مقصد مورد علاقه ساموئل اومتیتی

کدخبر : 13463

​ساموئل اومتیتی مدافع فرانسوی بارسا فاش ساخت که با لیون وارد مذاکره شده بود.

 ساموئل اومتیتی تابستان 2016 و پس از نایب قهرمانی با فرانسه در رقابت های یورو از لیون به بارسلونا پیوست. مدافع سیه چرده تنومند فرانسوی در دو سال اول حضورش در بارسا نمایش هایی درخشان داشت و در 50 بازی لالیگا برای آبی اناری ها به میدان رفت. به او لقب کارلس پویول جدید دادند و هواداران در نوکمپ برای او شعار می ساختند اما در انتهای فصل 18-2017 بود که از ناحیه زانوی چپ دچار مشکل شد. همان ناحیه ای که در 17 سالگی برایش مشکل ساز شده بود.

اومتیتی به دلیل در پیش بودن جام جهانی 2018 حاضر به جراحی نشد و پس از فتح این رقابت ها مشکلات زانوی او شدت پیدا کرد. کار به جایی رسید که اومتیتی نیم فصل اول فصل گذشته را از دست داد و مجبور شد برای درمان به قطر برود.

مدافع فرانسوی از آن پس در چند مقطع به میادین برگشته و دوباره مصدوم شده است. او که تابستان امسال به ویروس کرونا نیز مبتلا شد و بسیار دیر به تمرینات پیش فصل بارسا اضافه شد، در فهرست مازاد رونالد کومان قرار داشتو باشگاه در تلاش بود تا به هر نحوی او را واگذار کند.

فصل 20-2019 او 18 بازی انجام داد؛ 13 بازی در لالیگا، سه بازی در لیگ قهرمانان، یک بازی در کوپا دل ری و یک بازی در نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا. آخرین بازی او برای بارسا برابر سلتا(تساوی 2-2) بود که 90 دقیقه در میدان حضور داشت.

پس از حذف تحقیرآمیز بارسا از لیگ قهرمانان به دست بایرن، این باشگاه دستخوش تحولات بسیاری شد که مهمترینش اخراج کیکه ستین و آمدن رونالد کومان به جای او بود. سرمربی هلندی بلافاصله 4 بازیکن را در فهرست مازاد قرار داد که ساموئل اومتیتی یکی از آنها بود. 

تابستان شایعات زیادی در مورد احتمال بازگشت اومتیتی به لیون شنیده می شد اما او در نهایت در بارسلونا ماند.

اومتیتی در مصاحبه با کانال پلاس و در مورد شایعات پیوستنش به لیون گفت:« لیون خانه من است. این باشگاه به من فرصت حضور در سطح اول اروپا را داد و ملی پوش شدنم و پیوستن به بارسا را مدیون لیون هستم. بله تابستان با لیون مذاکراتی داشتم ولی در نهایت قدمی جدی از سوی آنها برداشته نشد. اگر قرار به ترک بارسا باشد، دوست دارم به لیون برگردم اما در حال حاضر تمام تمرکزم روی بهبودی و بازی برای بارسلوناست. در آینده ببینیم چه می شود.»

گفته می شود لیون زمستان یا تابستان 2021 بار دیگر برای جذب اومتیتی تلاش خواهد کرد و این بار بازگشت او جدی است.

 

 

منبع: ورزش سه 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی