوتبال مصر دارد که امیدوار است مثل ادوار گذشته، تیمش در قطر هم حاضر باشد و در این مسیر دشوار سربلند بیرون بیاید.

کارلوس کی‌روش که پس از سرمربیگری در تیم ملی ایران هدایت کلمبیا را برعهده گرفته بود، ۱۰ ماه قبل پس از دو شکست سنگین مقابل اروگوئه و اکوادور در دیدارهای دوستانه، از سمت خود برکنار شد تا راهی که با کلمبیا آغاز کرده بود، برخلاف تیم ملی ایران طولانی مدت نباشد.

تیم ملی مصر در حال حاضر در گروه F مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا با یک پیروزی مقابل آنگولا و یک تساوی برابر گابُن ۴ امتیازی است و پایین‌تر از لیبی ۶ امتیازی ایستاده ولی با این وجود مصری‌ها امیدوار هستند با هدایت کارلوس کی‌روش در رقابت با لیبی موفق باشند و بتوانند در گروه خود صدرنشین شوند.

کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی ایران، در انتقالی ناگهانی هدایت تیم ملی مصر را به عهده گرفت. کی روش پرتغالی که موفق شد به همراه ایران در دو دوره متوالی رقابت های جام جهانی حضور پیدا کند، پس از مذاکراتی که با فدراسیون فوتبال مصر داشت، با عقد قراردادی هدایت این تیم را برعهده گرفت.
کی روش که پس از رقابت های جام ملت های آسیا 2019 از تیم ملی ایران جدا شده بود، مدتی هدایت تیم ملی کلمبیا را برعهده گرفت ولی در کسب نتایج مطلوب ناکام بود. او در ادامه پس از مدت کوتاهی از هدایت این تیم برکنار شد و دو ماه پیش مذاکرات فشرده ای را با فدراسیون فوتبال عراق داشت ولی با آنها به توافق نرسید.
امروز این مربی به صورت رسمی هدایت تیم ملی مصر را به عهده گرفت. طبق اعلام فدراسیون فوتبال این کشور، ضیاء السید و محمد شوقی به عنوان مربی و دستیار و عصام الحضری به عنوان مربی دروازه بان ها به کادرفنی کارلوس کی روش اضافه شده اند.
علاوه بر این، قرار شده است که کی روش یک دستیار، یک آنالیزور و یک مربی بدنساز را به همراه خود به کشور مصر ببرد تا به شمار دیگر اعضای کادرفنی این تیم اضافه شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه