کدخبر : 12846

مدیر اقتصادی باشگاه بارسلونا امروز خبر از بدهی 488 میلیون یورویی و ضرر 97 میلیون یورویی به خاطر کرونا داد.

ویروس کرونا علاوه بر مسائل مربوط به سلامتی، اقتصاد کل دنیا را هم تحت تاثیر خود قرار داد؛ فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نبود و بسیاری از باشگاه‌ها با مشکلات عدیده مالی روبرو شدند و حتی برنامه هایشان برای فصل نقل و انتقالات کاملاً به هم ریخت.

 

بارسلونا یکی از باشگاه هایی بود که به نظر می‌رسد بیشترین ضرر را از مسائل مربوط به شیوع ویروس کرونا و تبعات آن متحمل شده است.

بارسلونا که در مرز ورشکستگی مالی قرار گرفته بود مجبور شد چوب حراج به بازیکنانش بزند و ستاره‌هایی که دستمزد بالایی می‌گرفتند را تقریبا با پولی رایگان راهی تیم‌های دیگر کند.

امروز جوردی مویش مدیر اقتصادی باشگاه بارسلونا ریز گزارشات مالی باشگاه در فصل گذشته را اعلام کرد.

سود کلی باشگاه بارسلونا در فصل 2019-2020 ،‌ 855 میلیون یورو گزارش شده است(192 میلیون یورو کمتر از پیش بینی ها)که نشان می‌دهد این باشگاه 204 میلیون یورو کاهش درآمد داشته اما بارسلونا توانست با فروش بازیکنانش نزدیک به 42 میلیون یورو در دوران پساکرونایی ذخیره کند.

پیش از این در بودجه سالانه باشگاه، هدف، کسب درآمد 1.047میلیارد یورویی بود. در نهایت با احتساب مالیات ضرر کلی باشگاه 97 میلیون یورو است که بیشتر آن به دلیل عواقب همه گیری ویروس کرونا در جهان است.

از طرفی دیگر بدهی بارسلونا از 217 میلیون یورو در ژوئن 2019 به 488 میلیون یورو در ژوئن 2020 افزایش یافته است. به عبارتی دیگر با ریاست جوزپ ماریا بارتومئو در دوران پساکرونا، باشگاه بارسلونا 2 برابر افزایش بدهی ثبت کرده است.

بارسلونا انتظار دارد که با ادامه پیدا کردن ویروس کرونا، افت وحشتناک درآمد داشته باشد و در فصل 21-2020 تنها 791 میلیون یورو پول به دست بیاورد.

 

 

منبع: ورزش سه 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه