کدخبر : 10826

فیلیپه کوتینیو ژانویه 2018 و پس از حواشی زیاد، لیورپول را به مقصد بارسلونا ترک کرد.

 به گزارش رصد ورزشی : فیلیپه کوتینیو ژانویه 2018 و پس از کشمکش های فراوان از لیورپول به بارسلونا پیوست. یک سال ونیم بعد، او با قراردادی قرضی راهی بایرن شد که در آن، بند قطعی شدن قرارداد وجود داشت ولی شیوع کرونا سبب شد تا بایرن از دائمی کردن قرارداد ستاره برزیلی منصرف شود. 

 

بارسا برای جذب کوتینیو 120 میلیون یورو به لیورپول پرداخت کرد؛ به علاوه 40 میلیون یورو بندهای متغیر. این مبلغ صرف خرید ستاره هایی چون آلیسون بکر و ویرژیل فن دایک شد تا بزرگترین ضعف های لیورپول که در خط دروازه و دفاع بود برطرف شود. اتفاقی که باعث شد لیورپول سال 2019 قاتح لیگ قهرمانان شده و امسال نیز به طلسم 30 سال قهرمان نشدن در لیگ برتر انگلیس هم پایان بدهد.

 

پپ لیندرس دستیار هلندی یورگن کلوپ در لیورپول معقتد است فروش کوتینیو به بارسا یک استراتژی آگاهانه از سوی باشگاه انگلیسی بوده است.

او به نشریه AD گفت:« بله، ما کاملا آگاهانه اجازه انتقال کوتینیو به بارسا را صادر کردیم و این یک حرکت هوشمندانه بود. لیورپول تا سال 2018 جزو تیم های درجه یک اروپا نبود. تیمی که بتواند ستاره هایش را برای مدتی طولانی حفظ کند.

با فروش کوتینیو و جذب بازیکنانی که برای تقویت تیم نیاز بود، توانستیم سال 2019 قهرمان چمیپونزلیگ شویم و از آن پس توانستیم این حس را داریم که می توانیم ستاره های بزرگ مان را برای سال هایی طولانی کنار هم حفظ کنیم. پیش از آن، بازیکنان بزرگی که در لیورپول بودند، به این فکر می کردند که با رفتن به یک تیم دیگر می توانند قدمی رو به جلو بردارند اما حالا دیگر اینچنین نیست.»

 

 

منبع : ورزش سه

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه